Anket Iş Güvenliği Uzmanlarinin Gelecekteki Durumu

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında rs_6 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARININ GELECEKTEKİ DURUMU NASIL OLACAKTIR?

 1. 1.ODA,DERNEK VS KURARAK, TEK ÇATI ALTINDA SAĞLAM BİR YAPIYA ULAŞACAKLARDIR.

  24,1%
 2. 2.UZUN BİR SÜRE(2-3YIL) TEK BAŞLARINA, ARAYIŞLAR İÇİNDE OLACAKLARDIR.

  19,0%
 3. 3.OSGB'LERE BAĞIMLI OLARAK ÇALIŞMAK TEK SEÇENEKLERİ OLACAKTIR.

  31,0%
 4. 4.TAM ZAMANLI OLARAK FİRMALARDA ÇALIŞACAKLARDIR.

  20,7%
 5. 5.DİĞER

  12,1%
Birden fazla oy kullanılabilir.
 1. rs_6

  rs_6 TÜİSAG Üyesi  Diğer seçeneğini işaretleyen arkadaşların, mesaj ile kısacık da olsa düşüncelerini belirtmeleri faydalı olacaktır.

  Ankete katılan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.


   
 2. adisg

  adisg TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar benim acizane fikrim bu işinde bo..nun çıktığı yönündedir. buradan sadece devlet ve eğitim kurumları kazandı. 2 gün sonra çok çok düşük fiyatlara çalışan onbinlerce işgüvenliği uzmanı olacak piyasada. aynı madencilerin teknik nezaretçi belgesi, çevre mühendislerinin çevre sorumlusu belgesinde olduğu gibi..

   
 3. ediko

  ediko TÜİSAG Üyesi

  Bence de işini düzgün yapan zaten para kazanıyordu ve kazanmaya devam edecek, kalanlar elenip gidecek.

     

   
 4. Ayal

  Ayal TÜİSAG Üyesi

  Benze bir durum LPG istasyonu Sorumlu Müdürlük için de sözkonusu. Düşüncem herkesin kendi mesleğinde bir şeyler yapmaya çalışması. Burada bahsi geçen konuların devlet bir iki düzenleme ile hemen suyunu çıkarmaktadır. Gereksiz yere bir sürü eğitime katılıp zaman ve para harcayarak; maddi ve manevi olarak yıpranmak anlamsız. Devlet kendisinin ayıbı olan güvenlik kültürünü okul öncesi eğitim aşamasından başlayarak topluma yerleştirememe başarısızlığının faturalayacağı bir kitle oluşturmaya çalışmaktadır. Her şey görüntüyü kurtarmak içindir. Boyanın altıyla pek ilgilenen yok. Normal eğitimini aldığı dallarda yeterli istihdam sağlayamadan , kanun çıkararak herhangi bir konuda istihdam patlaması olacağına inanmak çok safdillik olur. Böyle bir şey olabilseydi; bir gece bir kanun çıkarıp işsizliğe hemen çözüm bulunurdu. Yaşamın gerçekleri parmak kaldırarak kanun çıkartmayı pek ciddiye almaz. Bir şeyin altı doluysa uygulamada ondan iyi yönde beklentiler olabilir. Kanun çıkartarak ne ekonominin ne de doğanın yasalarının arkasından dolaşamazsınız. Onları hele hiç değiştiremezsiniz. Böyle bir şeyi aklından ufak bir kırıntı şeklinde dahi geçirmek, bilime inanmadığınızı bu konuyu hiç anlamadığınızı gösterir. 21 yüzyılda, Temel bilimler fakülteleri kapama aşamasına gelen bir ülkede yaşıyoruz. Bilime ve teknolojiye önem vermeyi ve saygıyı en son çıkan cep telefonunu alıp kullanmak zanneden bir ülkede isek, hiç bir konuda daha hiç bir başlangıcı yapamamışız demektir. Doğal olarak buna İSG de dahildir. Her şeyin temeli ulusal bir eğitim politikasında yatmaktadır. Çağın gerçeklerine uygun bilimi esas almış , bir milli eğitim politikanız olmadan hiç bir yere gidemezsiniz.

   
  Seyidoglu60, Adalı54 ve uzman07 bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica