Iş Güvenliği Uzmanları Artık Sahipsiz Ve Yalnız Değilsiniz!

Konu, 'İSAG Derneği Hakkında Bilgiler' kısmında Levent KAVLAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Levent KAVLAK

  Levent KAVLAK İSAG Derneği Başkanı TÜİSAG Çalışma Birimi  İş Güvenliği Uzmanı arkadaşlar Artık sahipsiz ve yalnız değilsiniz! İş güvenliği Uzmanlarının diğer meslek grupları gibi birer odası yok.Sıkıntıya düştüğü zaman bizi koruyacak,kollayacak bir yasal mercide yok.Tamamiyle çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı-işveren-mahkemeler kıskacında sesi soluğu çıkmadan ne verirlerse almak zorunda kalan haksızlıklara boyun eğmeye zorlanan birer meslek grubu olarak yaşamak zorunda bırakılan bizler artık yalnız değiliz.Hepimiz bir sıcak yuvada ve tek bir çatı altında toplanıyoruz.Bu sıcak ailenin ismi İSAG-İş Sağlığı ve Güvenliği Profesyonelleri Derneğidir.24 aralık 2011 sınavında mağdurların sesi olarak yükselmeye başlayan ve küçük bir hayalle kurulantopluluğumuz artık yaşayan koşan hatta çok yukarılara uçmaya başlayan hızla artan üye sayısıyla Türkiye'de İş Sağlığı ve Güvenliği alanında en aktif meslek örgütleri arasında ciddi bir sıraya oturan bir aileye dönüştü.Sayımız hızla ve farkındalığımız artıyor.Sebebi çok basit bu sitede herkes eşit ,bu ailede süreki pişen bir yemek var ve ihtiyacı olan,bilgiye acıkan herkes burdan istediği bilgiyi , istediği kadar alabiliyor.Bu site birer gönüllüler ordusu gibi çalışıyor.Üyelerimiz çok donanımlı,eğitimli ve sorumluluk sahibi çalışkan bilim insanlarından oluşuyor.ISAF 2012 fuarıyla başlayan sosyal etkinlikler zincirine yeni faaliyetler eklenmeye başladı bile.Antalya'da başlattığımız tanışma ve buluşma faaliyeti ses getirmeye başladı ,yakın zamanda tarih ve yer belirlenmesinden sonra İSAG Antalyada tüm meslek odaları,sosyal topluluklar ,sivil toplum örgütleri, yazılı ve görsel medyanında tanıtım ile büyük bir ilgi ile takip edilmektedir..Arkadaşlar bilgi alışverişinde emeği geçen herkese ve bizi eşine dostuna diyar diyar tanıtan güçlü birer bilim yumağına dönüştüren tüm kardeşlerimize arkadaşlarımıza en içten teşekkürlerimi sunuyorum.

  Levent KAVLAK
  İSAG-İş Sağlığı ve Güvenliği Profesyonelleri Derneği
  BAŞKAN

  www.isag.org.tr
  leventkavlak@hotmail.com


   
  Last edited: 11 Kasım 2013
  SERKAN ÜLKER, mirwee, burcucurul ve 21 kişi daha buna teşekkür etti.
 2. fuat

  fuat TÜİSAG Üyesi  Levent bey,

  Yazınızı okudum, emeğinize sağlık. Oda kurulması ile ilgili diğer başlıkları da takip ediyorum. Ankara daki meslektaşlarımız tarafından bu konuda yürütülen bir çalışma var mıdır?


   
 3. Levent KAVLAK

  Levent KAVLAK İSAG Derneği Başkanı TÜİSAG Çalışma Birimi

  Fuat bey selam,
  Oda kurulması bizim en büyük hayalimiz.Bunla ilgili çalışmalar henüz başlamadı.Bildiğiniz üzere Oda kurmak için önümüzde aşmamız gereken bir yol var.Bu yolları adım adım aşmaya başlıyoruz.Öncelikle İSGfrm çatısı altında yeterli ve yasal merciler tarafından kabul edilebilir bir sayıya ulaşabilmemiz gerekiyor.Odamızı kurabilmek için tüm üyelerimizin var gücüyle alışması ve güçlü bir yumak haline gelmesi konusunda sesimiz duyuracak etkinlikler düzenlememiz gerekiyor.Sizhangi şehirde yaşıyorsunuz? Öncelikle her b akşam yemeği olabilir yada her bir üyemiz yaşadıkları kendi şehirlerinde birer etkinlik düzenlemesi ve birbirlerini tanıması ve yaşadığı bölgede tüm mercilere bir şekilde kendilerini kabul ettirmesi gerekiyor.Bu nasıl olacak?
  Bunun en güzel yolu tanışma ve buluşma etkinliği,bu birakşam yemeği olabilir yada başak bir sosyal faaliyet.Öncelikle herkes kendi bölgesindeki iş güvenliği uzmanları ve iş yeri hekimleriyle tanışmalı ve İSGfrm ailesini bölgesinde çok iyi bir şekilde tanıtmalıdır.Bunu yaparken basın ve tv çok önemli .Düzenleyeceğiniz yemeklerde mutlaka görsel ve yazılı basına bu olayı duyuracaksınızki insanların dikkatini çebeliseniz.İş güvenliği olabilecek Mühendis arkadaşlarımıza ılaşabilmemzi lazım.Üniversitelerde mühendislik fakültelerinde yada İş güvenliği uzmanı olabilecek hteknik bölümlerde seminer yada toplantı düzenlemeyi planlıyoruz.Üye sayımızı artıracağız ve O zaman ciddi bir güç haline gelip İSG sektöründe oda olarak faaliyetlerimiz başlayacağız.

   
  mervea., lale53, reaxi ve 3 kişi daha buna teşekkür etti.
 4. SeyitAliYavuz1907

  SeyitAliYavuz1907 TÜİSAG Üyesi

  Üzerinde konuşulan konu hakkında bir emek olduğu apaçık ortada bu yüzden site yönetimi ve aktif üyelere çok teşekkür ederim.Yeni bir İSG uzmanı adayı olarak Konya'dan hep destek tam destek vermeye razıyım.

     

   
  Levent KAVLAK ve kimyagerhayriye bu yazıya teşekkür etti.
 5. fuat

  fuat TÜİSAG Üyesi

  Levent bey,
  Biz Bursa' da İSG kurs arkadaşlarıyla ayda bir, akşamları toplanıyoruz ama sayımız az. Bu mesajı okuyupta Bursa bölgesinden katılmak isteyen varsa aramızda görmekten sevinç duyarız.   
  serpil sayın ve bernat bu yazıya teşekkür etti.
 6. lalemutlu

  lalemutlu TÜİSAG Üyesi

  merhaba, ben de Ankarada olacak faaliyetlere katılmak hatta Ankarada olan arkadaşlar varsa onlarla birlikte bir faaliyet düzenlemekten mutluluk duyarım.uzman adayıyım ama ben de bir odamız olması gerektiği kanaatindeyim. bukadar riskli bir mesleği sürdürebilmek için yalnızlaşmak yerine çoğalmak insanı motive eder diye düşünüyorum..

   
  denizcicek bu yazıya teşekkür etti.
 7. hakanisg80

  hakanisg80 TÜİSAG Üyesi

  inşaat mühendisi olarak odanın bir faydasını görmüş değilim ama kimsenin hevesi kırılmasın ayrıca yönetmelik taslağına baktım çok tehlikeli sınıf için aylık 2 saatlik çalışmayı yeterli görmüşler sonuç olarak isg uzmanları birkaç kurban verir bu önce fiyatlara yansır daha sonra fiyatı iyileşen uzman parasının bir kısmıyla avukat tutar.
   
  isgdemc2216 ve deryayran bu yazıya teşekkür etti.
 8. Levent KAVLAK

  Levent KAVLAK İSAG Derneği Başkanı TÜİSAG Çalışma Birimi

  Lale Hanım Merhaba,

  Ankara da çok yakında faaliyetlerimiz olacak.Sizi bunlardan haberdar edeceğim ve katkı verirseniz çok sevinirim.Bu katkıyı sadece sizden değil Ankara da yaşayan diğer arkadaşlardan da almak isterim.ISGfrm ailesi bu tür aktivitelerle büyüyecek ve sesini duyurabilecek. Ankara da yakında bir yemek vereceğiz 21 ekim sınavından sonra diye planlıyorum.   
  eisperle, uzmangeonik ve lale53 bu yazıya teşekkür etti.
 9. alkınasutay

  alkınasutay TÜİSAG Üyesi

  Bende elimden gelen gayreti gösteririm ulaşabildiğim bütün arkadaşlarımla

     

   
  Levent KAVLAK ve lale53 bu yazıya teşekkür etti.
 10. lalemutlu

  lalemutlu TÜİSAG Üyesi

  Levent Bey memnuniyetle.. Hakan bey biz nekadar doğru yaparsak işimizi o kadar korkumuz azalır diye düşünüyorum.avukat parası vs den çok bana benim yüzümden bir insanın yaşamını yitirmesi daha çok koyar açıkçası..   
  uzmangeonik ve deryayran bu yazıya teşekkür etti.
 11. hakanisg80

  hakanisg80 TÜİSAG Üyesi

  işimizi kötü yapalım işçiler ölsünler ama paramız olsun avukatlar bizi aklasın tropikal adalarda yiyelim paraları demişim gibi bir HAVA OLUŞMUŞ. KLİŞE LAFLAR BİZİ KURTARMAZ ONUN İÇİN İŞİN BAŞINDAN HERKES HAZIRLIKLI OLSUN İLK KAZADA İŞVEREN TÜM SUÇU BİZE ATICAK SANA NIYE PARA VERIYORUZ DICEK AMACIM BUNU GÖRMENİZİ SAĞLAMAK SAYGILAR   
  Selçuk Karstarlı, deryayran ve lale53 bu yazıya teşekkür etti.
 12. lalemutlu

  lalemutlu TÜİSAG Üyesi

  teşekkür ederim Hakan Bey. umarım bu dediklerimizin hiçbirisi olmaz :)

   
 13. Levent KAVLAK

  Levent KAVLAK İSAG Derneği Başkanı TÜİSAG Çalışma Birimi

  Hakan bey hayatın kendi içinde riskler var.Bugün eğer arabayla işine giden insan yolda ölebilirm diye korkarak arabaya binmezse otomobil satışı düşer.Bu durumdan tüm mühendsiler zarar eder.Siz diyorsunuzki iş güvenliği uzmanlığı yapmayalım yada yada yaparsak başımıza bu gelir.Bende diyorumki bunlar bilinen gerçekler. Bizim bu işi yapmamız öncelikle çalışan insanların hayatını kaliteli hale getirmek.Risk değerlendirmesi yapacak insan işim riskli diye korkuyorsa lütfen bu işi yapmasın.
   
  mervea. ve fuat bu yazıya teşekkür etti.
 14. silikinsayd

  silikinsayd TÜİSAG Üyesi

  merhaba arkadaşlar
  bende 6 aydır bursada çalışıyor ve yaşıyorum. aylık buluşmaların yerini ve saatini duyuru olarak yaparsanız katılımın dahada artacağını düşünüyorum. görüşmek üzere güvenli çalışmlar

   
  fuat ve ibrahimayaz bu yazıya teşekkür etti.
 15. ibrahimayaz

  ibrahimayaz TÜİSAG Üyesi

  Merhaba ,
  Ben il il organize olup ekip halinde hareket etmeyi destekliyorum.
  Bursa'da bir OSGB ' de isg uzmanı olarak çalışıyorum.Birlikteliğine katılıp gücümüze güç katmaktan memnuniyet duyarım.   
  bernat, mervea. ve fuat bu yazıya teşekkür etti.
 16. deryayran

  deryayran TÜİSAG Üyesi

  İzmir de görev yapan kimse yok mu? Ankara ve İstanbul daki etkinlikler sürekli mail adresime geliyor. Ama, İzmir de bu konuda bir etkinliğimiz yok.. Benim de, kursdan tanıdıklarım var. Her ay yemeğe çıkalım diye söylendi. Fakat, söylem gerçekleşmedi. Yaş itibariyle, abilerimle telden haberleşmeye çalışıyoruz. Umarım, diğer arkadaşlarlada bir tanışma şanısımız olur..

   
 17. ISG-isg

  ISG-isg ISGfrm Çalışma Birimi

  Derya hanım merhaba Levent bey ile görüşüp bir etkinlik organize edebilirsiniz?

   
 18. Hakan TOSUN

  Hakan TOSUN TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar İstanbul'da bir etkinlik oldu da ben mi kaçırdım?
  Sadece sanal ortam üzerinden birliktelik çok verimli olmuyor, hakikaten yapılacak organizasyonlarla hem sesimiz daha çok çıkar hem de bilgi alışverişini efektif hale getirebiliriz. Herkese kazasız günler...

   
  mervea. bu yazıya teşekkür etti.
 19. ISG-isg

  ISG-isg ISGfrm Çalışma Birimi

  aktif katılımlarınızı bekliyoruz teşekkürler

   
 20. adnan yetkin

  adnan yetkin TÜİSAG Üyesi

  herkese merhabalar. Henüz iş güvenliği uzmanlığı için kurs sürecindeyim. ekim ayından sonra inşallah aranıza katılmış olacağım bende resmen. şanlıurfa da görev yapıyorum. oda kurulması yönündeki her türlü çalışmaya destek vermeye hazırım. herkese iyi çalışmalar.

   
  mervea. bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica