Anket Tartışma İş Güvenliği Uzmanlarının Bir Üst Sınıfta Çalışma Hakkı Uzatılması Anketi

Konu, 'Güncel Duyurular' kısmında Levent KAVLAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

İş Güvenliği Uzmanlarının Bir Üst Sınıfta Çalışma Hakkı Uzatılsın mı ?

Anketin kapanma tarihi 16 Ocak 2017.
  1. Evet, uzatılsın

66,8%
  2. Hayır, uzatılmasın

30,6%
  3. Bu konuda çekimserim.

2,6%
  1. Uğur KIILIÇ

Uğur KIILIÇ TÜİSAG Üyesi

katılmamak elde değil, bir kere uzatıldı, bir daha uzatılacak bir üst sınıfa yükseltilme süre şartı C lerde 3 yıl, B lerde 4 yıl, bir üst sınıfa bakarak bu süreyi tamamlayacak sonrada üst sınıfa yükselmesi için sınava girecek, sınavda olmasın tam olsun, zaten 3-4 yıl o sınıfa bakış adama sınav ne gerek...

2. musty35

musty35 TÜİSAG Üyesi

Şu anda Tehlikeli sınıftaki firmaya C sınıfı isg uzmanlarına atama yapılamıyor. Sistemi değiştirmişler uzatılması daha onaylanmadı sanırım.

3. sevcan eren

sevcan eren TÜİSAG Üyesi

Aynı sorunu bende yaşıyorum .
    Atamam yapılamıyor .
    Resmi gazetede çıkması mı bekleniyor ?
    Yada kabul edilmedimi tasarı ?
    Bilgisi olan varmı ?

4. Raskoln

Raskoln TÜİSAG Üyesi

TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Akif Hamzaçebi başkanlığında toplandı. Genel Kurul'da, İşletme, yatırımcı ve ihracatçılara vergisel teşvikler getiren, memurların emekli ikramiyesine yönelik düzenleme yapan Türkiye Cumhuriyeti Emekli Sandığı Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı'nın 10 maddesi kabul edildi.

http://www.meclishaber.gov.tr/develop/owa/haber_portal.giris

Şu an sadece 10 madde kabul edildi. Görüşmeler devam ediyormuş...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

sevcan eren bu yazıya teşekkür etti.
  5. sevcan eren

sevcan eren TÜİSAG Üyesi

Te
    teşekkür ederim ama dün 10 madde kabul edilmiş .
    Bugün devam ediyomu bitti mi acaba ?

samet say bu yazıya teşekkür etti.
  6. Raskoln

Raskoln TÜİSAG Üyesi

http://www.meclishaber.gov.tr/develop/owa/haber_portal.aciklama?p1=139321

TBMM'DE BUGÜN…

TBMM Genel Kurulu'nda Emekli Sandığı Kanunu ile Bazı Kanun ve KHK'larda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı'nın görüşmelerine saat 14.00'de devam edilecek. MHP Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan saat 11.00'de, CHP Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan saat 11.30'da, CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal saat 12.00'de, CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm saat 13.30'da ve CHP İstanbul Milletvekili Dursun Çiçek saat 15.00'de basın toplantısı düzenleyecek.

05 Ocak 2017 Perşembe

Hala devam ediyor...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Mine BALCI bu yazıya teşekkür etti.
  7. samet say

samet say TÜİSAG Üyesi

Selam Arkadaşlar;
    3 yıl aktif olarak c sınıfı iş güvenliği hizmetimi veriyorum firmalarıma.çok şükür gerekli önlemleri aldırabildiğim kadarı ile bir ağır kazam gerçekleşmedi. 2.5 yıl dışa görevlendirmem var bu süre içinde 6 ay ise sadece içe görevlendirmem vardı risk analizlerini yapıyordum.Şimdi problem büyük.Kısaca yükseltme sınavına girebilmem için benim aktif olarak 6 ay daha tehlikeli sınıfa bakmam gerekiyor ve sistem buna izin vermiyor atama yapılamıyor.ama aktif olarak hizmet verdiğim firmalarım da sistemden düşmüş değiller.Ben bu süre içersinde B sınıfına süre uzatılmadığı taktir de geçemicekmiyim.Sonuç olarak iş kazalarının önüne geçmek ile birlikte c sınıfı uzman olarak bizde bu işten evimizi geçindiriyoruz.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica