İş Güvenliği Uzmanı ve İşyeri Hekimi Çalışma Süresi Hesap Programı | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

İş Güvenliği Uzmanı ve İşyeri Hekimi Çalışma Süresi Hesap Programı

Konu, 'İş Güvenliği İle İlgili Programlar' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Kaan SAKA

  Kaan SAKA TÜİSAG Kurucusu Admin  Arkadaşlar merhaba,

  İş Güvenliği Uzmanı ve İşyeri Hekimi çalışma sürelerini şirketinizin tehlike sınıfına ve işçi sayısına göre otomatik olarak hesaplayan excel de yazılmış programı aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.  Program www.bilgit.com a aittir.
  İş güvenliği uzmanları ve işyeri hekimleri pratik ve hızlı olan gerçekten güzel bir çalışma.
  Kendilerine programdan dolayı teşekkür ederiz.


   

  Ekli Dosyalar:

 2. DR.BÜLENT ÖZER

  DR.BÜLENT ÖZER TÜİSAG Üyesi

  tesekkürler tam aradığım seydi bu:))

   
 3. garipoglucan

  garipoglucan TÜİSAG Üyesi

  elinize sağlık

     

   
 4. Haluk DEMİRCİOĞLU

  Haluk DEMİRCİOĞLU TÜİSAG Üyesi

  ben sayfayı açıyorum da işçi sayısını yazamıyorum sorun ne olabilir yardımcı olur musunuz?

   
 5. ATURAN

  ATURAN TÜİSAG Üyesi

  Ekli dosyadan değerler girilebiliyor ancak bu tablonun mevcut yönetmeliğe göre olduğunu ve yeni yönetmelik taslağında hesaplama yönteminin farklı olduğunu hatırlatmak isterim. Taslak yönetmelik değişmeden kabul edilirse ekli dosyada bulunan süreler yanlış olacaktır...

     

   

  Ekli Dosyalar:

  Onat35, Serdal DEMİR, babacann ve 3 kişi daha buna teşekkür etti.
 6. ATURAN

  ATURAN TÜİSAG Üyesi

  çiğdem kanat bu yazıya teşekkür etti.
 7. ATURAN

  ATURAN TÜİSAG Üyesi

  İşyeri Hekimi Ve Diğer Sağlık Personelinin Görev, Yetki, Sorumluluk
  Ve Eğitimleri Hakkında Yönetmelik Taslağı

  İşyeri hekiminin çalışma süreleri

  MADDE 12 – (1) İşyeri hekimleri, bu Yönetmelikte belirtilen görevlerini yerine getirmek için aşağıda belirtilen sürelerde görev yaparlar.
  a) Az tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerine; yönetmelikte belirtilen görevleri yerine getirmek üzere çalışan başına ayda en az 9 dakika,
  b) Tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerine; yönetmelikte belirtilen görevleri yerine getirmek üzere çalışan başına ayda en az 12 dakika,
  c) Çok tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerine; yönetmelikte belirtilen görevleri yerine getirmek üzere çalışan başına ayda en az 18 dakika,
  (2) Az tehlikeli sınıfta yer alan 1000 ve daha fazla çalışanı olan işyerlerinde her 1000 çalışan için tam gün çalışacak en az bir işyeri hekimi görevlendirilir. Çalışan sayısının 1000 sayısının tam katlarından fazla olması durumunda geriye kalan çalışan sayısı göz önünde bulundurularak birinci fıkrada belirtilen kriterlere uygun yeteri kadar işyeri hekimi eklenir.
  (3) Tehlikeli sınıfta yer alan 750 ve daha fazla çalışanı olan işyerlerinde her 750 çalışan için tam gün çalışacak en az bir işyeri hekimi görevlendirilir. Çalışan sayısının 750 sayısının tam katlarından fazla olması durumunda geriye kalan çalışan sayısı göz önünde bulundurularak birinci fıkrada belirtilen kriterlere uygun yeteri kadar işyeri hekimi eklenir.
  (4) Çok tehlikeli sınıfta yer alan 500 ve daha fazla çalışanı olan işyerlerinde her 500 çalışan için tam gün çalışacak en az bir işyeri hekimi görevlendirilir. Çalışan sayısının 500 sayısının tam katlarından fazla olması durumunda geriye kalan çalışan sayısı göz önünde bulundurularak birinci fıkrada belirtilen kriterlere uygun yeteri kadar işyeri hekimi eklenir.
  (5) İşyeri hekiminin görevlendirilmesinde sözleşmede belirtilen süre kadar işyerinde hizmet sunulur. Birden fazla işyeri ile kısmi süreli iş sözleşmesi yapıldığı takdirde bu işyerleri arasında yolda geçen süreler haftalık kanuni çalışma süresinden düşülür.
  (6) Kısmi süreli hekim görevlendirilen işyerlerinde çalışmalar tek hekim tarafından yürütülür.
  (7) Bu Yönetmelikte belirtilen çalışma sürelerinin tespitinde Sosyal Güvenlik Kurumu kayıtları esas alınır.

  .
   
  haluk.de bu yazıya teşekkür etti.
 8. Haluk DEMİRCİOĞLU

  Haluk DEMİRCİOĞLU TÜİSAG Üyesi

  bu iki işyeri arasında yolda geçen zaman haftalık kanuni çalışma süresinden düşülecek diyor orayı pek anlayamadım ben zahmet olmazsa biraz açar mısınız bu bölümü ?   
 9. Haluk DEMİRCİOĞLU

  Haluk DEMİRCİOĞLU TÜİSAG Üyesi

  yine giremiyorum çalışan sayısını işçi sayısı girme yerine geldiğimde işçi sayısını girin ardından enter tuşuna basın diye bir yazı çıyor fakat işçi sayısı yerine tıklıyorum bişe yazamıyorum o bölüme

     

   
 10. çiğdem kanat

  çiğdem kanat TÜİSAG Üyesi

  en üstte sarı zemin üzerinde korumalı görünüm var,düzenlemeyi aktifleştir derseniz istediğiniz işlemi yapabilirsiniz...   
  haluk.de bu yazıya teşekkür etti.
 11. misg

  misg TÜİSAG Üyesi

  İşyeri hekimlerinin de bu konuya çalışma saatlerinin artırılarak dahil edilmesi iyi bir gelişme olmuş. Ancak çalışma saatleri işyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanının birbirine eşit olması gerekir diye düşünüyorum. Hekimlerininkini artırmak yerine taslakta iş güvenliği uzmanlarının çalışma saatleri hekimlerinki ile aynı olacak şekilde düzenlenebilir.   
 12. ATURAN

  ATURAN TÜİSAG Üyesi

  ARKADAŞLAR BAKANLIK 28.12.2012 TARİHİNDE TASLAĞI AŞAĞIDA EKLİ BULUNAN LİNKTE OLDUĞU GİBİ DEĞİŞTİREREK YAYINLADI...

  http://www.isgfrm.com/threads/bakan...mi-ve-diğer-sağlik-personelinin-taslaği.6729/

  .

   
 13. ATURAN

  ATURAN TÜİSAG Üyesi

  Evet gerçekten sıkıntılı bir tanımlama ama genel olarak anladığımız haftalık çalışma süresi olan 45 saat için düşünüldüğünde eğer hizmet süreniz tam günlere denk gelmiyorsa, örneğin 2,5 gün için kalan yarım günde farklı bir işletmeye gitmeniz durumunda bu iki iş yeri arasında geçen sürede sözleşme yapıyor gözükmeniz istenmiyor. Yani yolda geçen bu süre 45 saatten düşülerek kalan süre kadar sözleşme yapabileceğiniz söyleniyor...
   
  haluk.de bu yazıya teşekkür etti.
 14. Murat KOÇAK

  Murat KOÇAK TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar bu 2010 a göre yani 4857 ye göre yazılmiş. 10 işçi ve üzeri için yanlış hesap vermiyr mu? yeni yönetmelik taslağına göre yanlış bilgi vermiyor mu?

   
  mekabe ve Mustafa ULUSOY bu yazıya teşekkür etti.
 15. atalay.ayaz

  atalay.ayaz TÜİSAG Üyesi

  Tamam ama iş yeri hekimi iiçin konun maddesi bu iş güvenliği uzmanı için değil ki ?   
  ATURAN bu yazıya teşekkür etti.
 16. Inamorato

  Inamorato TÜİSAG Üyesi

  Bir soru sormak istiyorum. şimdi 3 firma ile kısmi süreli sözleşme yapacağız diyelim .Her biri ile 10 gün çalışacağım .Haftalık çalışma süresi 45 saat, yolda geçen süre diyelim ki ayda 20 saat .İyi de biz bu süreyi düşersek sözleşmeden benim SGK 30 günlük primim nasıl yatacak.Tamamlanmaz ki.Yani çalışma süresinden bunu düşüyoruz.Bu nedenle çalışmadığım bu sürenin primide yatmaz çünkü sözleşme de görünmüyor. O halde ayda 30 güne nasıl tamamlanacak? Konuyu tam bilen var mı acaba.

   
  SuİSG bu yazıya teşekkür etti.
 17. Kaan SAKA

  Kaan SAKA TÜİSAG Kurucusu Admin

  Arkadaşlar,

  Bilgit.com hesap programını yenilemiştir. Ekte yeni versiyonuna ulaşabilirsiniz.

  İyi çalışmalar.

   

  Ekli Dosyalar:

  alibey, mmimar63, osalman ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
 18. cihansrky

  cihansrky TÜİSAG Üyesi


  arkadaşlar ben programı indiremedim siteye eklemeniz mümkün mü?

   
 19. Murat Fatih İNAN

  Murat Fatih İNAN TÜİSAG Üyesi

  Hocam siteye " www.bilgit.com " girince, ctrl+f (arama) tuşlarına basıp, çalışma süreleri yaz, programı direkt bulacaksın ;)

   
 20. nesim

  nesim TÜİSAG Üyesi

  İş güvenliği uzmanı az tehlikeli sınıfta kişi başı 10dk tehlikelide 15dk çok tehlikeli 20 dk değilmi bu tablo farklı gösteriyor.

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica