İş Güvenliği Uzmanının bir günü..

yusuf.dulda

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
Merhaba herkese.. Konu daha önce açıldı mı bilmiyorum.. Hatta forumda aradım ama bulamadım.. İş Güvenliği Uzmanı olarak iş yerinizdeki bir gününüz nasıl geçiyor??? Rutin olarak neler yapıyorsunuz??? Merak ettim..

HüseyinK

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Sabah 8 gibi işyerinde olurum..
İlk iş olarak o gün sıcak çalışma yapacak,yüksekte çalışma yapacak,kapalı alanda çalışacak varsa izin formunu düzenlerim..
Sonra 9-9.30 arası sahaya inerim..Kişisel Koruyucu Kontrol Formum var onu sahada gezerken doldururum..
Gördüğüm düzensizlik ve sorunları hem fotoğraflarım,hemde çözülebilecek küçük birşeyse bölüm sorumlularına bunları dile getiririm..
Sahada işim 11.00-11.30 arası biter,çektiğim fotoğraflarla ilgili DÖF hazırlarım..
Öğleden sonra saat 13.00de çıkarım bu DÖFleri bölüm sorumlularına imzalatır ve düzeltici faaliyetleri gerçekleştirmelerini tebliğ ederim..
Saha gezilerimde öğleden sonra teknik kontrol formum vardır,bölümler için ayrı ayrı,onları doldururum..
Yıllık eğitim planına göre o ay vermem gereken eğitim için bölümleri sırayla saat 15.00de eğitim vermek üzere ayarlar o saate 1 yada 1 buçuk saat süren eğitimimi veririm..
Eğitim sonrasında kısa sürecek bir son saha kontrolünü gerçekleştiririm..

Benim basit bir günüm bu şekilde geçer..

sinan75

Üye
TÜİSAG Üyesi
ben bunları hiçbirini yapmıyorum yeni başladığım için sudan çıkmış balık gibiyim nereen başlayacağımı bilemiyorum:(

Uzman Ahmet

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
Sabah 8 gibi işyerinde olurum..
İlk iş olarak o gün sıcak çalışma yapacak,yüksekte çalışma yapacak,kapalı alanda çalışacak varsa izin formunu düzenlerim..
Sonra 9-9.30 arası sahaya inerim..Kişisel Koruyucu Kontrol Formum var onu sahada gezerken doldururum..
Gördüğüm düzensizlik ve sorunları hem fotoğraflarım,hemde çözülebilecek küçük birşeyse bölüm sorumlularına bunları dile getiririm..
Sahada işim 11.00-11.30 arası biter,çektiğim fotoğraflarla ilgili DÖF hazırlarım..
Öğleden sonra saat 13.00de çıkarım bu DÖFleri bölüm sorumlularına imzalatır ve düzeltici faaliyetleri gerçekleştirmelerini tebliğ ederim..
Saha gezilerimde öğleden sonra teknik kontrol formum vardır,bölümler için ayrı ayrı,onları doldururum..
Yıllık eğitim planına göre o ay vermem gereken eğitim için bölümleri sırayla saat 15.00de eğitim vermek üzere ayarlar o saate 1 yada 1 buçuk saat süren eğitimimi veririm..
Eğitim sonrasında kısa sürecek bir son saha kontrolünü gerçekleştiririm..

Benim basit bir günüm bu şekilde geçer..

Hüseyin Bey,çok güzel ifade etmişsiniz teşekkür ederim.Fakat sizden bir ricada bulunsam bu konuyu örnek dokümanlarla anlatsak nasıl olur?Yapılan işten sonra o işle ilgili doldurulan yada yazılan v.s dokümanlarıda eklesek uygun olur mu acaba ??

sinan75

Üye
TÜİSAG Üyesi
evet bencede hüseyin bey döküman olarak görsek belk bu şaşkınlığımızı biraz üzerimizden atabiliriz zahmet olmasa size

HüseyinK

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Düğün sonrasına kalır arkadaşlar :)
Birazdan çıkıcam pazartesi evli olarak dönücem.. Müsait bir zamanda dökümanlarımı da paylaşırım tabi..

Uzman Ahmet

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
Düğün sonrasına kalır arkadaşlar :)
Birazdan çıkıcam pazartesi evli olarak dönücem.. Müsait bir zamanda dökümanlarımı da paylaşırım tabii..

ALLAH(C.C) bi yastıkta kocaltsın hüseyin Bey.Dilerim mutlu mesut huzurlu bir yuvanız olur.Sizin dönüşe bu konuyu dahada etkinleştirelim o zaman..Mutluluklar dilerim

yusuf.dulda

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
mutluluklar dilerim Hüseyin Bey :alkış:

deryayran

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (B)
Hüseyin Bey, bir ömür boyu mutluluklar dilerim ...
Sanırım, inşaat da İSG uzm olarak çalışıyorsunuz. İnşaat ile sanayii deki uygulama farklı olsa gerek. Ben bir OSGB de çalışıyorum. Sabah 8:30 gibi çalışacağım işletme de oluyorum.Hafta da bir gün çalıştığım işletmelere gidiyorum. Her gittiğim işletmede ortalama 7 saat kalıyorum. Sabah, idari personelle görüşüp. İşletmenin haftalık durumunu alıyorum.( Belirlenen raporlara göre yapılan, yapımı başlayan işler vs..)Sonrasında, Yıllık Plan doğrultusunda, kontrol ve çalışmalar saptanıyor. ( Eğitim tarihleri ve Kontroller )Günlük toplantıları varsa, 10 gibi ona katılıyorum. 10:30 da işletmeyi gezmeye başlıyorum. işletmeye göre birimler vs sayısına bağlı 14:00 - 15:00 gibi işletmeyi gezmek bitiyor. Gerekli Hususları tespit edip. Fotoğraflıyorum. Bölüm sorumluları ile konuşuyorum. En sonda üretim sorumlusuna belirlediklerimi Gözlem Raporu altında fotoğraflar ve yönetmelik, tüzüğe göre maddeleri ile sunuyorum. ( Bu sunum, 1 hafta sonrasına da sarkabiliyor.Ama, sözlü mutlaka iletiyorum.) Deftere, belirlediğim hususları not alıyorum. Eğitim olduğu zaman ekstra eğitim saati geliyor. Yemek saati sonrası, eğitim veriyorum. Yarım kalan işlerimi tamamlıyorum.Bir günüm aşağı yukarı bu şekilde geçiyor. Herkese iyi çalışmalar..

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.