Iş Güvenliği Uzmanlarinin Listesi

Konu, 'Acemi İş Güvenlikçiler' kısmında SİBEL TURAN AÇAR tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. SİBEL TURAN AÇAR

  SİBEL TURAN AÇAR TÜİSAG Üyesi  Merhaba,
  Türkiyedeki tüm iş güvenliği uzmanlarının olduğu liste yayınlanıyor mu? Mesela Çanakkale'yi ikamet gösteren kaç kişide iş güvenliği uzmanı belgesi var.


   
  sekvan özgür, mehmet ünal ve fimrek bu yazıya teşekkür etti.
 2. funanori

  funanori TÜİSAG Üyesi

  Bu bilgi ancak Bakanlığın kayıtlarında olabilir, isterse Bakanlık yayınlayabilir diye düşünüyorum

   
 3. ÖmerFaruksvnl

  ÖmerFaruksvnl TÜİSAG Üyesi

  Bir meslek odası kurulursa bütün İSG leri tek çatı altında toplayarak olabilir.

     

   
  Seyidoglu60 bu yazıya teşekkür etti.
 4. bünyamin yavuz

  bünyamin yavuz TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar Bakanlığın Ankara daki İSG tanıtım seminerinde Genel Müdürün konuşmasında böyle bir çalışmanın varlığından bahsetti. Buna göre bütün İSG uzmanlarına mail yoluyla ulaşılıp bakanlık sayfasında İSG uzmanları listesinde isminin yayınlanmasını isteyip istenmeyeceği sorulacak, bu şekilde İSG Uzmanlarının iletişim bilgileri yer alan bir sayfa oluşturulacağını söyledi.

   
 5. Serdal Çalık

  Serdal Çalık TÜİSAG Üyesi

 6. Mümin AŞÇIOĞLU

  Mümin AŞÇIOĞLU TÜİSAG Üyesi

  nigarcinar ve SİBEL TURAN AÇAR bu yazıya teşekkür etti.
 7. Mümin AŞÇIOĞLU

  Mümin AŞÇIOĞLU TÜİSAG Üyesi

  http://www.isgkatip.com/
  buradan takip edebilirsiniz.
   
  SİBEL TURAN AÇAR bu yazıya teşekkür etti.
 8. esk

  esk TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar tüm iş güvenliği uzmanlar bir çatı altında toplanmammız gerek.yoksa OSGB bedava hamballı oluruz   
  Seyidoglu60 bu yazıya teşekkür etti.
 9. Soydan

  Soydan TÜİSAG Üyesi

  Önerdiğiniz site kime ait? Açılış sayfası Bakanlığın sayfasına benziyor ama "com." uzantılı olduğu için bakanlığın olabileceğini düşünmüyorum.

     

   
 10. hakandetta

  hakandetta TÜİSAG Üyesi

  ben önce kayıt yaptım sonra sildim bilgi toplayan bir örgüt imajı çizdi ben de   
 11. muratumutakgul

  muratumutakgul TÜİSAG Üyesi

  İSG-KATİP; İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri Yönetmeliği Madde 4, d bendinde şu şekilde tanımlanmıştır:
  İSG-KATİP: İş sağlığı ve güvenliği hizmetleri ile ilgili iş ve işlemlerin Genel Müdürlükçe kayıt, takip ve izlenmesi amacıyla kullanılan İş Sağlığı ve Güvenliği Kayıt, Takip ve İzleme Programını ifade eder.
  İl bazında A,B ve C sınıfı uzmanları sorgulamak için;
  http://www.isgkatip.com/index.php adresinden faydalanabilirsiniz.
  T.C. Kimlik numaranız ile havuza kendinizi eklemek için ise;
  http://www.isgkatip.com/adduzman.php adresini kullanabilirsiniz.
  Bunun dışında veri eklemek için, e-devlet portalı üzerinden e-devlet şifresi, mobil imza veya elektronik imza ile giriş yaptıktan sonra isg-katip üzerinde kayıtlı bilgilerinizi düzenlemek içn aşağıdaki adresi kullanabilirsiniz;
  http://isgyh.csgb.gov.tr/Logout.aspx
  ÇSGB'dan duyuru:
  Bilindiği üzere; 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) Kanunu gereğince işverenlerce görevlendirilmesi gereken iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimlerine ilişkin sözleşme bildirimleri, ilgili Yönetmeliklerde yer alan sözleşme örneklerine göre yapılmaktaydı.
  Bugün gelinen süreçte ve İSG Kanununun kapsamı dikkate alındığında, iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimi sözleşme bildirimlerine ilişkin iş ve işlemlerin daha etkin ve hızlı şekilde yürütülmesi amacıyla Genel Müdürlüğümüzce “İSG-KATİP” programı hazırlanmış vebugün itibariyle tüm işyerlerinin kullanımına açılmıştır.
  Sistemin kullanılabilmesi ve iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimi görevlendirebilmesi amacıyla;
  • Görevlendirme yapılacak işyerinin “ortak, yönetici, işveren, muhasebe, işveren vekili” unvanlı çalışanlardan en az birisinin SGK kayıtlarında işyeri yetkilisi olarak tanımlanmış olması,
  • Bu kişilerin e-devlet şifreleri aracılığıyla http://isgyh.csgb.gov.tr adresinden İSG-KATİPsistemine giriş yaparak, görevlendirilecek iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimini T.C. Kimlik numaraları vasıtasıyla sistem havuzundan seçmeleri,
  • Sistem üzerinden seçilen iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekiminin, yine aynı sistem üzerinden e-Devlet şifreleri ile sisteme giriş yapıp uygun bulmaları halindesözleşmelerini onaylamaları gerekmektedir. Ayrıca, daha önce onayı alınmış ve geçerliliği deva eden sözleşmelerin de "İSG-KATİP" sistemi üzerinden bildirilmesi ve yenilenmesi gerekmektedir.

  Yukarıda yer alan işlemlerin yapılmış olması, iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimi görevlendirme bildirimlerinin Genel Müdürlüğümüze bildirilmiş olması olarak kabul edilecek olup, bu işlemden sonra herhangi bir evrak işlemi yapılmasına ihtiyaç bulunmamaktadır. Ancak, daha önceden onay alınmış sözleşme veya görevlendirme belgelerinin fesih veya başka bir nedenle geçerliliğini yitirmesi halinde işveren tarafından durumun beş iş günü içinde Genel Müdürlüğümüze yazılı olarak bildirilmesi gerekmektedir.
  Bu nedenle, işlemlere gerekli özenin gösterilmesi ve tamamlanan işlemlere ilişkin olarakBakanlık yetkililerine ilave soru yöneltilmemesi ve sistemin kullanımıyla ilgili yaşanabilecek sorunların çözümü için, öncelikle sistemde yer alan kullanma kılavuzundaki “hizmet alan işyerleri modülü”nün incelenmesi uygun olacaktır.
  Ayrıca, görevlendirme yapılamaması durumunun, ilgili işyerlerinin Tehlike Sınıfları Tebliğine uygun bir tehlike sınıfı seçilmemiş olması ya da görevlendirilen iş güvenliği uzmanının işyerlerinin tehlike sınıfına uygun sertifikasının olmamasından kaynaklanacağı bilinmelidir.   
  Soydan bu yazıya teşekkür etti.
 12. Mümin AŞÇIOĞLU

  Mümin AŞÇIOĞLU TÜİSAG Üyesi

  b
  Bakanlığın sunduğu hizmet diye biliyorum. bakanlığın sayfasından ulaşmıştım bilgiye...

   
 13. ömer gökhan

  ömer gökhan TÜİSAG Üyesi

  İsg katipte kayıtlı çanakkalede 30 yakın uzman bulunmaktadır.
   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica