Soru İş Güvenliği Uzmanı Maaşları

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında' kısmında einstein tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Deniz Derya

  Deniz Derya TÜİSAG Üyesi  özgeserdem adlı üye arkadaşımızın yazdığı için şunları belirtmek isterim; bu iş kendisinin de dediği gibi emek vermeden kolay yoldan para kazanmak isteyenlerin yapacağı iş değil. evet bu tür iş güvenliği uzmanları olacak, mesleğin hakkını vermeden, kolay yoldan para kazanmak isteyen, hiç bir mesleki tecrübesi olmayan uzmanlar.. ama eninde sonunda bu yolda tökezleyen onlar olacaklar. bu tür insanlar her meslekte olur ama sanırım bu işte çok daha fazla olacak. Uzun lafa gerek yok aslında; her koyun kendi bacağından asılır.


   
 2. nedim ecevit

  nedim ecevit TÜİSAG Üyesi


   
  Özlen Bakanay bu yazıya teşekkür etti.
 3. nedim ecevit

  nedim ecevit TÜİSAG Üyesi

  Merhaba arkadaşlar,
  Tartışmalarınıza baktım. Uzun yıllar bu ülkede yapılan yanlış yaklaşımları burada da görüyorum. Ben hekimim işimi yaparım. Siz çeşitli meslek gruplarından gelen İş Güvenliği uzmanısınız ve işinizi yapmalısınız. Hedefe hekimliği koyup buradan hareket doğru değil. Yani sizin kaç TL ye çalışacağınız, hekimlik yapanın alacağı ile alakalı değil. Örneğin, hekim 500 TL ye tam gün çalışırsa herkers çok rahatlayıp 500 TL ye mi çalışacak. Nedir bu ülkenin hekimden alıp veremediği. Her türlü saldırı serbest. Kafası bozulan gidip doktora çatıyor. Bence yapılması gereken; biz işyeri Güvenlik Uzmanı olarak almamız gereken şudur yaklaşımıdır. Hekim şunu alıyor, öbürü bunu alıyor değil. Ya da doktorun uşağı olmam gibi abes yaklaşımlar değil. Paylaşım ortamını bozmayıp sinerji yaratalım. Herkes bildiğini paylaşsın ki yaptığımız işte donanımlı olalım. Birbirimize yardımcı olalım. Bu sitenin amacı bu diye düşünüyorum. Ortalığı germeyelim

     

   
 4. Ömür Kübra

  Ömür Kübra TÜİSAG Üyesi   
  fcalik ve serdarg bu yazıya teşekkür etti.
 5. Ömür Kübra

  Ömür Kübra TÜİSAG Üyesi


  Doğru tespit, teşekkürler.
  Güvenle yaşa Türkiye...

     

   
 6. alkınasutay

  alkınasutay TÜİSAG Üyesi

  Yazılanları okuyorum bir çok yerle görüştüm ve görüştüğüm yerlerde görüştüğüm kişilerin büyük çoğunluğu iş güvenliği uzmanı idi ve önerdikleri ücret şu ana kadar 1750 tl den yukarı çıkmadı bende hiç birini kabul etmedim beni sinirlendiren bu ücreti yine uzman kişilerin uzman arkadaşına teklif etmesi başkada söyleyecek söz bulamıyorum

   
  Ebru V. ve mmimar63 bu yazıya teşekkür etti.
 7. ediko

  ediko TÜİSAG Üyesi

  Sayın atlantis düşüncelerin gayet güzel ama atladığın çok önemli bir nokta var, ters anlaşılıcam eminim ama kendi iş kollarında 1000 TL'ye iş bulamayan bir çok meslek dalı İSG uzmanı olmaya başladı (ayrımcılık olmasın diye örnek vermiycem kendi meslek dalım dahil). 1 aylık kötü bir eğitim (bende uzmanım ama eğitime hiç gitmedim son gün imzaları tamamladım sadece) üstüne ehliyet sınavı benzeri son 3 gün çalışılıp geçilebilecek kadar kolay bir sınav sonrası verilen bir belgeyle sen maaşının en az 3000 TL ve üstüne çıkacağını sanıyorsan bu ülkede yanılıyorsun. Adama sorarlar 1500TL lik bir eğitim üstü bir belgeyle maaş en az 3 katına nasıl sıçrar diye.. Az maaşa razı olalım demiyorum hatta ben de isterim sadece İSG uzmanı değil herkes 5000 TL ve üstü maaş alsın ama lütfen gerçekçi olun. Burda herkes tutturmuş nası bir risk alıyoruz da aldığımız risk şöyle büyük böyle büyük de... Biz risk alıyorsak güvenliklerinden sorumlu olduğumuz işçiler hiç çalışmasın o zaman onların riski çok çok fazla çünkü. Bu arada kapitalist düzende yaşadığımızı ve artık türkiye'de 100'ün üstünde üniversite olduğunu, ve buralardan çıkan herkesin iş arayışında olduğunu ve senin beğenmediğin paralara çok kişinin çalışacağını da unutmayın derim. Bu yazı üstüne beni de OSGB sahibi ilan edeceksiniz ama değilim onu da belirtmek isterim...
   
  Özlem YASAR, abdurrahim arslan, serdarg ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
 8. mbyasar75

  mbyasar75 TÜİSAG Üyesi

  Bir mühendise bu rakamın teklif edilmesi yamyamlıktır.   
 9. okasem

  okasem TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar yeter ki iş bulalım diye fiyatları düşürmeyelim bu işin önce risklerinin biz farkında olalım ki ucuz fiyatlara yapılamayacağını karşı tarafa anlatabilelim.neden tüm isg uzmanları fazla kazanabilecekken piyasayı düşürelim de işverenleri mutlu edelim.fiyatların düşük olması bizlerin değil işverenlerin işine gelir. İşverenlerin bizlere ihtiyacı var.devlet bize bu hakkı tanımışken işverenlerin oyuncağı etmeyelim kendimizi.kalitemizi ortaya koyalım maaşlarımızı da bu doğrultuda belirleyelim piyasayı düşürüp de lütfen kendi değerimizi düşürmeyelim.

     

   
 10. okasem

  okasem TÜİSAG Üyesi

  LPG sorumlu müdürlük işi de güzeldi ilk başlarda eğitimi aldığımda ancak beyinsiz kendi değerini bilmeyen kişiler yüzünden ayda 50tl ye kadar fiyatlar düştü bu fiyata risklerin alınmayacağı düşüncesiyle müdürlük yapmayı bıraktım.lütfen isg uzmanlığını da bu şekilde değersin kılmayalım. Küçük esnaflar bile bi ürünle ilgili anlaşıyorlar belli fiyatın altına yırtınsan düşmüyor hiçbiri sende mecbur alıyorsun isg uzmanlık maaşları da öyle olmalı asgari seviyeden daha aşağı kimse iş almayacak onlar da mecbur istediğiniz fiyatı vermek zorunda   
  kemalx bu yazıya teşekkür etti.
 11. Ahmet Y.

  Ahmet Y. TÜİSAG Üyesi

  Beğenmediğiniz o belgeyi ve eğitimi lütfen 4-5 sene okumadan alın ve gidin 500tl ye çalışın şahsen ben sizin uzmanlığınıza da mühendis olduğunuza da inanmıyorum isg uzmanlığı 1 ocak 2013 itibari ile bir ücret artırma yolu değil meslektir. Türkiye'de hayati tehlikesi olan her işte para vardır. Yarın o işçilerle aynı kazan içine girdiğinizde sorarsınız kendinize neden ben 1000tl alıyorum da bu işçiler 80 tl/gün yevmiye alıyor diye bunun yanında o kazanda olacak bir kaza sonrası şans eseri siz hayatta kalırsanız 300bin tl tazminatı ödersiniz 1000tl maaşınızla ... o zaman görürsünüz risk neymiş.   
  Japanese ve ranipay bu yazıya teşekkür etti.
 12. ediko

  ediko TÜİSAG Üyesi

  Ahmet bey bana biyerde SGK'lı olarak çalışıp(maaşlı yani) da bu bahsettiğin 300 bin TL'lik tazminatı ödemeye mahkum edilmiş 1 kişi gösterirsen çok sevinirim. Diceksiniz ki kanun yeni çıktı. Kanun çıktığından beri Türkiye'de 150 ve üstü ölümlü iş kazası oldu ağır yaralanma ve uzuv kayıplıları saymıyorum bile. Herkes tutturmuş bir tazminat diye. Hatta sadece İSG uzmanlarının tazminatından örnek verme çalıştığı firmayı yanlış yöneterek zarara geçirmiş Genel müdür ya da CEO örneği de olur tazminata mahkum edilmiş. Bir kişi söylesene bu tazminata mahkum edildi diye. Maaşlı çalışan birinin elinden emeğini almak sizin sandığınız kadar kolay değil sorumluluk daima patrondadır çalışanının hatasını patron öder. Aklınızda bulunsun. Bu arada Örnek veremezsen cevap da yazma ama lütfen.

   
 13. Ahmet Y.

  Ahmet Y. TÜİSAG Üyesi

  http://www.isgrehberi.com/index.php/is-kazasinda-genel-mudure-hapis-cezasi-cikti/
  http://www.isguvenmer.com/isg-uzmanlari-buyuk-risk-altinda.html

  Önce bunları okuyun, sonra kendi bildiğinizi okuyun.
   
  Japanese bu yazıya teşekkür etti.
 14. Hüseyin bey maaşlar daha çok ilginizi çekiyor galiba

   
 15. Erkan Yazıcı

  Erkan Yazıcı TÜİSAG Üyesi

  ben yeni üye oldum herkese kazasız günler dilerim..   
  Mustafa Ulusoy bu yazıya teşekkür etti.
 16. aramıza hoşgeldiniz Erkan bey

   
 17. ediko

  ediko TÜİSAG Üyesi

  Sayın Ahmet Y., hapis cezası kanundan önce de vardı sonra da olacak hatta ben de iş kazası sebebiyle geceyi nezarette geçirmiş bir uzmanım. Ben şu uçarak yazdığınız 1000 TL maaşla 300 bin TL tazminatı soruyorum. Örneği var mı???? Ki ayrıca hep İSG uzmanları riskli felan diyorsunuz, biz de burda İSG uzmanı değil imallatan sorumlu kişi riskli dedikce de inanmıyordunuz. Verdiğiniz örnekte bile İSG uzmanı değil genel müdür hapis cezası aldı ki hep de öyle olmuştur imalattan sorumlu kişilere hapis cezası verilir yüzde 90. O yüzden yaptığımız iş çok riskli felan ondan maaşımız en az yok şukadar yok bu kadar olmalı düşüncesini kafanızdan atın. Bu arada dediğim gibi şu uçtuğunuz tazminat örneğini 4 gözle bekliyorum 300 bin değil 50 bin örneği varsa o da olur :)

   
  Mustafa Ulusoy bu yazıya teşekkür etti.
 18. net olarak çözmeye çalıştığınız konu nedir arkadaşlar? İSG uzmanının maaşı ne olmalı mı, yoksa aldığı riskler nedir mi ya da bunların arasında doğrususal bir bağlantı olmalımıdır.

   
 19. serdarpala

  serdarpala TÜİSAG Üyesi

  GERÇEKLERİ PAYLAŞMIŞSINIZ. ÇOK GÜZELDİ OKUMAK.

   
  physicist86 ve özlem turan bu yazıya teşekkür etti.
 20. alihunkar33

  alihunkar33 TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar benim bir sorum olacak? OSGB lerde part time çalışmak için paket işler yapılabilir diye birşey duydum bunun anlamı bir defaya mahsus risk analizi + eğitim + acil durum eylem planı hizmeti mi oluyor acaba? varsa eğer ücreti ne şekilde oluyor ve sigorta girişi yapılması gerekebilir mi?

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica