Soru : İş Güvenliği Uzmanı’nın Kendisine Ait Bir Yer Bulunur Mu?

4mifasol

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman Adayı (C)
İşyerinde, Müdür vb. gibi kendisine ait bir yer bulunur mu? Bulunursa saat kaçtan kaça kadar orada durur, bulunmazsa, işyerine gidiş-geliş zamanı nedir?

Mehmet Gençoğlu

TÜİSAG Çalışma Birimi
Moderatör
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
1- Müdür odası olmasa da kendisine ait bir odası vardır, en kötü bir masa verirler.
2- Sözleşmesinde tanımlanan haftalık çalışma süresi kadar o iş yerinde bulunur. Tam zamanlı da olabilir hafta da 1-2 saat de gidebilir.
3- Gidiş geliş zamanı da 2. maddede belirttiğim çalışma süresine göre değişir.

Bu mesleği seçmek için sizin kriterleriniz bunlar ise çok fazla şey beklemeyin.

Ahmet Akın ALBAYRAK

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
buna verilecek net cevap yönetmelikte var ama tavsiyem bu işi yapmayın. Bende şu an çalıştığım yerden ayrıldıktan sonra artık uzmanlık yapmayacağım sadece dursun ek belge olarak isterlerse diye

4mifasol

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman Adayı (C)
1- Müdür odası olmasa da kendisine ait bir odası vardır, en kötü bir masa verirler.
2- Sözleşmesinde tanımlanan haftalık çalışma süresi kadar o iş yerinde bulunur. Tam zamanlı da olabilir hafta da 1-2 saat de gidebilir.
3- Gidiş geliş zamanı da 2. maddede belirttiğim çalışma süresine göre değişir.

Bu mesleği seçmek için sizin kriterleriniz bunlar ise çok fazla şey beklemeyin.
Çok teşekkürler. Kendim için değil tanıdığım için sordum ve onun kriterleri bundan ibaret değil, dediğim gibi bilgi edinmek.

4mifasol

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman Adayı (C)
O
buna verilecek net cevap yönetmelikte var ama tavsiyem bu işi yapmayın. Bende şu an çalıştığım yerden ayrıldıktan sonra artık uzmanlık yapmayacağım sadece dursun ek belge olarak isterlerse diye
Teşekkür ederim. Özel değil ise, sebebi nedir?

Ahmet Akın ALBAYRAK

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
O
rica ederim. cevabı bayağı bir uzun ama alt yapısı olmayan çok büyük firmalar ve belirli firmalar hariç tamamen göstermelik bir uygulama. Sizin unvanınızda o işin uzmanı olduğunuz yazıyor ama inanın iş yerinde o kadar çok bu işi bilen ( bildiğiniz zanneden uzman ) varki anlatamam. birde yaptığınız iş beğenilmez. orda bir üretim bir faaliyet vardır dünya döner ama siz sadece göstermelik ordasınızdır. Herkes iş güvenliği önemli der ancak kimse aslında önemsemez hepsi göstermeliktir. sonunda bazı olumsuzluklar yaşanır ki bizim işimiz para kaybetmek değil insan hayatı kaybetmeye kadar gider ve sonunda hapse girersiniz karalanırsınız. siz aslında bir danışman, bir rehbersiniz ama utanmasalar elinize tornavida verdirip somun sıktırırlar neyse genel olarak ben bir çok emek ve para verdim bu iş için asgari düzeyde ortalama bir uzman bilgisine ve deneyimine sahip biri olarak önermiyorum. Ben asla ve asla mevcut iş yerimde görevim bittikten sonra asla yapmayacağım.

Son bir örnek doktor adamın kolu kopunca gidilen ve saygı duyulan maddi anlamdada çok maaş verilen saygın kişidir. ( asla işyeri hekimi ve doktorlara saygısızlık anlamında demiyorum, bizim mesleğimize haksızlık olarak diyorum) biz ise adamın kolu hiç kopmasın diye uğraşırız ama ne devlet ne işveren ve vekili ne çalışan tarafından ne maddi nede manevi olarak saygı duymayız. birde osgb hizmeti var ki dillere destan allah düşürmesin.

Ahmet Akın ALBAYRAK

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
O
bak burda hepsi var hepsinin altına imzamı atarım yaklaşık %90' nını yaşıyorum.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    92.8 KB · Görüntüleme: 49

4mifasol

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman Adayı (C)
rica ederim. cevabı bayağı bir uzun ama alt yapısı olmayan çok büyük firmalar ve belirli firmalar hariç tamamen göstermelik bir uygulama. Sizin unvanınızda o işin uzmanı olduğunuz yazıyor ama inanın iş yerinde o kadar çok bu işi bilen ( bildiğiniz zanneden uzman ) varki anlatamam. birde yaptığınız iş beğenilmez. orda bir üretim bir faaliyet vardır dünya döner ama siz sadece göstermelik ordasınızdır. Herkes iş güvenliği önemli der ancak kimse aslında önemsemez hepsi göstermeliktir. sonunda bazı olumsuzluklar yaşanır ki bizim işimiz para kaybetmek değil insan hayatı kaybetmeye kadar gider ve sonunda hapse girersiniz karalanırsınız. siz aslında bir danışman, bir rehbersiniz ama utanmasalar elinize tornavida verdirip somun sıktırırlar neyse genel olarak ben bir çok emek ve para verdim bu iş için asgari düzeyde ortalama bir uzman bilgisine ve deneyimine sahip biri olarak önermiyorum. Ben asla ve asla mevcut iş yerimde görevim bittikten sonra asla yapmayacağım.

Son bir örnek doktor adamın kolu kopunca gidilen ve saygı duyulan maddi anlamdada çok maaş verilen saygın kişidir. ( asla işyeri hekimi ve doktorlara saygısızlık anlamında demiyorum, bizim mesleğimize haksızlık olarak diyorum) biz ise adamın kolu hiç kopmasın diye uğraşırız ama ne devlet ne işveren ve vekili ne çalışan tarafından ne maddi nede manevi olarak saygı duymayız. birde osgb hizmeti var ki dillere destan allah düşürmesin.
Gerçekten utanılası bir cahillik seviyesi. Özellikle ülkemizde ciddi derecede eğitimsizlik ve kültürsüzlük baş kaldırmış durumda. Ne diyeyim ki? İnsan hayatı bile bu kadar ucuzlamışsa artık diyecek başka bir söz kalmamıştır.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.