Soru - İş Güvenliği Uzmanı Maaşları | Sayfa 12 | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Soru İş Güvenliği Uzmanı Maaşları

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında' kısmında einstein tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. javay

  javay TÜİSAG Üyesi  arkadaşlar neden siz ben şunu istiyorum demiyorsunuz siz teknik adamlarsınız 2500 aşağıya istemeyin biraz tecrübeniz varsa, maalesef OSGB böyle çalışıyor , hatta bir arkadaşım maaşını asgari ücretten gösteriyorlar, benide az kaldı başıma geliyordu ama ben bu işin ne kadar cezası olduğunu söyleyince anında çark ettiler , risk analiz meselesine gelince evet bazıları o konu üzerinde daha önce risk analizi yaptığı için nerede ne olduğunu bilir tabii her tesisis şantiyeyinin spesifikleri olabilir , ben isg uzmanı arkadaşlara aracı olduğumda nekadar maaş dediklerinde 2500 aşağı olmaz diyorum


   
  nurnur bu yazıya teşekkür etti.
 2. chemistanbul

  chemistanbul Banned

  maaş konusunda bence dirayetli bir şekilde ayak direnmelidir işverene karşı.ben bir OSGB de çalışıyorum.yeni başladım işe.görüşmeye gittiğimde tek firma için tecrübesiz uzmana 1250-1750 verdiklerini söyledi müdür.ben ısrar ettim ve 2000 e başladım.ayrıca 6 fabrikaya bakan 1 yıl tecrübeli uzman arıyorlardı.onada 2000-2750 arasında verebileceklerini söyledi.ben olsam 3000 den aşağıda onu kabul etmem.

  yukarıda bir arkadaşın dediğine katılmıyorum.fen edebiyat mezunları bunu bu hale getirmiyor.bekar hiç sorumluluğu olmayan insanlar bunu bu hale getiriyor.adamlar sırf iş olsun diye 1250 ye 1500 e evet diyorlar ve piyasa düşüyor.bence ben bile 2000 olarak az alıyorum ama geneli düşündüğümde normal olarak aldıladığım için başladım.1 sene sonra 3000 olmalıdır bu ücret.ayrıca olay sadece maaş da değil firmadaki konumunuz da oldukça önemli.buna da dikkat edilmeli.sekreter gibi çalışacaksanız isterlerse 10000 versinler olmaz diyebilmeliyiz.

   
  ali1479, gıdamühendisi, Selcen ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
 3. hendrix886

  hendrix886 TÜİSAG Üyesi

  sen 500 e evet dedikten sonra onuda bulamazsın zaten kardeşim.hakkınızı yedirirseniz yiyen çok olur.trilyonlar kazanan patronlar kibirinden burnundan kıl aldırmaz..bizim cahil insanımızda birlik olup hakkını almaz.mesleki birliklere üye olunmalı her mesleki birlik kendi taban fiyatını belirlemeli..herkes alnının terini emeğinin karşılığını kul hakkını alacak..yoksa rezil yaşamaya mahkunuz..avrupada maaşlar bu yüzden yuksek..patronlar sırtınızdan trilyon para kazanıyor..tabanı 2500 belirleyin size mahkumlar! azcık akıllı olun be kardeşim

     

   
  nurnur, deryayran, Eren Ayık ve 2 kişi daha buna teşekkür etti.
 4. hendrix886

  hendrix886 TÜİSAG Üyesi

  et tabi kardeşim merak etme herkes hakketiğini alıyor..mesleki birlik olmassa böyle olur işte..

   
  abdulkadiröztürk ve Selcen bu yazıya teşekkür etti.
 5. hendrix886

  hendrix886 TÜİSAG Üyesi

  hadi ordan diyip çıksan 5 kişi daha aynısını dese...fiyatın artacak..herkes kendi fiyatını kendi belirler yeterki ağız birliği olsun!

     

   
  jeologgg, Selcen, chemistanbul ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
 6. hendrix886

  hendrix886 TÜİSAG Üyesi

  orada çalışıp 1200 tl alan isg uzmanı düpedüz aptaldır..başka bir açıklaması yok sayın kardeşim..

   
  jeologgg, ali1479, öftmz ve 2 kişi daha buna teşekkür etti.
 7. hendrix886

  hendrix886 TÜİSAG Üyesi

  işte bizde bunu yapmalıyız..derhal!!!
   
 8. 1olgllu

  1olgllu TÜİSAG Üyesi

  adam insaat mühendisi 1000 tl ye isg yapıp fiyatı düşürüyo ayıp   
 9. Züleyha

  Züleyha TÜİSAG Üyesi

  piyasamızı düşürmeyelim arkadaşlar.. ****kesildi***** mühendis olupta iş bulamayan arkadaşlar İSG uzmanlığına yöneliyorlar sonrada açıkta kalmaktansa 1500 liraya İSG uzmanlığı yapıyorlar. ****kesildi***** devlet zaten İSG uzmanı bulundurmayan işverenlere her ay 5000 tl ceza kesiyor. ya İSG uzmanına 5000 tl maaş verecek yada devlete her ay tıpış tıpış 5000 tl ceza ödeyecek. başka şansı yok. ****kesildi*****

     

   
  baransely ve ahmeterkin bu yazıya teşekkür etti.
 10. ATURAN

  ATURAN TÜİSAG Üyesi

  OSGB - 2012 Tablosundaki değerlerin doğruluğunu buralarda çalışan arkadaşlar teyit edebilir mi? Bu değerleri OSGB lerin kendileri için şirketlerden istedikleri ücretler olarak düşünelim...   

  Ekli Dosyalar:

  reaxi ve chemistanbul bu yazıya teşekkür etti.
 11. chemistanbul

  chemistanbul Banned

  aturan arkadaşım nasıl bir cevap vereceğimi açıkcası kafam karıştığı için anlamadım.
  ama şöyle anlatabilirim.ben OSGB de çalışıyorum.inşaatta yani çok tehlikelide.
  üstümde hiç görmesemde bir a sınıfı uzman var.ben tecrübesiz c sınıfıyım.2000 TL alıyorum. sabah 8 akşam 6 çalışıyorum.(başka iş arıyorum. :D sabit bir firmada..duyurulur.. :D)

  çalıştığım OSGB ile ilk görüşmemde şöyle bir bilgi vermişlerdi.;
  tecrübesiz c sınıfına tek bir firma veriyoruz.-genelde inşaat oluyor sanırım.çünkü fabrikalar sabit çalıştırıyorlar genelde onuda kendileri buluyor.süreli uzman isteyenlerde OSGB den alıyor hizmeti.bunuda 2. madde de açıklayacağım.- 1250-1750 TL maaş veriyoruz.dediler.

  5 yada 6 fabrika bağlayacakları kişinin en az 1 yıllık tecrübesi olmasını istiyorlar.2000-2750 arasında ücret veriyorlarmış..

  bu şekilde yani.bir inşaat firmasında sabit -OSGB ye bağlı değil- çalışan arkadaşım 2000 alıyor.

  bir polimer fabrikasında çalışan 2 yıl tecrübeli arkadaşım 3000 alıyor..
  adanada baraj inşaatında çalışan bir arkadaş 3500 alıyor..-kesseler gitmem :D-

  bilgiler bu şekilde..   
  jeologgg bu yazıya teşekkür etti.
 12. ATURAN

  ATURAN TÜİSAG Üyesi

  Bunlar sizin OSGB lerden aldığınız ücretler. Peki çalıştığınız OSGB lerin sizin yaptığınız işe karşılık şirketlerden aldığı ücreti biliyor musunuz ? Tabloda yazılı olan ve 50 çalışan için düzenlenmiş tablo OSGB lerin aldığı ücret doğru mudur ?

   
 13. chemistanbul

  chemistanbul Banned

  hayır bilmiyorum.ama bana 2000 tl veriyorsa sigorta vs ortalama benim OSGB ye maliyetim 3000 tl dir.tahmini.eee OSGB de para kazanacak bu işten 1500 de o kazansa 4500-5000 tl alır diye düşünüyorum firmadan hizmet karşılığı.

  basit bir mantık yaparsak, 5000 tl diyelim firmanın OSGB ye verdiği hizmet ücretine

  OSGB nin bana verdiği 2000
  vergi SGK 1000
  OSGB nin kaarı 2000

  direk firmada çalışsak 5000 TL nin 1000 TL si vergi SGK vs.
  geriye 4000 kalır.bu da OSGB de ne kadar düşük maaşa çalıştığımızı gösterir.daha doğrusu diretmediğimiz için, istemediğimiz için ne kadar paralara bu işleri yaptığımızı gösterir.

  bilmem katılırmısınız.
   
 14. Burcu

  Burcu TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar iş bulamıyor kimse mecburen kabul eden de var. kesinlikle düşük ücrete çalışmaya karşıyım mesleğe saygı açısından ama nereden iş bulacağız bir fikri olan var mı?

   
 15. isgdemc2216

  isgdemc2216 TÜİSAG Üyesi

  hcm OSGB de bende iş buldm sor müd işyeri hekimi olacak başlangç 1750 yılbaşı 2000 olacak , tabiki bu paraya çalışılmaz ama istnbula yerlştm hayt şartları ve kimse işe almıo beni , çok yerle görüştm sonuç 0 mecburiyetten kabul ediyrz , ayrıca başka bi yerden 2500 e sor müd buldm, burda herkes hakkı olan parayı ister tabiki , ama piyasaya bakın veren varmı bu arada sizlere de katılıyrm işin hakkı en az 3000 ama gel gör ki veren yok bu paraları :) ....   
 16. Serhat Ay

  Serhat Ay TÜİSAG Üyesi

  Nacizane bir fikir olarak söylemek istiyorum çalışan sayısı ve tehlike sınıflarına göre aylık çalışma saatlerinizi çıkartıktan sonra kendinizce(neden kendinizce dedim çünkü belirli bir fiyat tarifemiz yok) belirleyeceğiniz birim fiyatla çarpın ve sizin alacağınız aylık ücreti belirleyin. Örneğin; az tehlikeli sınıfın birim fiyatını 15 tl/saat, tehlikeli sınıfın 20 tl/saat, çok tehlikeliye c sınıfları bakamadığından dolayı ona yapacak birşey yok :) ve böylelikle sizin çalışma sürenizin maksimum 210 saat olduğundan 3200 - 4200 gibi bir para çıkar ve sanırım her iş güvenliği uzmanınıda tatmin edecek bir rakama ulaşırız.Hesapladığım bu fiyatların üzerine çıkıpta "bana 5000 tl versinler yok 1500 tl ye çalışılırmı" gibi laflardan da kurtulmuş oluruz. Anlaşacağınız OSGB lerle de bu mantıkla hareket ederseniz hem OSGB leri sıkıntıya sokmazsınız hemde kendinizde mağdur olamazsınız. Sadece bir fikir ancak şunuda unutmayalım ki bizler gibi iyi niyetli olmayan arkadaşlar çıkardığım bu fiyatın yarısınada eyvallah edeceklerdir. Buda onların sorunudur. Her ne kadar tabibler odası işyeri hekimleri için belirli bir fiyat tablosu çıkarmış olsa da doktorların bile kendi aralarında bir rekabet içinde oldukları ve tabibler odasının fiyat tarifesine uymadıklarıda bilinen bir gerçektir.

   
  mbyasar75 ve chemistanbul bu yazıya teşekkür etti.
 17. fatihöztürk

  fatihöztürk TÜİSAG Üyesi

  1- Bize istediğimiz para verilmedi diye bu paraya çalışıyoruz.
  2- İş yok ne yapalım.
  3- Piyasa böyle ben olmasam başkası kabul eder.
  4- Hakkımızı koruyacak bir sendika,oda yada başka bir örgüt yok. Vs......

  Hanımefendiler ve Beyefendiler bu ve buna benzer bahaneleri biz yaratıyoruz.Bu bizim ne kadar mağdur,mağrur ve kör olduğumuzu ayrıca icraattan çok hazıra alıştığımızı gösterir. Ben bunların hiçbirine katılmıyorum insanlar yaptığı işin ciddiyetine göre para almalı yok öyle yok böyle diye her gördüğüne sorgulamadan ve hakkını ayaklar altına aldırmadan(ki kişilikleride) icraatlarını yapmalılar.Acaba o OSGB ler o paralara çalışacak isg uzmanı bulamasalar ne olurdu hiç düşündünüzmü yada o fabrikalar,firmalar vs. Bakın millet yasa açık eğer 2014 e kadar İSG uzmanı bulundurmazsan 5000 TL para cezasını ödemek zorundalar. Buna rağmen hala bu fiyatları kabul eden varsa ya delidir yada neyse bizimki asgari ücretin altınada çalışırım abi deyip işe girdikten sonra patron vermiyo demek. Bunların hepsi akıl birliğiyle olur. Herkeze iyi çalışmalar dilerim.

   
  Bilal54, ASİL ve chemistanbul bu yazıya teşekkür etti.
 18. ATURAN

  ATURAN TÜİSAG Üyesi

  Tabloya göre konuşursak ;
  Tehlikeli işlerden sayılan ve 50 çalışanı olan 6 farklı işletmede OSGB adına çalıştığınızı düşünelim. Toplamda 6 x 28,10 = 168,6 saat ile aylık çalışma sürenizi doldurduğunuzda ( 180 saat olmadı bile ) OSGB nin şirketlerden alacağı ücretler toplamı 6 x 1.250 = 7.500 TL
  Sizin aldığınız net ücret 2.000 TL / Ay olduğuna göre OSGB nin sizin için harcayacağı tutar yine sizin hesabınızla bürüt 3.000 TL / Ay dır.
  Evet arkadaşlar bu durumda OSGB nin sadec bir iş güvenliği uzmanı çalıştırdığında karı 7.500 - 3.000 = 4.500 TL / Ay
  OSGB nin devlete ödeyeceği vergiyi de artık düşünmeyelim değil mi ? Nasıl olsa 4 - 5 çalışanı olur...

   
  mbyasar75, chemistanbul ve Serhat Ay bu yazıya teşekkür etti.
 19. efipek

  efipek TÜİSAG Üyesi

  Merhabalar arkadaslar oncelikle ben henuz sinava girmedim ama c sinifi belgemi aldiktan sonra 2500 tl alti calismayi dusunmuyorum madem okadar zor bir is bu ki oyle 15 gun tersanede staj yaptim 2500 tl bile az benim farkim tecrubem yok tecrubelilerin daha da fazla ucrete calismalari lazim ancak hepimiz tek bir agizdan konusursak baziseyleri elde edebiliriz....

   
 20. aydinisg

  aydinisg TÜİSAG Üyesi

  size katılıyorum hem de tamamen..hemen hemen aynı duyguları yaşadığım için şu an bir dejavu yaşıyorum.OSGB lerin kurucularının %90 ı doktor..benim çalıştığım da öyleydi şükür kurtuldum.artık bireysel çalışıyorum bulunduğum ilde 2 OSGB ve sürekli piyasayı düşüren diğer uzmanlara karşı kahramanlık yapıyorum umarım günün birinde ben kazanacağım..bir de bunu deneyin illa OSGB lere esir olup bu gibilerin egolarını tatmin etmek zorunda değilsiniz..

   
  burcu t. ve zseyhan bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica