Soru İş Güvenliği Uzmanı Maaşları

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında' kısmında einstein tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. mechanical

  mechanical TÜİSAG Üyesi  Arkadaşlar yazılara bakıyorum büyük bir karamsarlık var.Ben en son mayıs sınavında c sınavına girip bu işe başladım.Belgem gelmeden İstanbulda bir OSGB ile anlaşıp 4000 tl.ye çalışmaya başladım,fakat buraya 1 ay dayanabildim.Arkadaş çevrem sayesinde 420 çalışanı olan tehlikeli sınıfta bir firmayla 3500 tl.ye kısmi zamanlı çalışmaya başladım.O firma sayesinde,firmaya hizmet veren taşeron firmalardan , 50 kişilik bir firmayla 1500 tl.ye ve 30 kişilik bir birmaylada 1000 tl.ye anlaştım.Şu anda bu 3 firmayada kısmi zamanlı hizmet veriyorum(yeni yıldan geçerli olmak üzere).Ayrıca yine 25 kişilik bir firmaylada anlaşmak üzereyim.Önemli olan kendizi kanıtlamanız,ondan sonrası geliyor.Kesinlikle OSGB firmalarına kendinizi ezdirmeyin,bu risk o kadar ucuzsa kendileri yapsınlar.Tek artı olarak 20 yıldır çalışan bir makina mühendisiyim. Saygılarımla


   
  Vahdetgklp, çigdemdemir ve Mimar Yılmaz bu yazıya teşekkür etti.
 2. İGUcumhur

  İGUcumhur TÜİSAG Üyesi

  iki tanıdığım C sınıfı uzman . ikiside AYRI firmalarda çalışıyor. biri 4bin diğeri 4.5 maaş alıyor....

  nasipse 21 aralıkta C sınıfı UZMAN olacağım... İSG konusunda saha tecrübem olmamasına ragmen 2500-3000 maaşın altını kabul etmem.. şuan mimarlık bürosunda çalışıyorum cezai işlem gerektirecek hiç bir sorumluluğum yok . 2200t maaşım var ... bunun yanında 6 yıllık bir iş tecrümesinin yanına birde İSG yi koyup sonrada maaşı 1500 e düşürmek enayilik olur....

  1000-1500 e çalışacak arkadaşlara tavsiyem ; şuan mecliste asgari ücret konuşuluyor . asgari ücretin 1600t olması için teklif vermişler. OLMAZda hadi diyelim oldu, ozman İSG ye gerek kalmaz herhangi bir işte 1600t maaşla işe başlayabileceksin. biraz daha beklemekte fayda var ...!

   
  çigdemdemir bu yazıya teşekkür etti.
 3. MNG

  MNG Guest

  Özellikle mesleğe yeni başlayan veya başlamayı düşünen "amatör" uzmanların ! dikkatlice okuması gereken bir yazı.
  Sizlere bizden de kısa bir hatırlatma;

  Okuyun!

  "(3) Çalışanın ölümü veya maluliyetiyle sonuçlanacak şekilde vücut bütünlüğünün bozulmasına neden olan iş kazası veya meslek hastalığının meydana gelmesinde ihmali tespit edilen iş güvenliği uzmanının yetki belgesinin geçerliliği altı ay süreyle askıya alınır. Bu konudaki ihmalin tespitinde kesinleşmiş yargı kararı, malullüğün belirlenmesinde ise 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 25 inci maddesindeki kriterler esas alınır."
  (iş güvenliği uzmanlarının Görev,yetki , Sorumluluk ve Eğitimleri hakkında yönetmelik madde: 11,(3)

     

   
 4. gurcan1903

  gurcan1903 TÜİSAG Üyesi

  osgbler ocak 2014 için şimdiden uzman arayışlarına başladılar ve bize muhtaç olan onlar bizler değiliz kesinlikle, tecrübesiz arkadaşlar benimde pek bi tecrübem yok haziran 2013 de belgemi aldım ve şuan serbest meslek makbuzu ile risk analizlerinden aylık ortalama 2500-3000 tl kazanıyorum
  Tavsiyem Tehlikeli firmalar için 180 saatinizi 20000 tl olarak belirleyin (osgbler bu şekilde yapmakta) yani OSGB sizin 180 saatinizi doldurunca 20000 tl kazanıyorsa buralardan isteyeceğiniz rakamlar komik rakamlar olmasın

   
  Fatma Gül DİKMEN bu yazıya teşekkür etti.
 5. barisbuyukterzi

  barisbuyukterzi TÜİSAG Üyesi

  Ayaklara düşmüş zaten, 50 tl risk analizi yapılmakta, şirketlere telefon açıp işi öğrenmek için bir kaç gün yanınızda çalışayım diyen çok, şimdi ücretsiz çalışırsan yarın ne kadar alabilirsin ve mesleğine ne kadar saygı duyulur...
  Ortalama C sınıfının alabileceği 1500 ile tecrübesine göre 3000 arasındadır.

     

   
 6. Fatma Gül DİKMEN

  Fatma Gül DİKMEN TÜİSAG Üyesi

  Ucuz fiyatları kabul ederek ayağa düşürenler var yapacağımız mesleği.Lütfen arkadaşlar en deneyimsiz yeni başlayanımız bile 3.000 liranın altındaki ücretleri kabul etmesin! Mühendislik mimarlığın haricinde piyasada herhangi bir bölümü bitirmiş normal çalışanlar bile 1.500 lira alıyor minimum. Cafede garsonluk yapanlar 1.500 lira alıyor bahşişiyle primiyle.
  Üstelik okadar okul bitirip üstüne bu uzmanlık için bir yığın eğitim alarak donanımımıza donanım ekliyoruz, zaman ve para hacıyoruz! İş bulabilmek için gibi ucuz bir mantıkla değil, hak ettiğimiz gibi yaşayabilmek için. Ayrıca yeni bir yasayla mühendis ve mimarların asgari ücreti brüt 2.800 lira olacakmış 2014 te. Üzerine harcadığınız para ve zamanı ekleyerek fiyatınızı belirleyin lüften..

   
  volkancoskun bu yazıya teşekkür etti.
 7. Fatma Gül DİKMEN

  Fatma Gül DİKMEN TÜİSAG Üyesi

  bende buna kızıyorum. ne demek 1.000 lira. Bu gn okul okumamış, donanımı olmayan herhangi biri garsonluk yaparak 1.500 lira alıyor. 4 yıllık eğitim+ ekstra iş güvenliği uzmanlıgı eğitimi+donanım+para+zaman bunların birleşimine 1000 lira demişlerse çok ağır konuşulmayı hak etmişler!
   
 8. murat bayraktaroglu

  murat bayraktaroglu TÜİSAG Üyesi

  bu ülkede belkide en fazla işletme mezunu vardır nasıl onların arasında 1000 tl alanda var 5000tl allanda varsa bu sektörde bireysel becerilerinize oranla size getirisi olur..sonuçta aktif olcan gezicen mahalleden eşden dostan arkadaşlardan kendine piyasa edincen filan bügün dişarda çalışan pazarlamacılar var adam 850 tl artı işte pirim çalışıyor ***kesildi*** yırtıyor böyle bi belgem olsa anasını ağlatırım diyor yanı burda deneyimli arkadaşlar var elbet daha iyi bilirler ama iş kimsenin ayağına gelmez ..ama aksini sana insanlar var hala ve bu işini bilen adam için herzaman avantaj rekabet muhabbetti...   
  Last edited by a moderator: 19 Aralık 2013
  serkan çağlar bu yazıya teşekkür etti.
 9. eraylmz

  eraylmz TÜİSAG Üyesi

  İsg Uzman adayları iyi gaza gelmiş :) Keşke gerçek hayatta da böyle 3-5 bin tl verilen işler olsa... Ağustosta C sınıfı belgemi aldım. 2 yılda kendi mesleğimde tecrübeliyim. Birkaç büyük firmaya başvuru yaptım geri dönüş olmadı. 2-3 OSGB isg katip üzerinden bulup aradılar teklif edilen rakam komik 1200-1500 TL arası :)

  Bu alana yönelmeden kendi işinizde uzmanlaşmak en mantıklısı... Herkesin şansı bol olsun...

     

   
  feridun81 bu yazıya teşekkür etti.
 10. lisa_simpson

  lisa_simpson TÜİSAG Üyesi

  Selamlar.. Ben 21 Aralıkta sınava girdim ve büyük ihtimalle geçtim. Kimya mezunuyum ve bu sektörün acemisiyim..Zaten okuldan da yeni mezun oldum.. Bi yandan çalışıp bi yandan da yüksek lisansa devam edebilmek için isg uzmanı olarak haftada 3 gün çalışmayı düşünüyorum..Sizce ne kadar maaş istemeliyim (ya da ummalıyım)??   
 11. buket temel

  buket temel TÜİSAG Üyesi

  nasıl çalışıyormusun hala aynı yerde? iki işi yapmak zor mu?   
 12. volkancoskun

  volkancoskun TÜİSAG Üyesi

  1500 iyidir yarı zamanlı çalışmak için ucuz çalışıp sakın piyasayı öldürmeyin

   
 13. suhan1973

  suhan1973 TÜİSAG Üyesi

  Kısmi süreli iş sözleşmesi yaparsak fatura kesmemiz gerekmiyor sanırım. Ben şu an tam zamanlı gıda mühendisi olarak bir firmada çalışıyorum Başka işletmeyle kısmi süreli sözleşme yapabilir miyim.
   
 14. suhan1973

  suhan1973 TÜİSAG Üyesi

  Bir işletmede tam zamanlı çalışıyorken serbest makbuz kesebiliyor muyuz

   
 15. Melih Şendoğan

  Melih Şendoğan TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar merhaba , OSGB'de tam zamanlı B Sınıfı uzman maaşları ne kadardır ortalama ya da ne kadar ile başlamak lazım , 6 senelik fabrika-işletme-saha deneyimim var,prim gününe göre B oldum , henüz isg alanındaki ilk tecrübem olacak.Teşekkürler.   
 16. aragon34

  aragon34 TÜİSAG Üyesi

  Şu ana kadar benim bildiğim min. 6.000-7000 TL arası idi. 21 aralık sınavıyla A ve B sayısı artacak, bundan sonraki fiyatı arz-talep yani piyasa belirleyecek. Benim görüşüm, 5.000 TL uygundur yönündedir. Sizi alacak OSGB ya da firma çok tehlikeli işlerde çalıştıracaktır.

   
 17. Melih Şendoğan

  Melih Şendoğan TÜİSAG Üyesi

  Teşekkür ederim belirttiğiniz fiyat aslında şu anda çok makul olarak görülenlerden , istanbulda bir firma deneyim şartı aramadan B sınfı 10000 tl olarak gördüm maaşı ve çok şaşırdım . Fiyat dalgalanması epey olacak gibi.

   
 18. gurcan1903

  gurcan1903 TÜİSAG Üyesi

  5000 tl maaş ve 180 saatinizi kesinlikle kullandırtmayın ilk aşamada firma sayısı belirleyin derim oda mak.5 firma ama işte tecrübe oldukça 5 firma 15 de olur diye konuşmanızı tavsiye edebilirim

   
 19. Melih Şendoğan

  Melih Şendoğan TÜİSAG Üyesi

  Hocam ben tam zamanlı çalışmak istiyorum , hatta geçen günlerde bir OSGB ile görüşmeye gittim ve tam zamanlı olarak çalışmak istiyorum diye,ama deneyimim yok diye açıkçası bilemiyorum.Hata mı ettim tam zamanlı olarak çalışacaksam 5000 ile başlamak düşük mü olur ne dersiniz?

   
 20. fatihmyilmaz

  fatihmyilmaz TÜİSAG Üyesi

  bence burada ÜCRETİ belirleyecek olan isg uzmanının deneyimi...bilgisi..işverene MADDİ anlamda neler kazandırabileceği ile alakalı..
  kendinizi işverenin yerine koyun, sadece belgeniz var diye, imza atıp para alma derdindeyseniz ki bu iş güvenliği açısından çok ama çok tehlikeli bir sey fiyatlar gitgide düşecektir...işini TAM yapan isg uzmanları fiyatları belirleyecek ve aşağısına sözleşme yapmayacaktır... fiyatların A sınıfı uzmanlar için 1500-2000 tl lafları şimdiden dolaşmaya başladı..eger bunu kabul edip çalışmayı düşünen arkadaş varsa bir kere daha düşünsün... zira bu çok büyük sorumluluk, bu paraya asla alınmamalı...

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica