Anket Iş Güvenliği Uzmanı Maaşı Anketi

Konu, 'İş Güvenliği İle İlgili Anketler' kısmında Mustafa ESEN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

İş Güvenliği Uzmanı maaş anketi

 1. (1.000)TL altı

  oy sayısı 34
  1,6%
 2. (1.000-1.500) TL

  oy sayısı 96
  4,7%
 3. (1.500-2.000) TL

  oy sayısı 178
  8,6%
 4. (2.000-2.500) TL

  oy sayısı 363
  17,6%
 5. (2.500-3.000) TL

  oy sayısı 484
  23,5%
 6. (3.000-3.500) TL

  oy sayısı 339
  16,4%
 7. (3.500-4000) TL

  oy sayısı 185
  9,0%
 8. (4.000-4.500) TL

  oy sayısı 82
  4,0%
 9. (4.500-5.000) TL

  oy sayısı 66
  3,2%
 10. (5.000) TL ve üstü

  oy sayısı 235
  11,4%
 1. Onur ATALAY

  Onur ATALAY TÜİSAG Üyesi  bu para mevzusu liseli tartışmasından farksız. bu fiyatları yazanların maaş bordrolarını açıkca çok merak ediyorum. Neye göre yazıyorlar ben onuda anlamakta güçlük çekiyorum riskli iş yapıyoruz diyorlar devlet zaten ölümlü işlere c sınıflarına baktırmıyor ben anlayamadım ya bu işi.


   
  raynold bu yazıya teşekkür etti.
 2. Adem ASKER

  Adem ASKER TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar, Maaşı neye göre yazıyorsunuz, A-B-C sınıflarından hangisine göre, ayrıca tam zamanlı mı yarı zamanlımı ? İş yeri Tehlikelimi, az tehlikelimi ? çalışan sayısı nedir 100 ila 750 arasından hangisi, bu kriterleri göz önüne almadan nasıl cevaplayabiliyorsunuz ??? Anketi hazırlayanlar kriterleri de yazsınlar ona göre belirlenirse daha iyi olur ...

   
  elifnuran, Emrah ERKEK ve Onur ATALAY bu yazıya teşekkür etti.
 3. aragon34

  aragon34 TÜİSAG Üyesi

  Sayın ediko, sanırım İsg ile ilgili bir durumunuz yok. Eğer var ise; sınavı geçemediniz ***kesildi*** Az çok kursa gidip de belge almaya hak kazanan birisi böyle yazamaz. Bu nasıl uslup? böyle düşünüyorsanız bu sitede işiniz ne? amacınız burayı mı sabote etmek. Doğru söylemişsiniz, düzeyi düşük " iş veren ağzıyla konuşuyorsun" ***kesildi***Tabiki de bu işe emek vermiş insanlar ortak duruş sergileyerek hakkını alacaktır. Size mi kaldı insanların ücret seviyeleri?

     

   
  kymtersgzl bu yazıya teşekkür etti.
 4. Onur ATALAY

  Onur ATALAY TÜİSAG Üyesi

  ediko insanların ücret seviyelerin bahsetmedi esasında biraz daha derine inerseniz söylemek istediğini daha net anlarsınız bence. mesele şu esasında olmasını istediğimiz hayalini kurduğumuz mu yoksa gerçekler mi? Ben gerçekleri tercih ederim yoksa sonra büyük bir çoğunlukla beraber kafayı bende duvara vuranlardan olacağım ondan ben almayayım kalsın.

   
 5. ahmetcaglar

  ahmetcaglar TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar istanbulda bir OSGB de çalışıyorum. 2350 tlmaaş alıyorum.Fakat tek bir firmaya bakıyorum.

     

   
  Sevecen Günel, kymtersgzl ve ATURAN bu yazıya teşekkür etti.
 6. mustafademir2002

  mustafademir2002 TÜİSAG Üyesi   
 7. mustafademir2002

  mustafademir2002 TÜİSAG Üyesi

  Merhaba, büyük şirketler demişsiniz şuan türkiyenin en büyük seramik firmalarından birine danışmanlık yapıyorum ilk başta böyle büyük bir firmanın niçin c sınıfı bir uzmana bu işi verdiğine şaşırdım çünkü benden önceki A sınıfı danışmanları varken, yaşadığım ilin dışında kuruluyken firmayla bir arkadaşımla bir kaç gün kafayı dinlemek için seyahat ederken sadece ve sadece üretimini merak ettiğim için uğramıştım. İzin aldık fabrikayı dolaşmaya başladık bu sırada fabrika müdür yardımcısı iş güvenliği uzmanı olduğumu duyduğunda yanımıza gelerek sizinle bir çay içmek isterim dedi ve çayımızı içmeye geçtik hemen bir danışmanlık teklifi yaptım ve kabul etti. İşin insanı ne zaman nerede bulacağını bilememek böyle bişey olsa gerek neyse daha fazla bu kısmını uzatmayayım. Firmanın danışmanlığını aldıktan sonra benden önceki danışmanının telefonunu işyeri hekiminden alarak aradım hocam ne yapayım ne önerirsiniz diye sorduğumda oğlum orayla ben baş edemedim bu firmayla, sen kendini bu firmadan kurtar dedi ve dediği gibide çıktı bu firmada insan ölmemesi için yapılabilecek tek şey dua etmek. Boylesine büyük bir firmanın bakanlık sözleşmeli uzmanının olmaması işin başka bir ilginç tarafı kendilerine ilk günkü teklifimde şuan piyasada kazandığım parayı, ev kiramı verirseniz bakanlık sözleşmeli çalışalım dediğimde bakanlık sözleşmesinin ne olduğunu bilmediklerini gördüm ve ceza yememeleri için bunun gerekli olduğunu söyledim, defalarca kişisel koruyucu donanımlar almaları konsunda olsun diğer konularda olsun uyarımı yaptım ama sonuç aynı değişen hiçbişey yok kendinize bir iş güvenliği uzmanı bulun böyle yapacaksanız dediğimde niçin danışman olarak bu firmayla anlaştığımı anladım. Bunun için derim ki büyük, kurumsal fşrma seçerkende dikkatli olun. Bu arada 700 lira 1000 lira arası çalışmak için oy kullanan arkadaşlarım eğer isterseniz sizi bu firmaya önereyim ve 2500 tl den işe başlayın tabii böyle bir firmada çalışmak isterseniz.
   
  elifnuran, Bilal Emiroğlu, ATURAN ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
 8. Kaan SAKA

  Kaan SAKA TÜİSAG Kurucusu Admin

  Arkadaşlar,
  Gergin bir ortam yaratmadan anlayışlı bir şekilde yazışmalarınıza devam etmenizi rica ediyorum.
  Site kurallarına uygun olmayan mesajlarınız silinecektir. ( http://www.isgfrm.com/help/terms )
  Hepimizin aynı gemide olduğunu ve buna göre hareket etmemiz gerektiğini bildirmek isterim.
  İyi çalışmalar.   
  ediko bu yazıya teşekkür etti.
 9. ttseyidoglu

  ttseyidoglu TÜİSAG Üyesi

  kimse yapılacak işten her zamanki gibi bahsetmiyor herkesin derdi kaç para istesek ...

  maden ocaklarına teknik nezaretcilik ve projehizmetleri yapıyorum
  kanun açık maden müh olmadan maden ocağı işletemezsiniz
  kanuna ek yaparsınız çevre müh çalıştırmak zorunlu 600-700 tl aylık
  kanuna ek yaparsınız orman müh zorunlu yıllık 1000-1500 t.
  kanuna ek yaparsınız jeoloji müh zorunlu .........
  kanuna ek yaparsını harita müh zorunlu.............
  kanuna ek yaparsını işg uzmanı zorunlu.............
  kanuna ek yaparsını iş yeri hekimi zorunlu.............
  kanuna ek yaparsını hemşire zorunlu ...................
  bu maliyetleri alt altta toplayın senede basit bir taş ocağına yıllık 60.70 bin tl bulursunuz

  ilk ölümlü kazada iyi haliniz varsa 22 ayla yargılanırsın oda bilirkişi seni kusurunu az çıkarırsa

  baret takmayı bilmeyen işg sınavına girip belge alan arkadaslar odaların açıkladıgı fiyatlardan saatlik hesap yapın isteyin hakkınız ama işin hakkını vereceksinki mahkemede hakim bey.....

     

   
  ATURAN ve ediko bu yazıya teşekkür etti.
 10. SEG

  SEG TÜİSAG Üyesi

  deneyimsiz olursa tabi ki kolay kolay alamazsınız, realist olalım. hiç var olmayan bir maliyet kalemi çıktı. işveren direnecek. hele ki deneyim yoksa, yeni mezun muamelesi olacak.
  ama alt limit olarak bir mühendis maaşının altını kabul etmeyin 1500 TL acıklı da olsa yine de deneyimsiz arkadaşlar için kabul edilebilir rakamlar ama 2000leri zorlayın. hakkınız en az 2000 ve mesleki sorumluluk sigortanızı da şirkete ödettirin.   
 11. SEG

  SEG TÜİSAG Üyesi

  şimdi gördüm, yuh yani! 700 lira mı? 700 lira verip sizi kullanmak isteyen OSGBlere de girmeyin. insaf ya   
 12. M__R__T

  M__R__T TÜİSAG Üyesi

  Sıfır tecrübe ile gidersin görüşmeye konuşursun anlatırsın anlatılanı dinlersin her şey güzel gelişir kafanda olacak dersin fiyat masaya yatar 2500-3000 dersin tam zamanlı için adam durur bi sendeler yok artık C sınıfısın tecrüben hiç yok bunu sana neden vereyim der beklemediğin yerden gelmiştir;) Ardından başlarsın açıklamaya şöyle riski var böyle riski peki der hayatında kaç kez risk analizi yaptın, kaç kez müfettişlerle muhatap oldun diye ikinci şok soru gelir iyide olmadım yeni aldık zaten dersin başa dönersin sonra sizi ararız der kapıyı kapattığı gibi bir OSGB yi arar şirketimiz için hizmet almak istiyorduk gelen cevap 750-1000 tl ye veririz olur;)

  Gerçekçi olalım çok çevreniz varsa osgblerin ortalamasında tek başına bir kaç yer ile anlaş yok çevren yok tecrüben yok arkadas bi işe gir ortamı solukla zaten gerisi gelir he 1500 e de evet demeyin ki riski azsa bi kaç ay için sık dişini tecrübe sahibi ol dememki ömür boyu kal orda.Şuan isg uzmanı pompalama zamanları 3 odayı kuran eğitim danışmanlık firması açıp sınava adam yetiştiriyor sağlam sektör oldu o yüzden tecrübe sahibi olup aradan sıyrılmak lazım derim ben.

   
  elifnuran, atmca57, ttseyidoglu ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
 13. okanuğur

  okanuğur TÜİSAG Üyesi

  valla arkadaşlar şunu söylemek istiyorum aldığımız riski hafife almayalım. bin liraya iki binliraya çalışacak adam değiliz. o kadar da değil ya. insan hayatı söz konusu birine bişey olsa sorumlusu ilk biziz. hele ki patrona acıyıp bazı tedbirleri aldıramazsanız suçlu tamamen sizsiniz. ben binliraya iki binliraya bu riske girmem. bu para sizi bi ay ancak geçindirecek artı bişey yapamayacaksınız ama ipin ucunda olacaksınız. size kalmış tabi ki.
   
 14. Murat KOÇAK

  Murat KOÇAK TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar sakin... sakin...,

  Şöyle bir analitik yaklaşımda bulunalım. Beni ele alalım... Ben bir C sınıfı adayıyıyım. Kurstayım.Nisanda sinava gireceğim.
  Diyelimki belgemi aldım. Uşak'dayım. Çalışabileceğim yerler Organize Sanayi ve Çevre ilçelerdeki fabrikalar... ve sayın OSGB.
  Kimyagerim.. Tekstil boyahaneleri,tekstil kimyası üreticileri,laboratuar ve kimya sektöründeki yerler çalışabileceiğim yerler
  Bir de OSGB.
  300 kişilik fabrikaya gidiyorum. İso 9001 14000 var. Mühenid var mimar var..herkez orada...İşveren tecrüben yok diyor.Bas git...
  Bu arada OSGB ye "Siz 4000 (işyeri hkm. ve isg uzmanı) ile işyeriyle sözleşme imzalıyorsunuz. Ben tecrübe kazanmak istiyorum. O yüzden 100 kişilik bir iki yer verin iş yeri başı 1000 tl ye başlıyım" diyorum(2 işyeri x1000=2000
  Sonra bir yandan da 50 -60 kişilik tehlikeli iş yerlerine(makina üretimi,plastik enjks.,metal,mukavva,kağıt üretim vs hani kimyagerim ve buralarda tecrübem yok ya) gidip," OSGB ye 4000 vermeyin, bana 1000 verin hakkıyla karşılığını alın. Aylık çalışma süresi dışında işi bitirmek adına kendimden geleceğim.Brilikte tecrübe kazanalım. Belge bilgi gani" diyorum
  Böyle de iki yer buluyorum. 2000 de buradan.
  4000 yaptım. Bu arada metal vs. sektörü için TİSAG dan yardım alıyorum. (Ama öyle facebook a girerken bir ayrı pencere açarak takılarak yardım istemek değil. Bizzat ilgilieri arayarak yardım isteyerek, moderatörleri sıkıştırarak BU İŞİ ÖĞRENMEK İSYEREK çalışıyorum.

  Diyeceğim o ki....:

  ne dersiniz?

   
  Assasinko35 bu yazıya teşekkür etti.
 15. murat fidan

  murat fidan TÜİSAG Üyesi

  1000 tl altı süpermiş agari ücret vasıfsız eleman çalışıyor zaten biraz mantıklı olun arkadaşlar.

  çok klişe bir söylem olacak belki ama bu kadar zahmete katlanmaktansa sabah 6dan öğlen 12 ye kadar simit satsanız kazanırsınız 1000 tl

  birde yaklasık 1 saattir forumda yorumları okuyorum "ediko" arkadaş kim bilmiyorum ama "4 sene okuyup iş bulamayıp 1 ayda aldığın kötü bir sertifika" "Ha aldığımız büyük risk diyecekseniz kimseye bu riski zorla aldırmıyorlar" diye kopyala yapıştır yapıp yorum yapıyor herhalde. özür dilerim ediko ama aynı yazıyı 4ncü kez görünce bunu yazmak istedim. tekrardan özür dilerim. saygılar   
 16. Murat Ulusoy

  Murat Ulusoy TÜİSAG Üyesi

  Belkide etrafta dolaşan bu 1000tl, 700tl rakamları kişinin haftada yada iki haftada bir gittiği bir işyerinden aldığı aylık rakamlardır , çünkü diğer türlüsünü düşünmek çok acı ...

   
  Sevecen Günel bu yazıya teşekkür etti.
 17. hknnzn

  hknnzn TÜİSAG Üyesi

  maaş konusuna gelince epeyce bir katılım bulunmakta.keşke aynı katılımlar konular ile ilgilide oluşsa diye öncelikle temennilerimi dile getirmek istiyorum.
  bu arada maaş konusu çok açık; 1) OSGB 2) bireysel

  arasında bir seçim yapmak gerekmekte gibi duruyor. Burada OSGB lerden alacağınız veya patron maaşı bellidir. Kendi başımıza iş yapacağımız zamanda karşılaşılacak zorluklar bellidir.

  Bu durumda her birey kendi imkanları çerçevesinde dayanma gücüne göre seçim yapmalıdır.

  Ancak bilediğiniz üzere meslek odalarının bir takım hizmetler karşılığı sabit ücretler sunmuş ancak piyasa koşulları ve bireylerin tutumu sonucunda bu fiyatlar yerlerde gezmekte.Çünkü biri yapmaz ise biri yapacak bu neden ben olmayım diyerek ücretleri oldukça aşağı çekmekteler.

  basit bir örnek ile açıklamaya çalıştım burada karşı karşıya kalacak olanlar ilk önce OSGB ler ve bireyler, daha sonra bireyler kendi aralarında karşı karşıya gelecekler.

  bu durmda fiyat sabitlemek ve bu fiyatlara uymak galiba oldukça zor gelecek.hele birde bakir bir pazar ki insanlar vahşice saldıracaklar ve işleri koparmak uğruna bir takım olaylar olacak diye düşünüyorum.

  saygılarımla

   
 18. SEG

  SEG TÜİSAG Üyesi

  işverenler de giriyor buraya ondandır :)

   
 19. SEG

  SEG TÜİSAG Üyesi

  adam zaten part time çalıştıracak, topu topu aylık 44 saat çalıştıracak. yani tam zamanlı uzman 200 saat çalışsa ayda, 5te biri, tam zamanlı uzman 3000 alacak desek, 600 lira gayet normal. kısmi süreli olacak o adamla sözleşme ben burada sorun görmedim

   
 20. burcugozacan

  burcugozacan TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar ne 1000-1500 saçma rakamlar bunlar o zaman can mesulıyeti olmayan başka işler yapın insanın can yükü çok buyuk sorumluluk minumum 2500-4000 arası c sınıfı olmalı kendısını sureklı gelıştırerek bu işi laıkıyle yapmalı isg uzmanı

   
  Yılmaz AÇIKGÖZ ve MetinS bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica