Soru İş Güvenliği Uzmanı Maaşları

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında' kısmında einstein tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. SEG

  SEG TÜİSAG Üyesi  iyi de bir de şu var,
  firmalar kiminle çalışacağını seçebilmeli... ve uzmanlar da hangi firmayla çalışacaklarını seçebilmeli. ben gözümün tutmadığı bir firmayla bakanlık zorlamasıyla çalışmak istemem.
  anlaşabileceğim iyi bir iş ortamı olan bi firmada olmak isterim, ki öyleyim çok şükür.

  bakanlık en az 2500-3000 gibi bir baz maaş belirlemeli,
  o rakamın ne kadar üstünde olacağı da uzmanın kalifikasyonu ve şirketin takdirine göre değişmeli


   
  Dr.Zoguz bu yazıya teşekkür etti.
 2. mehmet sadi şahin

  mehmet sadi şahin TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar yasa ağır ama ne yapalım
  saat ücreti belirlemek bence en doğru

   
 3. alix

  alix TÜİSAG Üyesi

  düşük baslamısın 1500 cok az pıyasayı dusurmeyın

     

   
 4. osman açıksöz

  osman açıksöz TÜİSAG Üyesi

  1500+prim

   
 5. Caner Gayıp

  Caner Gayıp TÜİSAG Üyesi

  Bende şu an kursdayım bitmek üzere . inşallah mayısda sınavı geçerim de belgemi alırım...

  Sertifikayı alsamda tek basıma sorumlu olacağım hiç bir yerde çalışmayı düşünmüyorum. En azından evet ben bu işi artık iyi öğrendim kendime güveniyorum diyene kadar...

  Burda yazılan fiyatlar 2500 3500 arası değişiyor merak ediyorum çalıstıkları yerlerde tek sorumlu isg uzmanı kendilerimi yani herşey onların sorumlulugundamı ? Ve ne tür işyerlerinde çalısıyorlar..Ayrıca daha önceden tecrübeleri varmı?Mühendis gibi

  Risk değerlendirmesi, Kazaya ramak kala , acil eylem planı ... Bütün bunlar çok agır sorumlulugu olan kolay işler değil.

  Dersanede anlatılan bir günlük risk degerlendirmesi ile nasıl kendilerine güvenip tek başlarına bu işe girişebiliyorlar çok merak ediyorum . Bu konularda ayrıyetten çok yardımcı olan kaynaklar varsa desteklerini bekliyorum . Bileyim öğreneyim.

  Bugun hocamız söyledi ki eksik risk degerlendirmesi yüzünden (müfettiş begenmemiş) şirkete 7500 lira ceza kesilmiş. işveren de isg uzmanının parasından kesmiş...

  Belgeyi alırsam 1-1,5 milyar arası çok tehlikeli sınıflarda birden fazla isg uzmanı olan asıl sorumlulugun baskasında oldugu bir işyerinde çalışıp işi her yönüyle 1 - 2 yıl tecrübe kazanıp öğrendikten sonra kendi basıma çalışmayı düşünüyorum...

     

   
  nokia6270 bu yazıya teşekkür etti.
 6. benjeolog

  benjeolog TÜİSAG Üyesi

  bilgisi olan varsa yardımlarınızı bekliyorum çalıştığım şirketin iş güvenliği uzmanlığını yapıcam. piyasaya göre nekadar ücret talep etmeliyim. bu ücret talebi bir seferemi yoksa her ay mı geçerli olmalı...


   
 7. feridun81

  feridun81 TÜİSAG Üyesi

  hocam c sınıfı uzmnmısınz.ilk iş denyiminizmi öğrenebilirmiyiz?
   
 8. Agahan

  Agahan TÜİSAG Üyesi

  Merhabalar.. Arkadaşlar bir OSGB ile 3000-3500 civarı bir rakama görüşüyorum.. piyasadan biraz uzak kaldım.. rakam uygun mudur? bir de anlaşmadan neleri konuşmamı önerirsiniz? takriben 4-5 firmaya bakıcam.. teşekkürler..   
 9. SEG

  SEG TÜİSAG Üyesi

  Çalışacağınız firmaların sınıflarına ya da göre değişir, bence bunu bir şerh koyabilirsiniz.

     

   
  Agahan bu yazıya teşekkür etti.
 10. mkekin1970

  mkekin1970 TÜİSAG Üyesi

  c sınıfı uzman iseniz bu rakamların altına kesinlikle düşmeyin.   
  Agahan bu yazıya teşekkür etti.
 11. Agahan

  Agahan TÜİSAG Üyesi

  şerh derken?? tersane, inşaat gibi tehlikeli sınıflar yok.. metal kesim atölyeleri gibi tahminen.. zaten c sınıfı olduğum için tehlikeli yere bakamam.. OSGB de buna pek yanaşmıyor zaten..   
 12. Ecenur

  Ecenur TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar herkese merhaba,
  Uzun zamandır İSG Uzmanlarının maaşları ile ilgili yazılar yazılıyor herkes birşeyler belirtiyor fikirler fikirler. Bu arada yeni çıkan yönetmelikler ve daha sonra değiştirilen yönetmeliklerde habire mevzuata ekleniyor.En sonunda sınav sayısı da 3 e çıktı nihayet. Aslında yorumlara başlarken keşke kaç yıllık tecrübe sahibi olduğunuzu belirtseniz. Çünkü bu konuda tecrübe sahibi olan kişilerden öğrenebileceğimiz çok şey var.
  Ben 11 yıllık maden mühendisiyim. Hepiniz uzman olduğunuza göre mutlaka maden kanunu ve yönetmeliklerini biliyorsunuz. bizim sekörümüzde yıllardır bir kurban var zaten adı Teknik Nezaretçi. Şu ana kadar maden ocaklarında isg uzmanlığı da yapıyordu. Yan, bizler için yeni bir durum değil. Sıkıntıları isg uzmanlığı aynı. Düşük ücret, hapis cezaları, birlikteliğin sağlanamaması....vs. Kaldıki bizim bir de odamız var ve oda yıllık olarak teknik nezaret ücretlerini de beilrler ve bunları bordro, fatura gibibelgelerle de kontrol eder. Buna rağmen odanın asgari ücreti ile çalışan meslektaşlarımın sayısı çok az. İş kazasından dolayı şu an hapis cezası almış olan abilerimiz ve arkadaşlarımızın sayısıda pek azımsanacak gibi değil.
  Ne yazık ki devletimiz bu işlerde serbest piyasa ekonomisi uyguluyor. Şu an teklif edilen 1250 - 1500TL gibi ücretlerin İSG uzmanı sayısı arttıkça daha da aşağılara düşeceğini düşünüyorum. Çünkü ne yazık ki henüz işin ciddiyetini kavrayamadan İSG uzmanı olan arkadaşlar bu durumu sadece bir işte çalışma olarak algılamakta ve hem kendini hem de diğer çalışanları ne kadar tehlikeye attığının farkının değil. Ne yazık ki Türkiye'de İSG konusu hep bir külfet ve maliyet olarak değerlendirdiğinden işverenler de en iyiyi değil de en ucuzu tercih eder durumdalar. Biliyorsunuz artık iş kazalarında işveren adına İSG uzmanları ön planda. Pek çok eğitim kurumunda bunun böyle olmadığı iş kazalarında para cezalarını işverenin ödediği hapis cezalarının da para cezasına çevrildiği söyleniyor. Fakat işverenin ödediği para cezalarını kusurları oranında İSG uzmanı, sorumlu mühendis...gibi kişilere daha sonra rücu ettiğinden bahsedilmiyor.
  Umarım herkes kazasız ve bol kazançlı işler bulur.

   
  experience, FUALME, gökçe sanrı ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
 13. SEG

  SEG TÜİSAG Üyesi

  yani sizden çok abuk yerlere bakmanızı istememeliler.
   
 14. mkekin1970

  mkekin1970 TÜİSAG Üyesi

  SAYIN KAAN BEY MERHABALAR BİZİM ŞİRKETTE İKİ SİCİL KAYDI VAR TAM ZAMANLI UZMAN MAAŞI NASIL HESAPLANMALI VE MEVCUT MAAŞIN ÜSTÜNE NE KADAR İSTENMELİ

   
 15. kymtersgzl

  kymtersgzl TÜİSAG Üyesi

  Zaten isimiz firmayi tercih edilen kilmak
   
 16. SEG

  SEG TÜİSAG Üyesi

  hayır, bizim işimiz firmayı güvenli kılmak. tercih edilen kılmak değil.

  bazı iş veren hiç sorunsuz hemen söylediğinizi yaparken bazısı aynı olmuyor, yanımda küfreden kaba bir patronla çalışmak istemem
  onu da geçtim, çalışma ortamı diye birşey var. iş arkadaşların, sosyal ortam vs.
  makine değiliz biz.
  çalışacağımız yeri seçmek bizim hakkımız
  madem devlete geçmek gibi bi mantık var kafanda, özel sektörde çalışma sen git müfettiş ol.

   
 17. SEG

  SEG TÜİSAG Üyesi

  bu rakamlar kesinlikle çok güzel ve arzu edilen bu tab
  henüz Cde alan görmüyorum bu rakamları
  180 üzerinden bile hesap yapılsa, 180.50=9000

   
 18. sersem

  sersem TÜİSAG Üyesi

  çok çok azzzzz

   
 19. ayfer çalışkan elverdi

  ayfer çalışkan elverdi TÜİSAG Üyesi

  merhaba arkadaşlar,

  isim belirtmeden rahatsız olduğum konuyu paylaşmak istiyorum; bu ortamda hepimiz genel ve ortak sıkıntılarımızı ya da deneyimlerimizi paylaşmak için bulunmuyor muyuz? eğer öyleyse bazı arkadaşların özellikle mühendislerin iş güvenliği uzmanı olmasından duydukları rahatsızlık ve hatta ötesinde onları başarısızlıkla itham etmek ne için? bir mühendis olarak bu işi gerçekten sevdiğim ve yapmak istediğim için yapıyorum, ama yıllardır bölüm mezunlarının inatla ve haksız ithamları ile karşılaşıyorum. biz mühendisler olarak kimsenin alt yapısı, eğitim seviye ve kalitesini sorgulamazken bizim yetkinliğimizi sorgulamak kimin haddidir diye sorarım!!!

   
  mariana, msmuhendis, İsmailDEMİR ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
 20. osman açıksöz

  osman açıksöz TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar mesele yanlış anlaşılmasın.şuan isg ile ilgili hiçbir sözleşme yapmadım. 1500 tl sıfır tane isg sözleşmesi yaptığım takdirde alacağım maaş. bu 1500 üzerine her sözleşmede ayrı ayrı prim alacağım. belkide toplamda piyasanın çok üstünde bir ücretim olacak. yani piyasayı düşürdüğüm falan yok . çünkü ortada net bi rakam yok. ben arkadaşlara ne kadar prim istemeliyim. nasıl hareket etmeliyim diye bir soru sordum birlikte karar verelim diye.
  sersem isimli arkadaşım, size az mı çok mu diye bir soru sormadım ki. rakam yokki ortada neye göre çok az .ne çok az . kaç çok az.

  foruma ne kadar prim istemeliyim diye sordum. sağolsun sevecen günel arkadaşımız bana güzel bi fikir verdi.
  vesselam..

  [qu

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica