Soru : İş Güvenliği Uzmanı Maaşları

chemistanbul

Banned
Biyolog diye küçümsediğiniz kişiler birçok gıda ve sağlık sektöründe çalışıyor. Sadece çevreyle de değil canlıların tümüyle ilgileniyor. Bir fizikçi, kimyager, çevre mühendisi nasıl hak ediyorsa biyologlarda hak ediyorlar bu mesleği.

İnsanların MESLEKLERİNİ KÜÇÜMSEMEYİN!!!
Sizin bölümünüzde aldıgınız eğitim kadar belki de daha fazla biz de kendi alanımızda eğitimimizi aldık.
Sizin mesleğiniz ne bilmiyorum fakat bi inşaat mühendisi bu mesleği bir hastane ya da gıdada ne kadar yapabiliyorsa emin olun en az onun kadar inşaatta yapabilirim.

değerli arkadaşım gereksiz alınganlık yapmışsın.ben onca meslek arasından biyologları küçümsemek için yazmadım.eğer araştırırsan torba yasa da biyologlara da uzman olma hakkı verildiği için biyolog diye belirttim.eğer istatistik mezunlarına da hak verilseydi onları da yazardım.çünkü amacım küçümsemek değil.çünkü bende yığınla mezunu olan ve maalesef birçoğu işsiz olan kimyager mesleğine sahip kişilerdenim.ok..

selametle.

biolog

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
değerli arkadaşım gereksiz alınganlık yapmışsın.ben onca meslek arasından biyologları küçümsemek için yazmadım.eğer araştırırsan torba yasa da biyologlara da uzman olma hakkı verildiği için biyolog diye belirttim.eğer istatistik mezunlarına da hak verilseydi onları da yazardım.çünkü amacım küçümsemek değil.çünkü bende yığınla mezunu olan ve maalesef birçoğu işsiz olan kimyager mesleğine sahip kişilerdenim.ok..

selametle.

degerli arkadaşım mimarlık fakültesi mezunlarıda torba yasayla bizle birlikte girdi bu sektöre fakat sadece biyoloji ve türkiyenin yarısı demeniz haklı bir söz değil (bana göre)

alp0101

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
yeni mezun ve belgeyi yeni almış biri sizce en az ne kadara evet demeli arkadaşlar

Uygar Avcı

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
1ooo tl'ye çalışacak yeni mezun adaylara hayırlı uğurlu olsun

chemistanbul

Banned
tavuk taşıyan kamyonlarda risk analizi çalışması isteyenler gibileri oldukça 1000 tl bile fazla..
mesajı gördüm ve utandım.
ayıp.

DUAYEN18

Banned
Meslek
Uzman (B)
Gazetelerde sayfa sayfa iş güvenliği uzmanı 15000 tl maaş alıyor, 8000 TL maaş alıyor haberleri inanılmaz biçimde pompalandı.
Benzer bir durum 1960 larda almanyaya işçi olarak gidebilmek için yaşanmıştı. İnsanlar tarlasını ,hayvanını satıp almanyaya gitmişti. Bu durum aynı ona benziyor.Şimdide insanlar akın akın İSG kurumlarına, yüksek lisans programlarına akın ediyor.

Şu bir gerçek ekim-2012 sınavı ve daha sonrasında C sınıfı iş güvenliği uzmanı olan arkadaşlar bir kere bu rakamları yakalaması çok zor olacak. (Yüksek lisans yapanlarda bir şekilde ucundan yakalayabilir)

Bana göre; 3-4 yıl sonra İş güvenliği uzmanı maaşları şu şekilde olur(enflasyondan arınmış şekilde)
A sınıfı- 3000-4000TL
B sınıfı- 2000-3000TL
C sınıfı- 750-1500TL
Ekonomi okuyanlar bilir; piyasadaki herşey arz talep dengesine göre çalışır. Arz fazla olunca fiyatın düşmesi kaçınılmazdır. Zaten şu sıra C sınıfı uzman maaşlarının düşmesindeki en önemli etken C sınıfı uzman sayısındaki fazlalık yüzünden.
Hele aradan bir 7-8 sene geçtiğinde diyeceğiz ki, keşke kendi işimi yapsaydım... Yada KPSS ye girip memur olsaydım... Çünkü bu rakamları bile bulamayacağız. O zamanda ilerleyen yaş itibariyle geri dönmek veya yeni bir iş koluna girmek çok zor yada imkansız olacak...

Gelecek planlarınızı yaparken buna göre hareket etmenizi tavsiye ederim. Bu arada yargıya yansıyacak kusurlu bir iş kazasında zaten ayvayı yediğimizin resmidir.

OSGB lerin isebir kısmının kapanacağını düşünüyorum. Zaten OSGB ler arasındada büyük bir rekabet yaşanıyor. Sürekli fiyat kırma durumu var. Arz talep dengesi onlar içinde geçerli.Güçlü firmalar ayakta kalacak diğerleri silinip gidecek.

Bütün bu hengamede benim naçizena tavsiyem iş bulupda çalışmaya başladığınız andan itibaren para biriktirmeye bakın. Çünkü 7-8 sene sonra bolluk günleri çoktan bitmiş kara günler gelmiş olacak..
O yüzden para biriktirmeye bakın...

Ben B sınıfı uzman olarak böyle düşünüyorum.

Şimdi kesin birisi çıkacak vay sen kimsenin uzman olmasını istemiyorsun,vay sen karamsarlık yaratıyorsun diyecek..
Desin artık yapcak bişey yok..:)

Uygar Avcı

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Gazetelerde sayfa sayfa iş güvenliği uzmanı 15000 tl maaş alıyor, 8000 TL maaş alıyor haberleri inanılmaz biçimde pompalandı.
Benzer bir durum 1960 larda almanyaya işçi olarak gidebilmek için yaşanmıştı. İnsanlar tarlasını ,hayvanını satıp almanyaya gitmişti. Bu durum aynı ona benziyor.Şimdide insanlar akın akın İSG kurumlarına, yüksek lisans programlarına akın ediyor.

Şu bir gerçek ekim-2012 sınavı ve daha sonrasında C sınıfı iş güvenliği uzmanı olan arkadaşlar bir kere bu rakamları yakalaması çok zor olacak. (Yüksek lisans yapanlarda bir şekilde ucundan yakalayabilir)

Bana göre; 3-4 yıl sonra İş güvenliği uzmanı maaşları şu şekilde olur(enflasyondan arınmış şekilde)
A sınıfı- 3000-4000TL
B sınıfı- 2000-3000TL
C sınıfı- 750-1500TL
Ekonomi okuyanlar bilir; piyasadaki herşey arz talep dengesine göre çalışır. Arz fazla olunca fiyatın düşmesi kaçınılmazdır. Zaten şu sıra C sınıfı uzman maaşlarının düşmesindeki en önemli etken C sınıfı uzman sayısındaki fazlalık yüzünden.
Hele aradan bir 7-8 sene geçtiğinde diyeceğiz ki, keşke kendi işimi yapsaydım... Yada KPSS ye girip memur olsaydım... Çünkü bu rakamları bile bulamayacağız. O zamanda ilerleyen yaş itibariyle geri dönmek veya yeni bir iş koluna girmek çok zor yada imkansız olacak...

Gelecek planlarınızı yaparken buna göre hareket etmenizi tavsiye ederim. Bu arada yargıya yansıyacak kusurlu bir iş kazasında zaten ayvayı yediğimizin resmidir.

OSGB lerin isebir kısmının kapanacağını düşünüyorum. Zaten OSGB ler arasındada büyük bir rekabet yaşanıyor. Sürekli fiyat kırma durumu var. Arz talep dengesi onlar içinde geçerli.Güçlü firmalar ayakta kalacak diğerleri silinip gidecek.

Bütün bu hengamede benim naçizena tavsiyem iş bulupda çalışmaya başladığınız andan itibaren para biriktirmeye bakın. Çünkü 7-8 sene sonra bolluk günleri çoktan bitmiş kara günler gelmiş olacak..
O yüzden para biriktirmeye bakın...

Ben B sınıfı uzman olarak böyle düşünüyorum.

Şimdi kesin birisi çıkacak vay sen kimsenin uzman olmasını istemiyorsun,vay sen karamsarlık yaratıyorsun diyecek..
Desin artık yapcak bişey yok..:)

size son cümlenizde söylediğiniz gibi karamsar ve haksızsınız demeyi çok isterdim ama görünen köy kılavuz istemez.

maho

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
sayın isg uzmanları ben bir isg uzmanı adayıyım isg uzmanlarının maaşlarını devletmi ödüyor yoksa çalıştığı firmamı ödüyor.

Nermin

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
İşyeri Hekimi
Çalıştığı firma işvereni,OSGB ye bağlı çalışıyorsa da işvereni OSGB dir.

Nermin

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
İşyeri Hekimi
Çalıştığı firma işvereni,OSGB ye bağlı çalışıyorsa da işvereni OSGB dir.
degerli arkadaşım mimarlık fakültesi mezunlarıda torba yasayla bizle birlikte girdi bu sektöre fakat sadece biyoloji ve türkiyenin yarısı demeniz haklı bir söz değil (bana göre)
bence biyolog iş güvenliği uzmöanlığı yapabilir .ancak inşaatta değil.

biolog

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Fen edebiyattan mezun kişiler iş bulamıyorlar ne yapsın? Devlet her ile üniversite açarken mezunlar ne olacak diye düşünmüyor bundan 2 sene sonra hangi mesleği secerseniz secin farketmeyecek muazzam bi universite mezunu işsiz dolacak memlekete.
Fen edebiyatçlar artık isyan etme noktasına gelmişti. bakanların kapatalım önerisi getirdiğinede şahitiz. Sonra bir parmak bal çaldılar iş güvenliğinde para var dediler herkes bu alana yöneldi.
Merak etmeyin zamanında çevre görevlisi çıktı patladı. İş güvenliği çıktı Kasım sınavından sonra açıklar kapanacak en azından c sınıfı için bu da patlar. Yakında başka birşey çıkar millet ona saldırır. İşveren isyan eder çalışan isyan eder götüren götürür parayı senin benim gibi devlette tanıdıgı ya da parası olmayanlarda umut eder durur...

Moderatör tarafında düzenlendi:

Ayal

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Kim ne derse desin; bu İş Güvenliği uzmanlığı işinden en karlı çıkanlar eğitim kurumlarıdır. İş bulamayan insanların umutları üzerine kurulu bir sektör. Birde bu kurumlarda eğici olma yönetmeliği öyle bir düzenlenmişki ya üniversite hocası ( sadece onlar tariflenseydi anlardım ) olacaksın yada bakanlıktan emekli iş müfettişi . Diğer bir deyişle bu uzmanlık işi eğitim kurumlarıyla beraber ( çoğunun kurucusu emekli bakanlık müfettişleri , ama hani eğitim kurumu kuramayanlar da açıkta kalmasın diye bireysel olarak eğiticiliği de onlara vermişler), bakanlık emekli müfettişlerine çalışıyor. Bu durum iş kazaları ve ölümlerinde bu yıl da avrupa birincisi olmamızdan belli. İş Güvenliği ile ilgili olarak sahaya yansıyan bir gelişme yok.
Bakanlığın en büyük hatası bu işin eğitimini eğitim kurumlarına vermesi. Piyasa doyunca ne olacak, devamlı olarak her yıl 3 sınav yapamazsın. Sınavla senede bire , daha sonraki yıllarda 3-4 yılda bire çıkınca bu kurumların hepisi kapanacak. Kalite seviye kimsenin umurunda değil. Çözüm bu iş güvenliği konusunun bir mühendislik dalı olarak üniversitelerde okutulmasında. Buralardan yeterli İş güvenliği Mühendisi mezun olana dek ise bu uzmanlık yetkisinin , inşaat, maden, Elektrik-elektronik, makina ve kimya mühendisliği gibi temel mühendislik dallarından mezun olanlara verilmesi. Bunun dışında kalite ve seviyenin yükselmesi olanaksız. Merak eden dünyadaki örneklere bakabilir. Aksi taktirde bu iş şuan olmakta olduğu gibi, kendi rançşarıyla iş bulamayacağını düşünen bir çok kişinin iş fırsatı haline gelir ve her şey yerlerde sürünür.

ilker1959

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Size biraz moral. Siz B sınıfısınız ve çok tehlikeli olan marka bir firmada çalışıyorsunuz. Piyasanın düşmesi sizi etkilemeyecek , akıllı işverenler meslek ve tecrübeye göre uzman seçecek.

Moderatör tarafında düzenlendi:

comodor03

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (B)
ya bırakın lütfen surda fen edebıyatlar soyle yapsın bu işi muhendisler yapsın diyenler ben fizik mezunuyum çatırrr çatırr işimi yapıp paramıda alıyorum güzelde tatminde ediyor ve ben fizik mezunuyum gurur duyuyorum bukadar bağıran çağıran varsa kendi donanımı olmayan ama bilgili gorunmeye calısan insanlardır herkes bi oturup düşünecek bosuna osgbler 1500 verende var 3000 verende var c sınıflarına niye işte burda sisteme cozum !! aramaya calısmakla olmaz fen soyle olsun muhendis boyle olsun diye ben fizik mezunu olup guzel para kazanırken sen muhendissin ya niye bulamıyorsun ozaman

zehra vural

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Tam zamanlı olmayan C sınıfı isg uzmanları işçi başına ne kadar ücret talep etmeli. Bilgisi veya tecrübesi olan var mı arkadaşlar?

uzman

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
c sınıfı uzman olarak serbest çalışırsan haftada belirli günler firmalara gidersin işletmelerden 1000tl alırsın

ilker1959

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Tam zamanlı olmayan C sınıfı isg uzmanları işçi başına ne kadar ücret talep etmeli. Bilgisi veya tecrübesi olan var mı arkadaşlar?
isg k

saati 50 TL.
İlker bey fiyat düşürmek istemem ama biz bu fiyata b sınıfı uzmanlık alıyoruz. C'ye saati 50 TL veren yer bulursanız hiç kaçırmayın derim ben...
Bilginize..
Ben sadece konu başlasın amaçlı rakam attım. üzerine fikirler gelsin istedim.bu vesile ile sizden B için rakam öğrendik. teşekkürler...

ilker1959

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Hekim fiyatı da verebilir misiniz?

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.