Soru İş Güvenliği Uzmanı Maaşları

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında' kısmında einstein tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. chemistanbul

  chemistanbul Banned  değerli arkadaşım gereksiz alınganlık yapmışsın.ben onca meslek arasından biyologları küçümsemek için yazmadım.eğer araştırırsan torba yasa da biyologlara da uzman olma hakkı verildiği için biyolog diye belirttim.eğer istatistik mezunlarına da hak verilseydi onları da yazardım.çünkü amacım küçümsemek değil.çünkü bende yığınla mezunu olan ve maalesef birçoğu işsiz olan kimyager mesleğine sahip kişilerdenim.ok..

  selametle.


   
 2. biolog

  biolog TÜİSAG Üyesi  degerli arkadaşım mimarlık fakültesi mezunlarıda torba yasayla bizle birlikte girdi bu sektöre fakat sadece biyoloji ve türkiyenin yarısı demeniz haklı bir söz değil (bana göre)
  degerli arkadaşım mimarlık fakültesi mezunlarıda torba yasayla bizle birlikte girdi bu sektöre fakat sadece biyoloji ve türkiyenin yarısı demeniz haklı bir söz değil (bana göre)

   
  chemistanbul bu yazıya teşekkür etti.
 3. alp0101

  alp0101 TÜİSAG Üyesi

  yeni mezun ve belgeyi yeni almış biri sizce en az ne kadara evet demeli arkadaşlar

     

   
 4. Uygar Avcı

  Uygar Avcı TÜİSAG Üyesi

  1ooo tl'ye çalışacak yeni mezun adaylara hayırlı uğurlu olsun

   
 5. chemistanbul

  chemistanbul Banned

  tavuk taşıyan kamyonlarda risk analizi çalışması isteyenler gibileri oldukça 1000 tl bile fazla..
  mesajı gördüm ve utandım.
  ayıp.

     

   
  Uygar Avcı ve DUAYEN18 bu yazıya teşekkür etti.
 6. DUAYEN18

  DUAYEN18 Banned

  Gazetelerde sayfa sayfa iş güvenliği uzmanı 15000 tl maaş alıyor, 8000 TL maaş alıyor haberleri inanılmaz biçimde pompalandı.
  Benzer bir durum 1960 larda almanyaya işçi olarak gidebilmek için yaşanmıştı. İnsanlar tarlasını ,hayvanını satıp almanyaya gitmişti. Bu durum aynı ona benziyor.Şimdide insanlar akın akın İSG kurumlarına, yüksek lisans programlarına akın ediyor.

  Şu bir gerçek ekim-2012 sınavı ve daha sonrasında C sınıfı iş güvenliği uzmanı olan arkadaşlar bir kere bu rakamları yakalaması çok zor olacak. (Yüksek lisans yapanlarda bir şekilde ucundan yakalayabilir)

  Bana göre; 3-4 yıl sonra İş güvenliği uzmanı maaşları şu şekilde olur(enflasyondan arınmış şekilde)
  A sınıfı- 3000-4000TL
  B sınıfı- 2000-3000TL
  C sınıfı- 750-1500TL
  Ekonomi okuyanlar bilir; piyasadaki herşey arz talep dengesine göre çalışır. Arz fazla olunca fiyatın düşmesi kaçınılmazdır. Zaten şu sıra C sınıfı uzman maaşlarının düşmesindeki en önemli etken C sınıfı uzman sayısındaki fazlalık yüzünden.
  Hele aradan bir 7-8 sene geçtiğinde diyeceğiz ki, keşke kendi işimi yapsaydım... Yada KPSS ye girip memur olsaydım... Çünkü bu rakamları bile bulamayacağız. O zamanda ilerleyen yaş itibariyle geri dönmek veya yeni bir iş koluna girmek çok zor yada imkansız olacak...

  Gelecek planlarınızı yaparken buna göre hareket etmenizi tavsiye ederim. Bu arada yargıya yansıyacak kusurlu bir iş kazasında zaten ayvayı yediğimizin resmidir.

  OSGB lerin isebir kısmının kapanacağını düşünüyorum. Zaten OSGB ler arasındada büyük bir rekabet yaşanıyor. Sürekli fiyat kırma durumu var. Arz talep dengesi onlar içinde geçerli.Güçlü firmalar ayakta kalacak diğerleri silinip gidecek.

  Bütün bu hengamede benim naçizena tavsiyem iş bulupda çalışmaya başladığınız andan itibaren para biriktirmeye bakın. Çünkü 7-8 sene sonra bolluk günleri çoktan bitmiş kara günler gelmiş olacak..
  O yüzden para biriktirmeye bakın...

  Ben B sınıfı uzman olarak böyle düşünüyorum.

  Şimdi kesin birisi çıkacak vay sen kimsenin uzman olmasını istemiyorsun,vay sen karamsarlık yaratıyorsun diyecek..
  Desin artık yapcak bişey yok..:)

   
  Real, ARİS İSG, myxoma ve 2 kişi daha buna teşekkür etti.
 7. Uygar Avcı

  Uygar Avcı TÜİSAG Üyesi


  size son cümlenizde söylediğiniz gibi karamsar ve haksızsınız demeyi çok isterdim ama görünen köy kılavuz istemez.
   
  DUAYEN18 bu yazıya teşekkür etti.
 8. maho

  maho TÜİSAG Üyesi

  sayın isg uzmanları ben bir isg uzmanı adayıyım isg uzmanlarının maaşlarını devletmi ödüyor yoksa çalıştığı firmamı ödüyor.   
 9. Nermin

  Nermin TÜİSAG Üyesi

  Çalıştığı firma işvereni,OSGB ye bağlı çalışıyorsa da işvereni OSGB dir.

     

   
 10. Nermin

  Nermin TÜİSAG Üyesi

  Çalıştığı firma işvereni,OSGB ye bağlı çalışıyorsa da işvereni OSGB dir.
  bence biyolog iş güvenliği uzmöanlığı yapabilir .ancak inşaatta değil.   
  alix bu yazıya teşekkür etti.
 11. biolog

  biolog TÜİSAG Üyesi

  Fen edebiyattan mezun kişiler iş bulamıyorlar ne yapsın? Devlet her ile üniversite açarken mezunlar ne olacak diye düşünmüyor bundan 2 sene sonra hangi mesleği secerseniz secin farketmeyecek muazzam bi universite mezunu işsiz dolacak memlekete.
  Fen edebiyatçlar artık isyan etme noktasına gelmişti. bakanların kapatalım önerisi getirdiğinede şahitiz. Sonra bir parmak bal çaldılar iş güvenliğinde para var dediler herkes bu alana yöneldi.
  Merak etmeyin zamanında çevre görevlisi çıktı patladı. İş güvenliği çıktı Kasım sınavından sonra açıklar kapanacak en azından c sınıfı için bu da patlar. Yakında başka birşey çıkar millet ona saldırır. İşveren isyan eder çalışan isyan eder götüren götürür parayı senin benim gibi devlette tanıdıgı ya da parası olmayanlarda umut eder durur...   
  Last edited by a moderator: 6 Ekim 2013
  comodor03 bu yazıya teşekkür etti.
 12. Ayal

  Ayal TÜİSAG Üyesi

  Kim ne derse desin; bu İş Güvenliği uzmanlığı işinden en karlı çıkanlar eğitim kurumlarıdır. İş bulamayan insanların umutları üzerine kurulu bir sektör. Birde bu kurumlarda eğici olma yönetmeliği öyle bir düzenlenmişki ya üniversite hocası ( sadece onlar tariflenseydi anlardım ) olacaksın yada bakanlıktan emekli iş müfettişi . Diğer bir deyişle bu uzmanlık işi eğitim kurumlarıyla beraber ( çoğunun kurucusu emekli bakanlık müfettişleri , ama hani eğitim kurumu kuramayanlar da açıkta kalmasın diye bireysel olarak eğiticiliği de onlara vermişler), bakanlık emekli müfettişlerine çalışıyor. Bu durum iş kazaları ve ölümlerinde bu yıl da avrupa birincisi olmamızdan belli. İş Güvenliği ile ilgili olarak sahaya yansıyan bir gelişme yok.
  Bakanlığın en büyük hatası bu işin eğitimini eğitim kurumlarına vermesi. Piyasa doyunca ne olacak, devamlı olarak her yıl 3 sınav yapamazsın. Sınavla senede bire , daha sonraki yıllarda 3-4 yılda bire çıkınca bu kurumların hepisi kapanacak. Kalite seviye kimsenin umurunda değil. Çözüm bu iş güvenliği konusunun bir mühendislik dalı olarak üniversitelerde okutulmasında. Buralardan yeterli İş güvenliği Mühendisi mezun olana dek ise bu uzmanlık yetkisinin , inşaat, maden, Elektrik-elektronik, makina ve kimya mühendisliği gibi temel mühendislik dallarından mezun olanlara verilmesi. Bunun dışında kalite ve seviyenin yükselmesi olanaksız. Merak eden dünyadaki örneklere bakabilir. Aksi taktirde bu iş şuan olmakta olduğu gibi, kendi rançşarıyla iş bulamayacağını düşünen bir çok kişinin iş fırsatı haline gelir ve her şey yerlerde sürünür.

   
  mineral, uzmannn ve DUAYEN18 bu yazıya teşekkür etti.
 13. ilker1959

  ilker1959 TÜİSAG Üyesi

  Size biraz moral. Siz B sınıfısınız ve çok tehlikeli olan marka bir firmada çalışıyorsunuz. Piyasanın düşmesi sizi etkilemeyecek , akıllı işverenler meslek ve tecrübeye göre uzman seçecek.
   
  Last edited by a moderator: 6 Ekim 2013
 14. comodor03

  comodor03 TÜİSAG Üyesi

  ya bırakın lütfen surda fen edebıyatlar soyle yapsın bu işi muhendisler yapsın diyenler ben fizik mezunuyum çatırrr çatırr işimi yapıp paramıda alıyorum güzelde tatminde ediyor ve ben fizik mezunuyum gurur duyuyorum bukadar bağıran çağıran varsa kendi donanımı olmayan ama bilgili gorunmeye calısan insanlardır herkes bi oturup düşünecek bosuna osgbler 1500 verende var 3000 verende var c sınıflarına niye işte burda sisteme cozum !! aramaya calısmakla olmaz fen soyle olsun muhendis boyle olsun diye ben fizik mezunu olup guzel para kazanırken sen muhendissin ya niye bulamıyorsun ozaman

   
  mahdum, gevele ve maho bu yazıya teşekkür etti.
 15. zehra vural

  zehra vural TÜİSAG Üyesi

  Tam zamanlı olmayan C sınıfı isg uzmanları işçi başına ne kadar ücret talep etmeli. Bilgisi veya tecrübesi olan var mı arkadaşlar?   
 16. uzman

  uzman TÜİSAG Üyesi

  c sınıfı uzman olarak serbest çalışırsan haftada belirli günler firmalara gidersin işletmelerden 1000tl alırsın

   
 17. ilker1959

  ilker1959 TÜİSAG Üyesi

  isg k
  saati 50 TL.

   
 18. ediko

  ediko TÜİSAG Üyesi

  İlker bey fiyat düşürmek istemem ama biz bu fiyata b sınıfı uzmanlık alıyoruz. C'ye saati 50 TL veren yer bulursanız hiç kaçırmayın derim ben...
  Bilginize..

   
  ilker1959 bu yazıya teşekkür etti.
 19. ilker1959

  ilker1959 TÜİSAG Üyesi

  Ben sadece konu başlasın amaçlı rakam attım. üzerine fikirler gelsin istedim.bu vesile ile sizden B için rakam öğrendik. teşekkürler...

   
 20. ilker1959

  ilker1959 TÜİSAG Üyesi

  Hekim fiyatı da verebilir misiniz?

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica