Haber Iş Güvenliği Uzmanının Sorumluluğu 2 Kat Arttı

Konu, 'İSGhaber' kısmında Gamze tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Gamze

  Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı  İş güvenliği uzmanının sorumluluğu 2 kat arttı
  “Az tehlikeli” sınıfta yer alan iş yerlerindeki 1000 çalışana en az bir iş güvenliği uzmanı görevlendirme şartı, 2 bin çalışana en az bir iş güvenliği uzmanı olarak değiştirildi. Buna göre, 2 bin çalışana bir iş güvenliği uzmanı bakacak.
  [​IMG]
  ANKARA Milliyet

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın “İş Güvenliği Uzmanlarının Görev, Yetki, Sorumluluk ve Eğitimleri Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliği” Resmi Gazete’nin dünkü sayısında yayımlandı.
  Buna göre, daha önce “az tehlikeli” sınıfta yer alan iş yerlerindeki bin çalışana tam gün çalışacak en az bir iş güvenliği uzmanı görevlendirme şartı 2 bin çalışana, “tehlikeli” sınıftaki 750 çalışana en az bir iş güvenliği uzmanı görevlendirme şartı 1500 çalışana, “çok tehlikeli” sınıfta yer alan iş yerlerindeki 500 çalışana en az bir iş güvenliği uzmanı görevlendirme şartı ise 1000 çalışana yükseltildi.
  Teknik eleman tanımında değişikliğe gidilerek, “üniversitelerin fen veya fen-edebiyatfakültelerinin fizik veya kimya bölümleri mezunları” ibaresi “fizikçi, kimyager veya biyolog unvanına sahip olanlar” olarak güncellendi.


  Kaynak: http://ekonomi.milliyet.com.tr/is-guvenligi-uzmaninin-sorumlulugu/ekonomi/detay/1776457/default.htm


   
  emirbuyuran89 ve badebru bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica