Soru İş Güvenliği Uzmanı Maaşları

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında' kısmında einstein tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. alican44

  alican44 TÜİSAG Üyesi  benim bir sorum olacak arkadaşlara:
  risk analizi acil eylem planı ve eğitim verebilmek için OSGB mi kayıt olmak gerekiyor. yoksa serbest olarak yapabiliyor muyuz.


   
 2. krdlnnn34

  krdlnnn34 TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar 20-25 kişilik tehlikesiz bir işyerinde çalışmak için ne kadar ücret istemeliyim ? Hesabıma göre ayda 1 gün gidilecek Şimdiden çok teşekkür ederim cevaplayan arkaşlara..

   
 3. volkancoskun

  volkancoskun TÜİSAG Üyesi

  300-400
  200tl+ sigortalı çalışan başı 20 tl dersiniz

     

   
 4. Cenk Ersöz

  Cenk Ersöz TÜİSAG Üyesi

  şakamı bu ya..bu 1500 2000 nedir?:) firma basimi

   
 5. sdn

  sdn TÜİSAG Üyesi

  az tehlikeli yer için ayda 12 saat diye biliyordum birde çalışan başına ayrılacak 6 dakikayı üzerine ilave edince ayda 1 gün nasıl oluyor? ben yanlış mı anladım süreleri..şimdiden teşekkürler cevap için.

     

   
 6. İGUcumhur

  İGUcumhur TÜİSAG Üyesi


  min. 9-10 yıl iş güvenliği uzmanlığı yapıpda A sınıfına geçen veya bu tecrübeye sahip A sınıfı arkadaşlara büyük haksızlık olur. iş güvenliği mesleğine vede düşük fiyat çalışan A sınıfı uzmanlarada yazık olur...iş güvenliği mesleği mezara , A sınıfı uzmanda kodese gider :)

   
  fimrek bu yazıya teşekkür etti.
 7. isguzmn

  isguzmn TÜİSAG Üyesi

  180 saatinizi kullandırtmayın diyorsunda 217 saatini kullanıyorlar :D
   
 8. kalewra

  kalewra TÜİSAG Üyesi

  Bir Çevre Mühendisi olarak sana sonuna kadar hak veriyorum arkadaşım. bu durum ülkemizde olan çok büyük bir ayıptır.   
 9. kalewra

  kalewra TÜİSAG Üyesi

  "Çözüm bu iş güvenliği konusunun bir mühendislik dalı olarak üniversitelerde okutulmasında. Buralardan yeterli İş güvenliği Mühendisi mezun olana dek ise bu uzmanlık yetkisinin , inşaat, maden, Elektrik-elektronik, makina ve kimya mühendisliği gibi temel mühendislik dallarından mezun olanlara verilmesi. Bunun dışında kalite ve seviyenin yükselmesi olanaksız." diğer meslekler bu işin kalitesinimi düşürüyor? anlayamadım k. bakmayın bu saydığınız temel mühendislik dalları is güvenliği konusunu bayağı bi yücelttiler sanırım ama ben göremedim henüz kalite ve seviyenin yükseldiğini !!!!

     

   
 10. cetinkayacengiz

  cetinkayacengiz TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşım aldığın riski düşün,sende önceki a sınıfı olanların aldığı paralara bak. Söylendiği gibi yeterli sayıda a sınıfı uzmanda yok. Eğitim kurumlarında çalışacak uzman sayısı 3'ten 5'e çıkartılıyor. Bir benim gibi inşaat mühendisi yada benzeri mesleği olup da bu belgeyi alan ve kullanmayacak olan insanlar var. Ocaktan itibaren ciddi anlamda A sınıfı uzmana ihtiyaç olacak sayıda yeterli değil bence. Kendinizi ucuza satmayın bu kadar riske girmeye değmez.   
 11. volkancoskun

  volkancoskun TÜİSAG Üyesi

  tabi 2-2.5 saatini alır ek olarak 1 günde zor olur   
 12. suatt25

  suatt25 Guest

  tam zamanlı çalışıyosan en az 5000

   
 13. suatt25

  suatt25 Guest

  az tehlikeli 6 dk oldu çalışan başına . 6*30=180dk yani 3 saat gitmeniz yeterli dir. saat başına 50 tl komik en az 150 alın ki bişeye benzesin.
   
