Günün Konusu - İş Güvenliği Uzmanı Olma Sebebiniz Nedir / Memnun Musunuz? (26.02.2016) | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Günün Konusu İş Güvenliği Uzmanı Olma Sebebiniz Nedir / Memnun Musunuz? (26.02.2016)

Konu, 'Günün Konusu' kısmında Sümeyye.. tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Sümeyye..

Sümeyye.. Guest

İş Güvenliği uzmanlığını gerçekten isteyerek mi yapıyorsunuz? yada bu işi isteyerek mi, seçtiniz gerçekten herkesin düşüncesini merak ediyorum .
    Eğer yaptığınız işten memnun değilseniz memnuniyetsizlik sebepleriniz nelerdir?

Saygılar,

Ms.ozcelk, Zeynep EFE70 ve YFŞ bu yazıya teşekkür etti.
  2. Genco

Genco TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

Eski işyerimde patronum zorla isg uzmanı yaptı, isg ile ilgili bilgim olmadığı için ben sadece belgem kullanılacak sanıyordum :)
    Memnunum.
    Teşekkür ederim.

Ms.ozcelk, AltınOran, Zeynep EFE70 ve 2 kişi daha buna teşekkür etti.
  3. OGÜN.

OGÜN. TÜİSAG Üyesi

patron öyle istedi....byee.

Zeynep EFE70, Sümeyye.. ve YFŞ bu yazıya teşekkür etti.
  4. Nikola Tesla

Nikola Tesla TÜİSAG Üyesi

Onikitane mile borçuna girdim bu yola;

memnunum.

kainat içinde bir zerre noktacık.

noktanın içinde,nokta onuniçinde.

Hem kainatın içinde, hem kainat onun içinde.

O'ndan ama O değil.

Ms.ozcelk, Zeynep EFE70, Genco ve 2 kişi daha buna teşekkür etti.
  5. Uzman Özlem

Uzman Özlem TÜİSAG Üyesi

Üniversite stajı yaparken, staj yaptığım yerdeki müthiş uygulamaları görerek, çok isteyerek olmuştum. Şu an çalıştığım fabrikayı seviyor olsam da , İş Güvenliği Uzmanı olmayı sevmiyorum. Neden sevmiyoruma gelince; bir kere bu kültürün olmadığı bir millet olmamız sebebi ile yeni bir kültüre alıştırmaya çalışmak bunun için uğraşmak artık zoruma gidiyor. Her önüne gelene bu belgenin verilmesi ve piyasadaki abartı ve haksız sayıda kişinin uzman olması sebebi ile göremediğimiz değer neden oluyor. Henüz gencim ve hırsları olan biriyim, her zaman uzman olarak kalmak istemiyorum ve yükselebileceğim bir işe yönelmeyi planlıyorum. Bu sebepte bende çok ağır basıyor, hatta en ağırlarından diyebilirim. İlla ki kurumsal firmalarda iş güvenliği müdürü falan olanlar vardır , ama ne olursa olsun işverenin gözünde hep iş güvenlikçi. Bir de en çok sevmeme nedenim, işyeri hekiminin yapmadıkları ile de uğraşmak. Sanırım yeterlidir bu kadar.

Ms.ozcelk, Buğra Erenel, futboldans ve 6 kişi daha buna teşekkür etti.
  6. Genco

Genco TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

Stajı nerede yaptınız Özlem Hanım?

Sümeyye.. bu yazıya teşekkür etti.
  7. Damla.Duru

Damla.Duru TÜİSAG Üyesi

aslında arkadaşlarımın ısrarı üzerine kursa kayıt olup belgeyi aldım. 1 sene kadar belgem askıda kaldı.
    sonra farklı bir vesile ile işe başladım ve isteyerek yapıyorum.
    şimdilik memnunum :) ilerde ne olur bilinmez :D

Genco, Zeynep EFE70, Sümeyye.. ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  8. YFŞ

YFŞ TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

1996 yılında bir fabrikada işçi olarak çalışmaya başlamıştım. o zaman " işçi " deniliyordu şu anda "çalışan" :) iş sağlığı ve iş güvenliği adına hiç bir şey görmemiştim ve çalışan gariplerin katlandığı sıkıntılar yüzünden (yaşadıkları iş kazaları da etkilidir), önce okuyup mühendis oldum. Yönetici olarak çalışmaya başlayınca da çalışanların sağlığı ve güvenliği için etkin olmaya başladım. Aradan bir beş yıl geçti nasıl olsa İş sağlığı ve iş güvenliğine ilgim var diyerek İş Güvenliği Uzmanı oldum. Yaptığım işi seviyorum. 1996 yılında kendi kendime verdiğim sözü tuttuğuma inanıyorum.

Ms.ozcelk, Damla.Duru, futboldans ve 4 kişi daha buna teşekkür etti.
  9. Uzman Özlem

Uzman Özlem TÜİSAG Üyesi

Genco Bey;

İşyeri adı vermem etik olmaz ama şöyle diyebilirim, Sabancı ailesinin bir firmasında staj yapmıştım. Çok tehlikeli bir yerdi, ama uygulamalar tam teşekküllü idi. O da bende İSG sevgisi oluşturmuştu.

Sümeyye.. ve Genco bu yazıya teşekkür etti.
  10. frdrn

frdrn TÜİSAG Üyesi

Sertifika almak için kursa yazıldığımda tam olarak hayatın bana neler getireceğini bilmesem de işimi gerçekten severek yapan uzmanlardanım; Çünkü içinde insan var. İnsan sağlığı ve hayatı var. Çalışanlar her zaman bilmeselerde onları sağlıklı bir şekilde evlerine uğurlamanın verdiği huzur paha biçilemez.

Ms.ozcelk, gandagana, Ediz U. ve 5 kişi daha buna teşekkür etti.
  11. Zeynep EFE70

Zeynep EFE70 TÜİSAG Üyesi

Ben Hemşireyim ama sizin mesleğinizi de en az hemşirelik kadar kutsal buluyorum.Ülkemizin sizlere çok ihtiyacı var.Allah sizleri başımızdan eksik etmesin ve hak ettiğiniz değeri görün inşallah...

TUNAHAN, ezgi çevik, Damla.Duru ve 6 kişi daha buna teşekkür etti.
  12. Serdar Oğhan

Serdar Oğhan TÜİSAG Üyesi

Açıkçası yeni başlayan bir iş güvenliği uzmanı olarak çokça zorluk çeken, ama her gün kendi yapmaya çalıştıklarımla insanlara,katmaya çalıştıklarımla işini sevmeye çalışan biriyim. İsteyerek seçtim iş güvenliğini ancak karşımızdaki çalışanlar yeri geliyor yıldırmaya çalışıyor,yeri geliyor tek kelime anlatılamıyor,yeri geliyor bu iş kolunu seçmek katlanılamaz haller alıyor.Ne yazık ki ülkemizdeki en büyük eksiklerden biri İş sağlığı ve güvenliği kültürünün olmayışı. Ama her gün oturup yönetmelikleri okuyarak, benden tecrübe ya da kıdem olarak yüksek uzmanlara sürekli sorular sorarak, diğer ülkelerdeki ve bizim ülkemizdeki uygulamaları araştırarak, kendimi geliştirmeye, yaptığım uygulamaları bir öteye taşımaya çalışıyorum.Kolay mı derseniz değil ama ben elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum. İşini doğru yapmaya çalışan hiç birimizin başlarımızın ağrımaması ve işini gerçekten isteyerek yapmaya çalışan arkadaşlarımızın önlerine engel çıkmaması dileğimle... Kazasız günler dilerim...

Saygılarımla...

Ms.ozcelk, gandagana, Sümeyye.. ve 5 kişi daha buna teşekkür etti.
  13. mert doyran

mert doyran TÜİSAG Üyesi

Memnunum fakat gercekten bu kulture daha sahıp degılız ozellıkle santıye ortamlarında bazı fırmalar bu ısı kendılerınce benımsemısler bırseyler yapmak ıstıyolar ama bazılarının hıcbırseyden haberı yok birşeyleri duzeltmeye çalişiyoruz bakalım hayırlısı

YFŞ ve Sümeyye.. bu yazıya teşekkür etti.
  14. Ediz U.

Ediz U. TÜİSAG Üyesi

İşimden memnunum... tek sorun İş Güvenliği Uzmanlarının bir araya gelip bir meslek odası oluşturamamasıdır... Olan var olmayan var , kıskanırlar... :p

Ms.ozcelk, YFŞ ve Sümeyye.. bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica