Iş Güvenliği Uzmanının Iş Imkanları

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında alpaslan_54 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. alpaslan_54

  alpaslan_54 TÜİSAG Üyesi  Arkadaşlar hepinize merhaba. Sakarya da iş güvenliği uzmanıyım. Bir fabrikada kendi mesleğimi icra ediyorum. Ekstra olarak iş güvenliği uzmanlığı alanında iş bakıyorum ama 4-5 aydan beri bütün kapılar yüzüme kapandı. Her yeri OSGB alıp zapt etmiş. Elimden birşey gelmiyor. Bu konuda bana akıl verecek olan var mı? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.


   
 2. volkancoskun

  volkancoskun TÜİSAG Üyesi

  alpaslan hocam iş sende bitiyor pazarlamanı sunumunu güzel yap konuya İSG ye hakimsen ve OSGB den daha cazipse verdiğin hizmetin fiyatı sen tercih edilirsin bu fiyatlarla çalışmaya devam ederlerse OSGBlerin %90 ı batacak emin ol zaten.istanbulda öyle komik fiyatlar veriyorlarki anlamıyorum doktoru asgari ücretle uzmanı bedava çalıştırıyorlar gibi.

   
 3. alpaslan_54

  alpaslan_54 TÜİSAG Üyesi

  İlginize teşekkür ederim Volkan bey ama bir de işveren gözüyle bakmak lazım serbest çalışsam işveren ekstra iş olacağı için bu işi profesyonelce yapıldığını düşünüp OSGB yönelecek zaten.

     

   
 4. volkancoskun

  volkancoskun TÜİSAG Üyesi

  ne alakası var bu işin etiğini batıran mesleği ayaklar altına alan osgblerdir.istanbulda çoğu OSGB firmayı bağlıyor ucuza gitmiyor bile doğru düzgün bunları işverene güzel doğru bir dille aktarırsanız adam 3 lira vereceğine 4 lira verir adam gibi hizmet alır.bi denetleme olsa OSGB lerin %90 ı yandı ve onların yüzünden uzmanlarda işverenlerde yanacak :) bağımsız çalışmak en sağlıklısı ve sözleşmede verdiğiniz hizmetin saati belli

   
 5. kemalx

  kemalx TÜİSAG Üyesi

  İş etiğini ayaklar altına alan OSGB'lerdir demişsiniz doğru, ama ona alet olan kişiler de İş Güvenliği Uzmanları değil midir?İşverenler için alınan hizmetten ziyade ödenen ücretin düşük olması ön plandadır.Bağımsız çalışmak en sağlıklısı olduğu doğru ancak tüm İş Güvenliği uzmanlarının buna uyması şartıyla sağlıklı bir ortam yakalanabilir.

     

   
 6. alpaslan_54

  alpaslan_54 TÜİSAG Üyesi

  Bende sizinle aynı düşüncedeyim. Ama ne yazıkki piyasa da benim dediğim şartlar geçerli. Yinede ilginiz ve tavsiyeleriniz için teşekkürler. bende sizinle aynı düşüncedeyim.

   
 7. isguzm

  isguzm TÜİSAG Üyesi

  Daha önce işsiz biri için (küçümseyerek söylemiyorum) OSGB nin vermiş olduğu 1500 lira o kişiye cazip gelebilir kimse kendi mesleğini yapmıyor bu ülkede mühendisler boş geziyor teknik eğitim mezunları ünvanı bile belli değil fen edebiyat mezunları fabr teknik bilgileri olmadığı için işe almıyorlar haliyle OSGB nin vermiş olduğu fiyatı kabul ediyorlar ama sonrasında kişi OSGB nin OSGB de kişinin hangi çapta olduğunu görüyor bu da zamanla oluyor

  Amerikada iş kazaları tazminatlarını devlet işverenlerden karşılamakta güçlük çektiği için OSGB tarzı yerler kurdurmuş vatandaşına böylelikle işverenler de memnun kalmış ceplerinden para çıkmayacağı için şimdi istanbulda 1000 e yakın OSGB var bunlar aylığı 300-500 liradan firma bakıyorlar ölümlü bir iş kazasının maliyeti 600 - 900 bin tl civarında (inşallah gerçekleşmez) bunların tahsilatlarını osgblerden yapacak devlet ayrıca osgblerde kendi bünyelerindeki iş güv uzmanlarının dalına binecek. geçen ikitelli de asansör bakımında 2 kişi hayatını kaybetti o şirkete bakan uzman olay olduğunda orada idi ama OSGB sahipleri ortalıkta yoktu ulaşılamadı. Herkes ekmek parası yada daha yüksek maaşlarda çalışmak ister ama bin düşün bir hareket etmek lazım.
  Kaç tane OSGB kendi uzmanına mesleki sorumluluk sigortası yaptırdı ! (sigortacı sanacaklar OSGB sahipleri :) ) Tazminatlar ortada...
  Artık bu devirde kimse kimsenin arkasında durmaz durmayacak herkes kendini düşünsün ister OSGB de çalışın ister bireysel iş ciddi arkadaşlar birde bu işin de cazibesi kalmadı orası ayrı muamma yoksa beleş sorularla A sınıfı uzman doldurur mu piyasaya devlet (iş güvenliği uzm devletin umrunda olmadığı açık)
   
 8. Furkan Genç

  Furkan Genç TÜİSAG Üyesi

  Doğru OSGB ler yüzünden iş yapamaz olduk, uzmanlarda kendilerini geliştirmek içinde OSGBleri seçiyorlar. Kendini gidip nekadar tanitirsan tanit verdikleri fiyat iş verene çok cazip geliyor zaten o fiyatin altına inmeye kalksan bedava iş yapman lazım.   
  FEİ bu yazıya teşekkür etti.
 9. alpaslan_54

  alpaslan_54 TÜİSAG Üyesi

  Ben sertifika almak için başvuru yaptığımda B sınıfı İş Güvenliği Uzmanı için maaş 5000 Tlde başlıyordu. Daha arada 1 sene bile geçmeden 1000 liraya düştü. Bu nasıl işşşşşşş.

     

   
  semra bu yazıya teşekkür etti.
 10. isguzm

  isguzm TÜİSAG Üyesi

  Önceden 500 tane B sınıfı uzman vardı şimdi 15 bin B sınıfı uzman var sen olmazsan başkasına teklif edecekler o olmazsa başkası mutlaka birileri kabul edecek şimdi OSGB lerde moda A yada B sınıfı olupta bir işyerinde çalışanların belgelerini alıyorlar belge parası 1000-1500 lira veriyorlar c leri buralara yolluyolar OSGB ler ellerinde sertifika noları var tc ler e devlet şifreleri havada uçuşuyor, sınava gireceklerin hevesini kırmayayım ama durum böyle piyasa da.   
 11. Ersgur

  Ersgur TÜİSAG Üyesi

  evet aynen öyle benim çalıştığım OSGB 1800 tl ye a sınıfı aldı tam zamanlı
  gelde yap şimdi bu işi   
 12. alpaslan_54

  alpaslan_54 TÜİSAG Üyesi

  ozaman herkes kendi mesleğini yapsın yaw benim durumum çok iyi Allah herkese kolaylık versin................

   
 13. isguzm

  isguzm TÜİSAG Üyesi

  Yazık yaw Allah yardımcısı olsun
   
 14. isguzm

  isguzm TÜİSAG Üyesi

  Ne durumdasın bilmediğimiz için yada neye göre kıyaslıyorsun durumunu ama Allah daha iyi etsin ..

   
 15. alpaslan_54

  alpaslan_54 TÜİSAG Üyesi

  en başta yazıyor arkadaşım elektrik mühendisiyim ve kendi mesleğimi yapıyorum. iş güvenliğinide ek gelir olsun diye aldık ama 5 aydan beri tık yok.........   
 16. ATURAN

  ATURAN TÜİSAG Üyesi

  Ersgur hayırlı olsun OSGB ye girmişsin sen ne kadar alıyorsun C olarak ...?

   
  aragon34 bu yazıya teşekkür etti.
 17. Ayşe Yıldız Doğan

  Ayşe Yıldız Doğan TÜİSAG Üyesi

  burda yazılanlara baktıkça, özür dileyerek yuhhh artık diyorum. bu fiyatlara deneyimsizde olsan çalışılır mı? çıkıp 150-200 anket yapsam ayda 1500-2000 kazanırım rahatlıkla yol+yemek+SGK hariç, hemde hiç kimsenin vicdan yükünü taşımadan, bugün inşallah bir kaza olmaz diye hatimler indirmeden. firmadan alacaklar enaz 10 000-15000, bana verecekler 1500-2000, parayı onlar kazanacak zararını ben çekeceğim; Kartvizitimde A sınıfı uzman yazacak diye hiiiç yapmam daha iyi. Vicdanımı çöpe atamam ve onu bu kadar ucuza pazara koyamam kimse kusura bakmasın.

   
  kemalx, ATURAN ve alpaslan_54 bu yazıya teşekkür etti.
 18. isguzm

  isguzm TÜİSAG Üyesi

  en başına bakmadığım için bilemem arkadaşım, kendi mesleğini yapıyormuşsun ne güzel işte ek gelir olayı da ortalıkta 100 bin uzman var ayrıca her işi alayım diyen 3 kuruşa iş yapan OSGB ler varken düşmez normal yani

   
 19. isguzm

  isguzm TÜİSAG Üyesi

  Bilinçli uzmanların gözünü seveyim ya konuş bacım helal...

   
  Ayşe Yıldız Doğan ve alpaslan_54 bu yazıya teşekkür etti.
 20. EYÜP EMRE AZ

  EYÜP EMRE AZ TÜİSAG Üyesi

  Sevgili arkadaşlar;

  Herkesin derdi aynı ama ne yazıkki biz iş güvenliği uzmanları teklif edilen paraları kabul ederek piyasayı biz düşürüyoruz bizim yüzümüzden böyle komik fiyatlara çekiliyor maaşlarımız. Allah' a şükürler olsun ki Yıldız teknik İş Sağlığı ve Güvenliği mezunuyum tekniker olarak çalışıyorum ve tekniker olarak çalışmama rağmen güzel bir şirkete girdim bilgili ve iş sağlığı güvenliği kurallarını benimsemiş önemseyen iş verenlerim var, hiç bir masraftan kaçmayan gerekli herşeyi yapmaya almaya hazırlar. Ben iş görüşmesine gittiğimde 2 tane de B sınıfı uzman vardı ama işverenler beni tercih etti hem CV'm den dolayı hem almış olduğum eğitimlerden dolayı. İş belgede bitmiyor. 15 gün eğitim alıp sınava girip belge almakla bu iş bitmiyor.

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica