Iş Güvenliği Uzmanlarının Verdiği Eğitim Sonunda Düzenlediği Belge Sertifika Mı Katılım Belgesi Mi?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Hakkında' kısmında Mustafa ESEN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. karga

karga TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar elinizde mevcut sertifika örneği varsa paylaşabilir misiniz? teşekkürler

2. gululucan

gululucan TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar C sınıfı İşgüvenliği uzmanı olarak tehlike sınıfı 1 olan işyerinde sadece temel eğitim vereceğim bunun işyeriyle yapacağı sözleşme nasıl olmalıdır?

3. calli

calli TÜİSAG Üyesi

Yaklaşık 120 kişiden oluşan, yol yapım işleri ile uğraşan bir firmaya eğitim verdim. Herhangi bir sözleşme yapmadan serbest meslek makbuzu karşılığında ekteki katılım belgesini, her işçi için doldurarak düzenledim, İmzaladım.
    Tamamen prosedüre uygun ve yeterli. Katılım belgesindeki eğitim konuları kısmı özelleştirilerek düzenlenebilir. Forum Publisher programını yüklememe izin vermedi. O yüzden PDF olarak, görmeniz açısından ekledim. İsteyene mail adresinizi belirtirseniz gönderebilirim. Ayrıca publisher programında çeşitli belge şablonları var. Oradan da düzenleyebilirsiniz.

Ekli Dosyalar:

4. MARBLE_İSG

MARBLE_İSG TÜİSAG Üyesi

Mevzuatta personele eğitim verin ve belgeleyin diyor.Yani kenarı yaldızlı,yok kartondan,yok çiçekli sertifikalara gerek yok.Görsellik ve şov olur ,göze hoş görünür sadece...Eğitimi vermemiz ve bir A 4 kağıda çizelge oluşturup isim ,soyad, görev ve imza,eğitim konuları yazılsa yeterlidir.Uzman olarakta adımız soyadımız sertifika no gibi kaşemizi bastıkmı ,bu iş tamamdır.İşte eğitim ,işte belgeneldirme...Cafcaflı,cancanlı setifika,karton kağıtlara gerek yok...

ay_iz ve g.albayrak bu yazıya teşekkür etti.
  5. Haluk DEMİRCİOĞLU

Haluk DEMİRCİOĞLU TÜİSAG Üyesi

Bireysel olarak egitim verdik bunun makbuzunu nasil kesiyoruz işverene. Fatura vermemiz gerekmiyor mu

6. aylaD

aylaD TÜİSAG Üyesi

kendi sınıfımızda olan işyerlerinde verdiğimiz eğitim karşılığında katılım belgesi düzenleyebiliyoruz bir yıl geçerliliği var zaten eğitimi de her yıl yenilememiz gerekiyor ve yenilediğimizde de tekrar bu belgeyi düzenliyoruz

7. Ali Seryal

Ali Seryal TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar eğitimlerle ilgili sürelerin ne olması hakkında bilgisi olan varmı? 40 dk da veren var 90 dk da bunun bir genellemesi yokmudur acaba?

8. Ali Seryal

Ali Seryal TÜİSAG Üyesi

Eğitim süreleri neye göre belirleniyor?

9. Haluk DEMİRCİOĞLU

Egitimin süresiyle ilgili yasada bi açıklama yok. Ortalama 2-3saat yeterlidir

10. ma_den_ci

ma_den_ci TÜİSAG Üyesi

11. süleymanyılmaz

süleymanyılmaz TÜİSAG Üyesi

Yüklenen yönetmelik taslak halinde daha . Bir süre sonra yayınlanacaktır diye düşünüyorum bazı ufak tefek değişiklikler yapılarak. Bu durumda halen 2004 yılında yayınlanan yönetmelik geçerlidir.

sunwer, Yağmur Çiçek ve alibey bu yazıya teşekkür etti.
  12. Haluk DEMİRCİOĞLU

burda yazili olan egitimin süresi değil eğitimi verecek kişinin özellikleridir

13. Volcano

Volcano TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar merhaba benim merak ettiğim konu sadece eğitim veren bir uzmanın herhangi bir iş kazasında verdiği eğitimden dolayı suçlu bulunma durumu varmıdır?Yada yargılama sürecine dahil olur mu?( verdiği eğitimi belgelendirmişse).Cevaplarsanız çok sevinirim iyi akşamlar...

14. süleymanyılmaz

süleymanyılmaz TÜİSAG Üyesi

Burada İSG uzmanına düşen eğitimi vermesi, ancak sadece vermesi yetmez. Etkinliğini de ölçmesi lazım. Ben bu bakımdan eğitim öncesi ve eğitim sonrası sınav yapıyorum.60 alamayanlara bir daha eğitim veriyorum.

Sonuçta eğitimi almış ve başarılı olan birisinin bir kazaya karışması durumunda İSG uzmanının sorumluluğu azalır.

serdarpala ve Volcano bu yazıya teşekkür etti.
  15. ediko

ediko TÜİSAG Üyesi

Gül hanım merhaba, artık tehlike sınıfı 1 diye bir kavram kalmadı. Az tehlikeli, tehlikeli veya çok tehlikeli olmak üzere 3 sınıf var. Tüm bu sınıflara eğitim vermenizde bir sakınca yok uzman olarak. Yapacağınız sözleşme de Temel İSG eğitimi olarak verebilirsiniz.

16. FUNDA3426

FUNDA3426 TÜİSAG Üyesi

Burada yapılan paylaşımlardan çokça yararlanmaktayım. Ben bu şekilde bir belge hazırladım. Yeterli olduğunu düşünüyorum.

Kazasız Günler...

Ekli Dosyalar:

Arzu dinç, Can Yaylak, Kübra SAYIM ve 9 kişi daha buna teşekkür etti.
  17. burhanadıgüzel

burhanadıgüzel TÜİSAG Üyesi

bURADAKİ SERTİFİKALAR YÖNETMELİKTEKİ TANIMA TAM UYMUYOR GİB GELDİ .. EKTE BİR ÖRNEĞİ VAR 15 MAYIS TAİHLİ YÖNETMELİĞE GÖRE...

Ekli Dosyalar:

18. Ersgur

Ersgur TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar merhaba,
    bizler herhangibir işyerine bireysel olarak eğitim verebiliyor muyuz? bilen arkadaş var mı?

19. murat54

murat54 TÜİSAG Üyesi

ŞİRKET LOGOSU VE EĞİTİMİN KAÇ SAAT SÜRDÜĞÜNÜ YAZARSANIZ EKSİKLER TAMAMLANMIŞ OLUR ...

FUNDA3426 bu yazıya teşekkür etti.
  20. uzmknn

uzmknn TÜİSAG Üyesi

bir berbere risk analizi ve eğitim verebilmek için isgkatip ile sözleşme şartmı dır?

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Üyelerimiz bu sayfayı aşağıdaki aramalarla bulmuştur :

1. iş sağlığı ve güvenliği eğitim sertifikası örneği

,
  2. isguvenligi egltlm katilim belgesi gecerliligi

,
  3. TEMEL İSG EĞİTİM SERTİFİKASI

Yandex.Metrica