Iş Güvenliği Uzmanları Iş Sıkıntıları Kısa Bilgiler

malibucan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Arkadaşlar firmalar artık iş güvenliği hakkında bilgililer. Yeni yönetmelikleri, dökümantasyonu vs. takip etmeye çalışıyorlar hatta bazıları takip de ediyorlar. Eğer, iyi anlamda çalışmanız yok ise, kendinizi geliştirmemiş halen kursta öğrendikleriniz ya da forumlarda okuduklarınızla uzmanlık yapmaya çalışıyor iseniz iş bulmada zorluk yaşarsınız. Yani uzmanlık demek kopyala yapıştır ve ya başkasının yaptığına kendi ismimi yazayım uzmanlık yapayım değildir. Forumda fazla yazı yazmıyorum ve paylaşım yapmıyorum, çünkü hazırlamış olduğumuz (firma içinde) tüm dökümantasyonlar kendi araştırmalarımız, bizlerin gördükleri yaşadıkları. Her hafta dökümantasyon toplantıları vb. oturumlar yapılır. Ben mezunum belgemi aldım, şimdi sırada iş var. Bu cümleler bizim çalışma sektörümüz için geçerli değildir ama şantiye şefliği, vardiya mühendisi vb. durumlarda yeterlidir. Sizi iş görüşmesine çağıran firmaya (osgb ya da ana firma) elle tutulur somut bilgiler aktaramıyor iseniz onlar sizi uzman olarak görmüyorlar. İş görüşmesinde sadece kanunu anlatmayın çünkü onlar biliyor bakanlık onlara ayda bir yazı gönderiyor ne yapmalarına dair ya da çevresindeki firmalar denetim geçiriyor. Siz kendi yapacağınız ve ya yaptığınız araştırmaları elle tutulur şekilde onlara aktarın. Eğitim slaytı, risk analizi vb. dökümanları. Bu dökümanlar elinizin altında olsun işe girince forumdan bakarım diye düşünmeyin. Artı olarak hani deniyor ya, 1000 tl ye uzman çalışıyor diye evet var mecbur fakat ben 4000 - 5000 tl ye de çalışan c uzmanlar tanıyorum. Aklınızda bulunsun uzmanlıkta yaptığınız işler elle tutulur dökümanlar sizi korur ve yükseltir.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.