 14. hasan hüseyin yavuz

  hasan hüseyin yavuz TÜİSAG Üyesi

  merhaba arkadaşlar.isg uzmanlığı c sınıfında aylık en fazla kaç saati doldurmak gerekir ve saat ücretleri nedir?çalışabileceği yerler nerelerdir? bilgi verirseniz sevinirim...

   
 15. feridun81

  feridun81 TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar bu forum (iş güvenliği uzmanı maaşları forumu) çok işlediğinden bu sorumu buraya yazayım.ben bir insaat firmasıyla görüşüyorum.C sınıfı uzmanım.firmanın nace kodunu aldım.42 99 08 .... bu numara o çizelgede yer almıyor.ama 42 99 01,42 99 02,42 99 03,42 99 04 kodları var.bu kodların hepsi çok tehlikeli gruba giriyor.Acaba benim şirketin nace kodu da(42 99 08) çok tehlikeli gruba mı giriyor? Yardımcı olursanız çok sevinirim.....   
 16. MNG

  MNG Guest

  İnşaat iş kolu "Çok Tehlikeli" sınıfta yer almakta yazında belirttiğin 42 .99 Bina dışı diğer yapılara ait projelerin inşaatı faaliyetlerini tanımlamaktadır.İş yerinin SGK sicil Numarasından kontrol edebilirsin. Sicil numarasının ilk rakamından sonra gelen altı rakam işyeri faaliyetine ilişkin Nace Kodunu vermektedir.Ancak C sınıfı uzmanlar "Çok Tehlikeli" sınıfta yer alan bir işyeri ile sözleşme yapamaz.
  Kolay gelsin..

   
  Last edited by a moderator: 28 Aralık 2013
 17. A.Özkan

  A.Özkan TÜİSAG Üyesi

  Tehlikesiz demekle Az Tehlikeli demek istediniz sanırım.
  50 kişinin altında çalışanı olan az tehlikeli işyerlerinin İş Güv. Uzmanı çalıştırma yükümlülüğü 2016 Temmuz'da başlıyor.Şu anda sadece Risk Değerlendirmesi yapılması yeterli.

   
 18. ErdemBelli

  ErdemBelli TÜİSAG Üyesi

  Örnek olarak fiyat belirtmişsiniz teşekkürler. Az tehlikeli işte 50 nin altında sigortalı çalıştıran işyeri İSG uzmanı ve işyeri hekimiyle anlaşmak zorunda değil (2016 ya kadar) diye biliyorum. Tehlikeli ve çok tehlikeli 50 nin altında 2014 ten itibaren zorunlu olacak. Bu durumda işveren sadece risk analizi ve acil müdahele eylemi yapması gerekli ve İSG önlemlerini kendisi alması yeterli olmaktadır.

   
 19. ErdemBelli

  ErdemBelli TÜİSAG Üyesi

  180 saatin var, bunu doldurup doldurmamak sana kalmış.
  Hesabında; C sınıfı İSG uzmanıysan kısmi anlaşma yaparak az tehlikeli ve tehlikeli sınıfta işyerinde 2000 kişi (2000x6dk=200 saat gibi hesaplarsın, az tehlikeli için), 1500 (1500x8dk=200 saat tehlikeli) kişiye kadar çalışabilirsin.
  Örneğin 200 sigortalı tehlikeli sınıfta işyrnde, 300 az tehlikeli, 150 az tehlikeli 3 işyerinde birden çalışabilirsin. Saatine 50 liradan yaklaşık 4000 lira kazanabilirsin, yine de sana 100 saat kalır:) Tabi bu 3 işyerindeki tüm İSG dosyaları ve kaza sorumluluğu sana ait.

   
 20. Haluk DEMİRCİOĞLU

  Haluk DEMİRCİOĞLU TÜİSAG Üyesi

  tehlikesiz yerler temmuz 2016 da uzman istihdam etmek zorunda olacak. ücret konusunda 300 tl gibi olabilir

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica