Soru İş Güvenliği Uzmanı Maaşları

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında' kısmında einstein tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Hakan Alboğa

  Hakan Alboğa TÜİSAG Üyesi  belirli süreli sözleşme yaptım 2 ay deneme süresi diyorlar sonrası ne olur bilemiyorum maaş ta şuan 1600 gözüküyor (Not : hiç tecrübem yok, şuan benden önceki uzmanın yaptıklarını inceleyerek işi öğrenmeye çalışıyorum)


   
 2. Hakan Alboğa

  Hakan Alboğa TÜİSAG Üyesi

  az önce yazdım ama gitmedi galiba...belirli süreli sözleşme yaptım 2 ay deneme süresi diyorlar sonrasını belemiyorum..maaşta şuan 1600 gözüküyor..(Not : hiç tecrübem yok, şuan benden önceki uzmanın yaptıklarını inceleyerek işi öğrenmeye çalışıyrm, dolayısıyla hiç bi katkı sağlayamadım işletmeye henüz...)

   
 3. Ersgur

  Ersgur TÜİSAG Üyesi

  aynen durum bundan ibaret size katılıyorum.bu OSGB ler piyasayı mahvetti.

     

   
 4. fimrek

  fimrek TÜİSAG Üyesi

  çok az:(

   
 5. Hakan Alboğa

  Hakan Alboğa TÜİSAG Üyesi

  biliyorum, maalesef...2 ayın sonunda bi artış olmaz ise devam etmem zaten, edemem...siz çalışıyomusunuz hangi sektörelerde ne aralıklarda maaş alıyosunuz bunları yazarsanız bizde piyasa şöyle böyle diye konuşabiliriz muhattaplarımıza, fakat ben olsam şundan aşağı çalışmam diyenler bir kenarda dursunda gerçekten şuan da aktif olarak görevini icra edenler yazsın, madem bir taban ücretimiz oluşacak bizim bu forumu dikkate alır iligili kişiler...

     

   
 6. fimrek

  fimrek TÜİSAG Üyesi

  Ben c'ler 2000-3000 , b'ler 4000-6000, a'lar 7000-12000 aralığında çalışmalı. Ben şu an c'yim ama aralık sınavı ile a olabileceğim sanırım. C olarak söylediğim aralıktayım. A' da da o aralıkta kalmayı düşünüyorum. Umarım bunları tepe taklak edecek arkadaşlarımız çıkmaz piyasaya.

   
 7. uzmanoldum

  uzmanoldum TÜİSAG Üyesi

  bende c yim şuanda 21 aralık sınavıyla b yi alacağım inş.benimde tecrübem yok hiç uzman olarak ama 2 yıldır işyerinde mühendisim,en son bi OSGB uzman+hekim+sağlık personeli 1450+kdv fiyat vermişti.dahada düşük veren varmı bilmiyorum.fiyatlar böle olursa yapmayı düşünmüyorum çok tehlikeli sınıf bikere,ne yapcağımı bilmiyorum arkadaşlar valla osgbler mahvetti herşeyi yaa:(
   
 8. Ercan Mattaoğulları

  Ercan Mattaoğulları TÜİSAG Üyesi

  size tavsiyem orayı hemen terk edin...   
  Buğra Sakınç bu yazıya teşekkür etti.
 9. mühendis85

  mühendis85 TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar şaka mı yapıyorsunuz bahsettiğiniz ücretler çok komik. Çalıştığım OSGB de C ler 2000-3000 arası , B ler 7000, A lar 10000 lira alıyor. 1500 liraya C çalışır mı, 4000 liraya B çalışır mı ne yaptınız ya ? 4000 liraya iyi güzel hoş makul diyenler çalışsınlar. B sınıfı uzmanı da kalkıp ofiste çalıştıracak halleri yok. Çok tehlikeli işlerde çalıştıracaklar sizi . Her hafta karakola ifade vermeye gittiklerinde göreceğiz onları. Burada yazılanlar şaka değil yeni başlayanlar için söylüyorum. İnşaatta ölümlü kaza da gördüm. Şantiye şefi proje müdürü herkes kaçtı, işçiler bile iş güvenliği uzmanını gösterdiler parmakla. Hep anlatılır bunlar, kimisi inanır kimi de abartı der ama şahit oldum. Yine şantiyede kaza geçiren işçi, iş güvenliği uzmanı arkadaşımıza tazminat davası açtı . Siz 4000 lira parayla ödersiniz üzülmeyin. Bu arada az tehlikeli işlerde kaza olmuyor diye bir şey yok, bir arkadaşımın az tehlikeli ofisinde adam zeminde kayıp düştü ve beyin kanaması geçirdi. Amacım felaket tellallığı yapmak değil fakat gerçekleri bilin toz pembe görmeyin. İyi düşünüp öyle karar verin ne kadar maaşa çalışacağınıza. Kaza olduğunda ne OSGB yanınızda olur ne de işveren. Rica ediyorum piyasayı düşürmeyin. Ben de B sınıfı uzman oldum aralık sınavıyla. 4000 liraya çok tehlikeli işte çalışacağıma C olarak 3000 liraya az tehlikeli işte çalışırım daha iyi.
  (ISTANBUL)

     

   
  gönül, cagatay060606 ve Ersgur bu yazıya teşekkür etti.
 10. KATMANDU

  KATMANDU TÜİSAG Üyesi

  1000 eurodan aşğıya çalışmayın arkadaşlar...   
 11. bayrama

  bayrama TÜİSAG Üyesi

 12. cemkoc

  cemkoc TÜİSAG Üyesi

  Merhaba .Ben C sınıfı idim aralıkta sınava girdim ve A sınıfı alacağım sonuçlara baktım 80 netim var.Bir yer ile anlaşma sağlamıştım C sınıfı iken 5.000.00 tl verdi diğerlerinin başına verecekti beni fakat şimdi A sınıfıyım.Fiyat olarak ne istemem gerekiyor karasızım...Bilgisi olan ?

   
 13. aragon34

  aragon34 TÜİSAG Üyesi

  iş kolu nedir? C'ye 5.000 veren, A'ya da 10.000 versin
   
 14. cemkoc

  cemkoc TÜİSAG Üyesi

  İnşaat sektörü.

   
 15. volkancoskun

  volkancoskun TÜİSAG Üyesi

  işte sen ben o biz siz onlar dediğim rakamın altına düşmezse OSGB maliyetleri artar onlarda ucuza çalışmazlar yani suçlu yine biziz hep biziz bir meslek ülkede popüler oldumu hücum edip hemen kurutuyoruz.hem kendi meslek hem uzmanlık olmuyor zaten ya mesleğinizi yaparsınız ya uzmanlık.memlekette zaten çok büyük işsizlik var bazı insanlara tek iş bile az geliyor.kimyagerseniz zaten çalışmayın doğru düzgün maaş vermiyolar. direk isg ye yönelin pişman olmazsınız   
 16. İGUcumhur

  İGUcumhur TÜİSAG Üyesi

  düşük ücretleri kabul etmezsek kısa sürede bunun faydasını görürüz diye düşünüyorum...

   
 17. memocan

  memocan TÜİSAG Üyesi

  Böyle 2-3 ay deneme vaadiyle ücretsiz döngü yapan OSGB ler de var. Bir de OSGB lere kurum gözüyle bakıyoruz. Kusura bakmasınlar ama tüccar kafasıyla çalışıyorlar.

   
 18. mahony

  mahony TÜİSAG Üyesi

  tecrübesiz C sınıfı iken mi 5000 verdiler. ya da kac yıllık tecrubenıze bunu verdiler

   
 19. fatih. yildirim.

  fatih. yildirim. TÜİSAG Üyesi

  bu gun yaptigim is gorusmesinde "1500 tl + yemek !!!" teklif ettiler, sebep olarak tecrubesiz olmammis.

   
 20. Seher ÖZ

  Seher ÖZ TÜİSAG Üyesi

  Merhaba, part-time çalışan arkadaş varmı? Ücret belirlerken nasıl bir yol izlediler paylaşırlarsa sevinirim... Büyükşehirlerde imkanlar daha iyi seçenekleri daha fazla ancak her şehirde durum böyle değil özellikle işsizlik oranı yüksek bölgelerde... :(

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica