Iş Güvenliği Uzmanı Sözleşme Ücretlerinde, Fiyatlarınızı Öldürmeyiniz! | Sayfa 2 | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Iş Güvenliği Uzmanı Sözleşme Ücretlerinde, Fiyatlarınızı Öldürmeyiniz!

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında Sedat Türkan tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. cagkay

  cagkay TÜİSAG Üyesi  herkesin elbetteki mutlak görüşleri var. ancak piyasa öyle enteresan bir şeyki bu tartıştıklarımızın ilerki yıllarda gerçekleşip yada gerçekleşmeyeceğini göreceğiz. benim görüşümse ilerde iş güvenlik uzmanlığı yerler altında olacak. zihniyetimizin eksikliklerinin ürünü olacak. biraz karamsar bir görüş ama görünenler kılavuza gerek bıraktırtmıyor ne yazıkki.


   
 2. e_m_r_e_m_x

  e_m_r_e_m_x TÜİSAG Üyesi

  Merhaba ya merak ettiğim birşey var herkes her işe kafasına göre fiyat vermeye çalışıyor.3000 tl olmaz 1000 tl 500tl piyasayı düşürmemek lazımda fiyat verirken neyi baz alıyoruz.Oda olursa buna çözüm bulabilecek mi? Odaların fiyat listelerine bile kimse uymadıktan sonra.... Çalışma süreleri adam saat girdileri olarak hesaplanabilir ama
  Atıyorum
  Demirçelik Sektörü: Çok tehlikeli
  OSGB olarak fiyat versek mesela
  20 kişi
  DOKTOR-3,7 saat /Ay
  İSG uzman -7,7 saat/Ay
  Hemşire-4 Saat/Ay

  yani bunun kriteri ne ben 600 derim
  ortama bakarsın sorun dolu eğitimsiz adamlar 1500 bile az gelir

  ne yapcaz ?

   
 3. Sedat Türkan

  Sedat Türkan TÜİSAG Üyesi

  Fiyatı neye mi göre vereceğiz? çok basit. senin hak ettiğin alman gereken ücret ne ise onu talep edeceksin, başkaları çok düşük fiyat verir ben işi kaçırırım , bu işi kapmak için en alttan giriyim belki ileride yükseltirim dersen , herkes senin gibi düşünürse, yerlerde sürünme bitmez. yani fiyatı herkes kendi kapasitesine göre , hakettiğini isteyecektir. bu kadar basit. ileride eminim taban listeler açıklanacaktır. sonrası için o listeler referans baz alınabilir. ayrıca da Bakanlık temmuz ayından sonra 10 kişiye kadar işletmelerin parasını kendisi ödeyecek, bu ödeyeceği ücretlerde bir nevi baz teşkil edecektir.
  teşekkürler

     

   
  Filizisg bu yazıya teşekkür etti.
 4. SeyitAliYavuz1907

  SeyitAliYavuz1907 TÜİSAG Üyesi

  Bu konu hakkında eğer formu takip ediyorsanız İSAG kuruldu. İnş kısa bir zamanda da odamız kurulur.

   
 5. matmaca

  matmaca TÜİSAG Üyesi

  FAZLA HAYAL KURMAYIN BU PARAYI CUMHURBAŞKANI ALMIYOR.

     

   
 6. ne tutturabilirsem kardır mantığı ile olmaz

   
  AhmetYavuzALKAN bu yazıya teşekkür etti.
 7. Caner Gayıp

  Caner Gayıp TÜİSAG Üyesi

  Artık bireysel uzmanlık diye birşey kalmicakmış diyorlar öyle tek başına bir yere gidip risk değerlendirmesi acil eylem planı yapayım ne bileyim eğitim vereyim olmuyormus serbest meslek makbuzu mudur nedir ondan kesen bile farketmiyormus.

  illa ya bir firmanın çalısanı olacaksın yada bir OSGB ye bağlı olacakmışsın.

  Bu sanırım OSGB ler kapanacak bitecek diyen arkadaslara bir cevap olmusdur üzülerek söylüyorum :(..

  iyice soğumaya başladım.
  Başından beri amacım bir firmada çalışmakdı ama adamlar tecrübe de tecrübe diye tuttuyorlar haklı olarak.

  Bu işide OSGB ye girip sabah akşam risk değerlendirmesi yaparak geçirme istemiyorum açıkçası.
  Zaten verdikleri para ortada.

  Belgeyi alayım kenarda dursun işletebilirsem kafama uygun bir iş bulabilirsem çalısırım.
  Bulamazsam 1,500 liraya gidip OSGB de çalışacağıma gider Güvenlik sertifikası alır Güvenlikçi olur 1 milyar alır ama sabahdan akşama kadar yatarım daha iyi.
   
  sefers bu yazıya teşekkür etti.
 8. AhmetYavuzALKAN

  AhmetYavuzALKAN TÜİSAG Üyesi

  Matmaca arkadasim,

  Eminim sen de hayal kurma pesinde olmadigimizin farkindasindir. Neden yaptigin isi kucuk goruyor ve o parayi hak etmeyecegini dusunerek karamsar oluyorsun ki.. Sen en iyisi ol bak, firmalar nasil pesinden kosturacaklar.. Her meslek grubunda oldugu gibi, evet bazi ciddiyetsiz kisiler var aramizda.. Ama onlari zaten zaman otomatik olarak eleyecek, yada baslarini derde sokup, bu isten devlet eliyle cekilecekler.. Kalanlar ise bu isi gercekten layikiyla yapan ve hak ettigi maddi ve manevi degeri bulanlar olacaktir..   
 9. Sedat Türkan

  Sedat Türkan TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar bu formları ve metinleri ne kadar çok ortamda ve arkadaşlarımız arasında paylaşırsak emin olun başarabiliriz.

     

   
 10. Sedat Türkan

  Sedat Türkan TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar, sizlerle paylaştığım bu yorumlar ve sizlerin katılım mesajlarınız 1050 kişi tarafından okunmuş , bana da gönderilen 100 kişiye yakın teşekkür bildirimi var. herkese teşekkür ederim. daha kadar kişi bu yorumları okur ve paylaşırsa sonunda hepimiz için faydalı sonuçlar oluşacaktır. saygılar...   
  AhmetYavuzALKAN bu yazıya teşekkür etti.
 11. Arkadaşlar neden geriliyorsunuz. Sakin olun bir :)
  hem bireysel olarak işletmelerde uzman olarak çalışıp, hem de OSGB lerde bireysel olarak (kısmi zamanlı) çalışabilirsiniz. Sonuçta bu işi kim yapacak İSG uzmanları de mi? biz varsak iş var, iş varsa biz varız.   
  sefers bu yazıya teşekkür etti.
 12. Sevindik

  Sevindik TÜİSAG Üyesi

  ISG uzmanlari ikamet ettikleri il disinda hizmet verebilir mi? Istanbul da ikamet ederken Tekirdag, Kocaeli, Bursa gibi illerdeki isyerlerine bakabilir miyiz?

   
 13. bakabilirsiniz
   
  Sevindik bu yazıya teşekkür etti.
 14. çağan_78

  çağan_78 TÜİSAG Üyesi

  valla arkadaşlar bu fromda olup akaryakıt istasyonlarına A sınıfı güvenlik uzmanı yapıpda 500tl ücret alan arkadaşlar var ben karabükten yazıyorum ve onlara sesleniyorum yırtın o mühendislik diplomasını bu kadarda olmaz bır meslek bu kdar ayak altına alınmaya calısılmaz

   
  AhmetYavuzALKAN bu yazıya teşekkür etti.
 15. ruveyday

  ruveyday TÜİSAG Üyesi

  OSGB ler iş yerleriyle 1000-1200 civarı anlaşıyor ve 15-20 işyerine bakıyor bunyesinde bulundurduğu uzmanda da 1000 lira veriyor o kadar. bu adalet mi uzman baktığı işyeri sayısına göre 500-700 lira talep etse 5 yere baksa 2500 alması gerekmez mi? OSGB lerin mantığı ne maşa olarak kullanıp büyük dilimi kendileri mi yiyecek?   
  sefers ve AhmetYavuzALKAN bu yazıya teşekkür etti.
 16. fcaral

  fcaral TÜİSAG Üyesi

  İnanın bana,bazı illerimizde durum içler acısı...OSGB'de dahi,İşyeri hekimi minimum 5000 TL ie işbaşı yaparken,İSG Uzmanına teklif ettikleri rakam 800-900 TL Civarı..El insaf diyorum,el insaf....Soruyorum şimdi,Hangisine kızmalı...Bu aptalca rakamları uzmana teklif eden OSGB lere mi,Yoksa 800 TL'ye razı gelen İSG Uzmanına mı..

   
  AhmetYavuzALKAN bu yazıya teşekkür etti.
 17. Goksel.esen

  Goksel.esen TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar 800 TL ye çalışacak uzman varsa ben onlara 1500 veririm. Şakası bir yana biz de OSGB yiz ve C sınıfı uzmanımıza 2500 tl (Net) ödüyoruz. Bu işten karımızı sorarsanız yaklaşık olarak o kadar da bize kalıyor. Araç, araç yakıtı, işyeri kirası vergi, ssk ( Tam yatıyor) hesaplanırsa hiç de sizin dediğiniz gibi OSGB ler sizi sömürmüyor. En azından bizim firma için bu böyle

   
 18. Hasan Hüseyin Doğan

  Hasan Hüseyin Doğan TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar; bir OSGB'de C sınıfı uzman olarak (Sorumlu müdür olarak görev yaptığınızda) ne kadar ücret talep ederdiniz?Fikir verebilirseniz sevinirim.Aslında bireysel olarak çalışmayı düşünüyorum.Bu teklif kafamı karıştırdı.Fikirlerinize açığım.Saygılar.

   
 19. Ersgur

  Ersgur TÜİSAG Üyesi

  3500-5000 arasından aşağı çalışmam.

   
  sefers ve Hasan Hüseyin Doğan bu yazıya teşekkür etti.
 20. Akopol

  Akopol TÜİSAG Üyesi

  bu saçma teklifi kabul edene bence kızın

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica