Soru İş Güvenliği Uzmanı Maaşları

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında' kısmında einstein tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. İGUcumhur

  İGUcumhur TÜİSAG Üyesi
  tecrübesiz derken , hiçmi iş tecrüben yok ?


   
 2. fatih. yildirim.

  fatih. yildirim. TÜİSAG Üyesi

  toplamda 1 yillik tecrubem var ancak is guvenligi alaninda degil

   
 3. mechanical

  mechanical TÜİSAG Üyesi

  Dikkatli olun ,yeni yılla beraber 5 kişi firmalar başladığı için 3-5-10-20 kişilik firmalara C sınıfı uzmanları atama yapıyorlar,bu durumda saatler çok az olduğu için bir uzmanın üzerinde 70-80 tane firma ataması yapıyorlar.Bu firmalar riskleri az olsada bu kadar firmanın sorumluluğu insanın uykularını kaçırır, sözleşme yaparken firma sınırlaması isteyin ,yoksa başa çıkmak mümkün değil

     

   
  fatih. yildirim. bu yazıya teşekkür etti.
 4. mechanical

  mechanical TÜİSAG Üyesi

  50 kişi altı firmalar demek istedim

   
 5. nergiztarhan

  nergiztarhan TÜİSAG Üyesi

  Merhabalar ben C Sınıfı Uzmanım bana 5 çalışanı bulunan tehlikeli sınıfta bir işletmeden 200-300 tl arasnda bir teklif geldi sizce nasıl bir fiyat kabul edip etmemem konusunda önerilerinizi rica ediyorum. Teşekkürler

     

   
 6. fatih. yildirim.

  fatih. yildirim. TÜİSAG Üyesi

  eyvallah, aklimizda bulunsun.

   
 7. uzmanoldum

  uzmanoldum TÜİSAG Üyesi

  aynen katılıyorum,3000-5000 alanlar nasıl alıyo anlamış değilim,üstelikte c sınıfı ile,sorun bende sanırım:::::::::(
   
 8. fimrek

  fimrek TÜİSAG Üyesi

  Piyasayı düşürmeye çalışanlara itibar etmeyelim arkadaşlar. siz ederinizi ne olarak görüyorsanız o fiyatın altında çalışmayın. piyasa yavaş yavaş yerine oturur. bu fiyatlara cezai yükümlülüğü olan bir iş yapılmaz. gidin okuduğunuz meslekte o fiyata çalışın tecrübe kazanırsınız.   
 9. Lazrail

  Lazrail TÜİSAG Üyesi

  İş Güvenliği Uzmanları olarak oda kuralım ( tabipler odası gibi) OSGB sahiplerinin sırtımızdan geçinmelerine ve ve fiyatı belirlemerlerine izin vermeyelim. Levent KAVLAK bu yönden yeni oluşumlar beklekmeteyiz bu konuda yardımlarımızı da esirgemeyiz

     

   
  roxy bu yazıya teşekkür etti.
 10. kozalak

  kozalak TÜİSAG Üyesi

  çok doğru ankarada bu iyatlara çalışılıyor maalesef osgbler   
 11. kozalak

  kozalak TÜİSAG Üyesi

  OSGB' de c sınıfı uzmana sadece risk analizi için 1000 tl verildiğini biliyorum ocaktan sonra konuşuruz denilerek. Ama şunu söylüyorlar kimse 2000 istemedi 900 e bile kabul eden var denildi. Şaka gibi gerçekten. Ama piyasa ayağa düştü maalesef. C sınıfı uzmanlar şantiyelerde A sınıfının evrak işlerini yaptığı takip yaptığı zaman 2000-2500 alıyorlar doğru ama Osgbler maalesef bu paraları vermiyor. eğer ki şantiyede ve büyük fabrikada görevlendirmeyecek ise. Ben bunu isterim, şunu isterim bunu almalısınız demekten ziyade piyasa şartlarınada bakmak lazım. Bir sürü işsiz mühendis var bundan önce 1000 tl ye tezgahtarlık yapan arkadaşlarımız vardı. Onun için bari kendi işimi yapayım diye bu işe giren çok arkadaş var bende bunlardan biriyim. Ama bence durumlar ciddileştikçe, bu işin önemli olduğunu tehlike algısı gibi osgbler de işyerleride anlayacak umarım kimsenin başı yanmadan anlarlar. 1000 tl ye veya 1250 tl ye uzmanlık yapan bir personel ne kadar tatmin olarak yapar işi. Onun için umarım hepimiz hakkımızı alırız.   
 12. kmemel

  kmemel TÜİSAG Üyesi

  ''İşletmeye katkı sağlayamadığınızdan şimdilik maaş az'' tam da OSGB ağzı olmuş kusura bakmayın. Sizin sırtınızdan götürdükleri paralarla fazlasıyla katkı sağlarsınız meraklanmayın,kolaylıklar dilerim..

   
 13. kmemel

  kmemel TÜİSAG Üyesi

  Sizde sorun yok,o maaşlar şişirme,3000 5000 alan olduğunu (Bu meslek harika diye birkaç yıl önce yönlendirilip, tonla para döküp deli gibi ders çalışarak uzman olanlar arasında) ben hiç duymadım,görmedim. Aranızda varsa da nerede kaç saat çalışarak bu paraları kazandığını bize de anlatırsa hepimize faydası olur.
   
 14. kozalak

  kozalak TÜİSAG Üyesi

  OSGB ler mühendis çalıştırdıklarını unutuyorlar. Taban ücret tarifesi konulması lazım. Herkesin ağzı iyi laf yapamayabiliyor. Kimi 1000 Tl ye çalışıyor kimi 1600 Tl ye çalışıyor. Ağız laf yapmasına göre değil taban fiyata göre mühendislere ücret verilmesi gerekir. Tecrübesiz bir arkadaşımın 2 ay ücretsiz çalıştğını bile biliyorum. Sektörü böyle yapan biziz. Ama işsiz kalmaktansa tezgahtar olmaktansa insanlar bu işi yapıp en azından kafaları rahatlatmak istiyorlar. Ki haklıyız. Ve umarım hakkımızı alırız.

   
 15. Hakan Alboğa

  Hakan Alboğa TÜİSAG Üyesi

  OSGB de çalışmıyorum ben bir alakamda yok, çalıştığım firmanında yok, kendi çabalarımla buldum bu işi, burası İSG alanında ilk iş yerim, Onaylı defteri bile burda gördüm ilk kez, yaptığım iş akıllıca mı değil mi tartışılır, ben firmaya katkım yok derken bunları baz alarak konuşmuştum, her geçen gün de çok fazla şey öğreniyorum tecrübe kazanıyorum, çok değil iki ay sonra da bunun karşılığını alacağımı düşünüyorum, fakat aldığım sorumluluğa göre ücret konusunda başta bir hata yaptığımı kabul ediyorum, o da bir tecrübe oldu benim için .....   
 16. kozalak

  kozalak TÜİSAG Üyesi

  Biryerlerden başlamak gerek kitaplardan okuyarak tecrübe kazanılmıyor. Umarım hayırlısı olur senin için. Sen işini doğru yaparsan her yaptığını kayıt altında tutarsan zaten ilerleyen zamanlarda ücretinde kalitende artacaktır. Benim görüşüm bu yönde. Hayırlısı olsun.

   
  Hakan Alboğa bu yazıya teşekkür etti.
 17. Ali Karakoç

  Ali Karakoç TÜİSAG Üyesi

  Merhaba arkadaşlar. Ben de yeni c sınıfı uzman oldum. Bir kaç mesajı okudum da.

  Arakdaşlar bizim iş yerine yahut ilgili firmaya iş veya üretim bazında direkt bir katkımız olmayacak. Biz oranın iş güvenliği açısından sorumluluğunu üstleneceğiz, bu ise küçümsenecek bir şey değildir. Müdürü de dahil olmak üzere birisinin bir emsleki hastalığı veya kazası olduğu zaman o kişi hak aramaya tabii ki başlayacak o zaman tek sorumlu muhattap İşyeri Güvenlik Uzmanı ve İş yeri Hekimidir. Bu sorumluluğu düşünerek lütfen talep ettiğiniz ücretinizi arttırın. Uzmanlığın yanında hepimizi mühendisiz bunu unutmamalıyız.

  Bizim işyerine katkımız, müdür ve bizler de dahil olmak üzere orada çalışanların iş güvenliğini arttırarak güven sağlamak ve bu moral ile iş verimliliğini artışını sağlamaktır.

   
  Hakan Alboğa bu yazıya teşekkür etti.
 18. Hakan Alboğa

  Hakan Alboğa TÜİSAG Üyesi

  katkı derken ne demek istediğimi siz ben daha iyi dile getirmişsiniz, bende böyle düşünüyorum...

  ''Bizim işyerine katkımız, müdür ve bizler de dahil olmak üzere orada çalışanların iş güvenliğini arttırarak güven sağlamak ve bu moral ile iş verimliliğini artışını sağlamaktır.''

   
  Ali Karakoç bu yazıya teşekkür etti.
 19. Burak Mert ÇAĞLAR

  Burak Mert ÇAĞLAR TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar tehlikeli sınıfta bir iş yeri 60 kişi çalışıyor ayda 15 saat civarı filan yapıyor, sizce ne kadar fiyat istemeliyim ?

   
 20. uzman

  uzman TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar kendinize hakimseniz iyi paralar kazanabilirsiniz.ama hersey para değil.özveride gerekli.benim yanıma staj için geliyorlar 40 saatlik staj için.Adam bir saat zor duruyor.

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica