Anket Iş Güvenliği Uzmanı Maaşı Anketi

Konu, 'İş Güvenliği İle İlgili Anketler' kısmında Mustafa ESEN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

İş Güvenliği Uzmanı maaş anketi

 1. (1.000)TL altı

  oy sayısı 34
  1,6%
 2. (1.000-1.500) TL

  oy sayısı 96
  4,7%
 3. (1.500-2.000) TL

  oy sayısı 178
  8,6%
 4. (2.000-2.500) TL

  oy sayısı 363
  17,6%
 5. (2.500-3.000) TL

  oy sayısı 484
  23,5%
 6. (3.000-3.500) TL

  oy sayısı 339
  16,4%
 7. (3.500-4000) TL

  oy sayısı 185
  9,0%
 8. (4.000-4.500) TL

  oy sayısı 82
  4,0%
 9. (4.500-5.000) TL

  oy sayısı 66
  3,2%
 10. (5.000) TL ve üstü

  oy sayısı 235
  11,4%
 1. Ahmet mehmet devam

  Ahmet mehmet devam TÜİSAG Üyesi  ÇOK CİDDİ BİR ŞEKİLDE ODALAŞMAMIZ LAZIM


   
 2. Ahmet mehmet devam

  Ahmet mehmet devam TÜİSAG Üyesi

  OSGB ci ler mi yok sa ??? :):)

   
 3. Ahmet mehmet devam

  Ahmet mehmet devam TÜİSAG Üyesi

  Ben şahsen bağımsız çalışmayı düşünüyorum. Anlaşacağım bir yer için part-time ücretim şartlara bağlı olarak 1250-2000 cıvarında olacaktır. Aşağısı asla olmaz. Bu part-time . Tam zamanlı çalışmayı düşünenler 4000 tl den aşağı çalışmamalı. Bence en gerçekçi rakamlar bunlar. Çünkü OSGB lerin şirketlerle 4000-5000 cıvarında fiyatlarla anlaştığını biliyorum (şartlara bağlı değişebiliyor) ha bağımsız uzman ha OSGB fark ne ??? hiç bir fark yok.

     

   
 4. Murat KOÇAK

  Murat KOÇAK TÜİSAG Üyesi

  Fark tecrübe olabilir...tecrübesiz arkadaşlar biraz başta zorlanabilir.... tecrübeli bir isg uzmanı ise kendi başına da çalışabilir tabi...

   
 5. Ahmet mehmet devam

  Ahmet mehmet devam TÜİSAG Üyesi

  Doğru soyluyosunuz. Ancak şu an piyasada çalışan en iyi en tecrübeli uzmanlarımızda bir zamanlar tecrübesizdi. Önemli olan kendine güven ve işine karşı özveri. İş doğru yapıldıktan sonra tecrübe elbet kazanılacaktır..

     

   
 6. Murat KOÇAK

  Murat KOÇAK TÜİSAG Üyesi

  :evet: ben de tecrübesiz bir iş sağlığı ve güvenliği uzman ADAYI olarak bu dediğinize yüzde yüz katılıyorum. ve öyle olabileceğini hayal ediyorum.
  bununla ilgili bizim gibilere tek gereken DUYARLI BİR İŞVEREN olsa gerek. Onunla karşılaştığımız an tüm sorunlarımız çözülecek galiba...

   
 7. MetinS

  MetinS TÜİSAG Üyesi

  Bir C sınıfı İSG uzmanının 3000 tl altına çalışmaması gerekir.
  Mesleğin geleceği adına İş güvenliği uzmanları örgütlenmeli . Oda çalışmalaranının olduğunu öğrenmiştim.Yakında hallolur umarım ve hepimiz oda aracılığıyla örgütleniriz.İSG forum toplantılar,yemekler düzenliyor.Bunlar güzel şeyler.Örgütlenme konusunda Temelden sağlam adım atmak lazım ki ileride de sağlam olsun.
   
  beyoglu33 ve isgdemc2216 bu yazıya teşekkür etti.
 8. Hakan KESKİNKILIÇ

  Hakan KESKİNKILIÇ TÜİSAG Üyesi

  ben mühendis olarak bir şirkette çalışıyorum. iş guvenliği uzmanı olarak bir şirketten teklif aldım. görüşmeye gittim kot pantolon gömlekle gayet spor şekilde. görüşmeyi yapan bayanla gayet açık ve rahat bir şekilde konuştum. iş güvenliği uzmanlığının risklerini sorumluluklarını anlattım ve en son 2500 tl maaş+ yemek parası ile işe başlayabileceğimi söyledim. bayanın suratı değişti. neden şaşırdınız dedim. hiçbir yasal zorunluluğu, sorumluluğu olmayan mesleğimi bırakıp size gelmem için BAŞLANGIÇ OLARAK bu rakamı vermeniz gerekiyor aksi taktirde teklifinizi kabul edemem dedim. bayan yönetimle görüşmek için 1 hafta süre istedi ve görüşmeyi bitirdik.

  ben mühendis olmak için senelerce okuyup, üstüne de bu kursa gidip sınavına çalışıp kazandıktan sonra kimse kusura bakmasın bu riskleri 1000-2000 tl ye alamam.

  NOT: 21 EKİM SINAVINA GİRDİM DAHA UZMAN DEĞİLİM. saygılar...

  :hey::hey::hey::hey:   
  volkancoskun, Volcano, odarkness ve 3 kişi daha buna teşekkür etti.
 9. Bilal Emiroğlu

  Bilal Emiroğlu TÜİSAG Üyesi

  Öncelikle selamlar.
  Pek aktif değilim forumda ama sürekli okuyordum. Başlığı görünce 2-3 kelam edeyim dedim. C sınıfı, 6 aylık iş tecrübesi olan ve Tr'de ilk 5'te olan bir inşaat firmasında Uzmanlık yapmaktayım.

  Bu 1000tl altına çalışan arkadaşlara bi dost, arkadaş kardeş tavsiyesi. Yarın basın istifayı.

  Tecrübesiz arkadaşlarım için de şunu söyliyeyim.
  Biliyorum iş bulmak zor, türlü zorluklarla buralara geldiniz. Bir an önce çalışıp üretip, hem çevrenize ailenize eşinize dostunuza ben burdayım demek istiyorsunuz.
  Yalnız, bi çok meslektaşımın belirttiği gibi, arkadaşlar bu işin şakası yok.
  İş yerim Leventte, Ana Yüklenici firma, 15 taşeronumuz var. Hemen hepsininde iş güvenlik uzmanı.
  Aralarında tek düzgün diyebileceğimiz maaş alan ben ve iş arkadaşlarım.

  -1000 lira verip, 700'ünü bankaya yatıran, kalanını elden veren mi ararsınız
  -En ufak bir kazada uzmanını satan ve hedef gösterip arkasında durmayan mı ararsınız.
  -ekonomik nedenler yüzünden küçülmeye giden şirketin çıkardığı ilk adam uzmanı olmasını mı ararsınız...

  Bakın bizler bu ülkede birşeyler düzeltilecekse, bunda ilk adımları atacak insanlarız. Eğer biz de bilinçsizce davranıp bu riski 1000 lira gibi çok komik bir rakama alacaksan, türkiye deki işlerin gelişmesini, halkın, şirketlerin, patronların, işçilerin bilinçlenmesini kimse beklemesin.

  İş bulma konusuna gelince, arka sayfada bi meslektaşım yazmış.
  Arkadaşlar, gerekirse 4-5 ay işsiz kalın, ama büyük firmaya, iş güvenliği anlamında bilinçlenmiş firmaya girmeye çalışın.
  300 işçi çalıştıran sözde devasa bi şirket olan taşeronumuz işçisine baret-gözlük gibi 20 liralık donanım sağlamıyor. Parası mı yok ? Var. Ama iş güvenliği onlar için sadece bir "yasa". Adamlar mühendis olan iş güvenlikçisine 1200 tl (yarısı elden) veriyor. Şaka gibi.

  Büyük firmalar olaya daha farklı bakmaya başladı. Departmanlar oluşmaya başladı.
  Size tavsiyem, ucube şirketlerden uzak durun. Gerekirse işsiz kalın bi kaç ay daha. Ama aramaya devam edin.

     

   
  Ercan Ulutay, Assasinko35, ewin21 ve 7 kişi daha buna teşekkür etti.
 10. Cevre5559

  Cevre5559 TÜİSAG Üyesi

  Bence iş yeri hekimlerinde olduğu gibi bir iş güvenliği uzmanının maaşıda özerk bir şekilde belirlenmelidir. İş güvenliği uzmanlarının tabipşaer birliği gibi bir oda veya birliğe ihtiyacı var. Maaşların kişilere ve şirketlere göre değişmesini istemiyorsak, iş güvenliği uzmanının sorumlu olduğu çalışan sayısı ve tehlikeli sınıfa göre ücret politikası oluşturulmalı ve uygulanmalıdır. Nasıl iş yeri hekimi ortaya koyduğu belge ve sorumluluğun maddi getirisini alırken iş veren bunu hiç bir şekilde sorgulamıyorsa bir iş güvenliği uzmanın maaşınıda sorgulayamamalıdır. Yani iş verenler bizlere fiyat biçtiği sürece ve bizlerinde kendimizi pazarlamaya çalıştığımız sürece maaş konusunda pek bir beklenti içine girmek ne kadar doğru tartışılır. Ama şu anki durum serbest piyasa malesef.......ve herkesin çalışmaya ihtiyacı var...   
  ATURAN bu yazıya teşekkür etti.
 11. raşit köseoğlu

  raşit köseoğlu TÜİSAG Üyesi

  bende bu görüşe katılıyorum burda ücretleri düşük göstermek isteyen OSGB ve işverenlerdir.700 lira şaka gibi ve çok sinir bozucu   
 12. efipek

  efipek TÜİSAG Üyesi

  PEKİ HİÇ TECRÜBESİ OLMAYAN BİR KİŞİNİN ÜCRET BEKLENTİSİ NE OLMALI ARKADAŞLAR (ÖRNEK BEN)...

   
 13. MetinS

  MetinS TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar maaş konusunda örgütlü davranmak için ,c sınıfı isg uzmanları olarak tam süreli alt limit ücreti 3000TL ,kısmi süreli alt limit 1500TL .Aramızda rekabet edersek hepimiz kaybederiz,aramızda anlaşırsak hepimiz kazanırız.
   
  burcugozacan, Ahmet mehmet devam ve (deleted user) bu yazıya teşekkür etti.
 14. cetintatar

  cetintatar TÜİSAG Üyesi

  diğer örnek de ben. :S

   
 15. oğuz han

  oğuz han TÜİSAG Üyesi

  bu anketi aslında işverenlere yaptırabilsek çok daha iyi olurdu:) ama sonuç belli yüzde doksanı 1000 ve altını seçerdi net:):)   
 16. oğuz han

  oğuz han TÜİSAG Üyesi

  metin arkadaş güzel düşünce ama bu düşünceden ileri gitmez :) sana bu konuda destek olacak işsiz uzmanlara mail atsam desem ki tam zamanlı çalışacaksın 1500 tl vericem çoğu ertesi gün iş görüşmesine gelir.

   
  ediko bu yazıya teşekkür etti.
 17. adnankaban

  adnankaban TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar sabırlı ve cesur olun.

   
 18. Onur ATALAY

  Onur ATALAY TÜİSAG Üyesi

  özetlediniz olayıcukkacukka

   
 19. ediko

  ediko TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar belki işveren ağzıyla konuşuyorsun diyeceksiniz ama 4 sene okuyup iş bulamayıp 1 ayda aldığın kötü bir sertifikayla alt limit 3000TL dersen adama bir taraflarıyla gülerler. Biraz daha mantıklı olalım bu konuda bence. Ha aldığımız büyük risk diyecekseniz kimseye bu riski zorla aldırmıyorlar. Ha inşallah herkes en az bu kadar kazansın hatta daha fazla kazansın ama olmayacak duaya da amin denmez bence.....

   
 20. MetinS

  MetinS TÜİSAG Üyesi

  Bende kimseyi zorlamıyorum açıkçası isteyen bedavaya da çalışabilir.Ben fikrimi söyledim sadece.Kötü sertifikayı 4 sene okuduğun için alabildin ayrıca bunu da unutma.Herkes bu eğitimi alamıyor.Birşeylerin gözde büyütülmesini sevmediğim kadar küçültülmesini de sevmem.Bu sertifikaya kötü diyen biri iş güvenliğini ciddiye alamaz.Onu hakettiğini sınavdan sonra gösterirsin çalışarak.Sınavla değil. İSG uzmanı olarak işini ne kadar iyi yaptığın gösterecek, kötümüymüş iyimiymiş. O senin o belgeyi nasıl taşıdığına bağlı.Maaş konusuna takılıp bir daha konuşmak istemiyordum ama alıntı yapılınca cevap vermek zorunda kalıyorum.İyi günler.

   
  volkancoskun bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica