Iş Güvenliği Uzmanı Sözleşme Ücretlerinde, Fiyatlarınızı Öldürmeyiniz!

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında Sedat Türkan tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. SRPOZNDR

  SRPOZNDR TÜİSAG Üyesi

  İkamet ettiğiniz ilin, sınırlarına komşu olan illerde çalışabiliyorsunuz, Mesela Bursa da ikamet ediyorsunuz diyelim.

  Haritada komşu olan, Bilecik, Kütahya, Balıkesir, Yalova, Kocaeli, Sakarya gibi illerde İSG uzmanlığı yapabiliyorsunuz.


   
 2. zozgeshn

  zozgeshn TÜİSAG Üyesi

  MERHABA ,
  AZ TEHLİKELİ BİR TEKSTİL FİRMASINDA 40 KİŞİ ÇALIŞIYOR
  İSG UZMANLIĞI İÇİN NE KADAR İSTEMELİYİZ?

   
 3. SRPOZNDR

  SRPOZNDR TÜİSAG Üyesi


  6331 sayılı kanuna göre az tehlikeli olup da 50 kişinin altında olan iş yerlerinde İSG uzman bulundurma zorunluluğu 2014 Temmuz ayından itibaren başlayacak Kamu kurumları gibi.

     

   
 4. Onderkaya_14

  Onderkaya_14 TÜİSAG Üyesi

  Sedat Bey'e katılıyorum.
  Bence bu tür herşeye saldıran ve İSG'ni ciddiye almayan uzmanların ortalığı karıştırarak uzmanlığı ayaklar altına almasının önlenmesi için İSGU odası kurularak, C,B,A snıfları için taban saat ücretler belirlenmeli ve bu saatler altına sözleşmeler imzalanmamlı / odaya kayıtlı olmayanların İSGU yapamamaları sağlanmalı. Ondan sonra iyi/kötü birbirlerinden zaten ayrılır. her önüne gelen uzmanlık yapamaz. yapmaya kalksa da taban ücretten aşağıya imza atamayacağı için, hakedenlerin haklarını kısıtlamamış olur. Bence iş güvenliği uzmanlığı içinde mesleki tecrüme çok önemli. Hayatında atelyö dahi görmemiş, yeni üni. mezunu arkadaşlar işsizlik korkusu ile 1000 - 1500 çalışırım diyorlar. Diyorlar da Risk nedir ? tedbirler nelerdir, iyi uygulamalar nelerdir, tetkik nasıl yapılır, tehlikler nelerdir v.s. kitaptan okumakla olmuyor. İşletme kültürü görmüş olmak gerek. Ancak bu şekilde İSG kültürünü görmüş, uygulamış kişiler İSG uzmanı olmalı bence. Bu yüzden keşke sınava girecek kişiler için mesleki tecrübeyide şart koşmaları gerekiyor.
  Zaten kurumsal firmalarda halen devam etmekde ulan İSG hizmetleri, bu tür kişileri kaideye bile alıp işletmelerine dahi sokmazlar. Şahsen ben çalıştığım firmada bunu uyguladım. Bize artı bir katkı sağlayamayacak uzmanlar ancak bizden öğrenecekleri vardır ki işletmemizi gelip görenlerde kendilerini cennete düşmüş sanıyorlar :D
  Umarım Dernek ODA'ya dönüşür ve gerekli adımlar atılarak İSG uzmanlığı kriterlerinden, taban saat ücretlerine kadar söz konusu bütün endişelerimizi giderir.
  Önder KAYA | Quality, Safety & Environmental Specialist
  505 510 23 16

   
 5. ssseee

  ssseee TÜİSAG Üyesi

  İş güvenliği uzmanlığı öldü..

     

   
  Akopol, sefers ve HDMUTLU bu yazıya teşekkür etti.
 6. Serdar PATAN

  Serdar PATAN TÜİSAG Üyesi

  OSGB ile karıştırmayalım lütfen???

   
  zozgeshn bu yazıya teşekkür etti.
 7. Filizisg

  Filizisg TÜİSAG Üyesi

  Ned
  neden??
   
 8. Hasan Hüseyin Doğan

  Hasan Hüseyin Doğan TÜİSAG Üyesi


  Neden mi?Açıklayayım.Biraz da diğer forum başlıklarına bakmanızı tavsiye ederim.6331 sayılı kanunda değişiklik için teklif verilmiş.Muhtemelen de işverenleri karşılarına almamak için onaylanacak.Hele ki seçim arefesinde.Ne mi değişecek?
  50'nin altında çalışanı bulunan çok tehlikeli ve tehlikeli grupta bulunan işyerleri için isg uzmanı bulundurma zorunluluğu 1 temmuz 2014'e, az tehlikeli işyerleri için 1 temmuz 2016'ya erteleniyor.Umarım açıklayıcı olmuştur.
  Hepimize geçmiş oldun.Bende sınavı yeni kazandım ve sertifika bekliyorum.Ancak hevesim yarım kaldı :(   
 9. baycibin

  baycibin TÜİSAG Üyesi


  OSGB ler İGU ları köle olarak görüyor da yıllardır hangi sektörün kölesi olmadı mühendisler?
  Evlerinde oturup imzasını satan Gıda Mühendisleri vardı bir zamanlar? Bu alanda değil her alanda böyle yapmaya alışılmış zaten. İş, uzman olunca mı dik duralım'a geliyor. Yapmayın arkadaşlar daha mesleğimize sahip çıkmadan onu bilmeden uzman olmaya kalkışanlar var.

     

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica