Haber - İş Güvenliği Umurlarında Değil - Samsun | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Haber İş Güvenliği Umurlarında Değil - Samsun

Konu, 'Diğer İş Sağlığı Ve Güvenliği Haberleri' kısmında Gamze tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Gamze

Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı

Samsun’da sekiz katlı bir binanın dış cephe çalışması esnasında bölgeden geçen bir grup vatandaşın üzerine taş yağdı. Vatandaşlar, tepki gösterdiği inşaat işçisinden, ‘Başka yerden geçin’ cevabını aldı.

1.jpg

Samsun’un İlkadım İlçesi İstiklal (Çiftlik) Caddesi 56’lar bölgesinde çalışma sürdüren 8 katlı bir binanın inşa çalışmalarında alınan önlemler yetersiz geliyor. Binanın yedinci katında dış cephe çalışması yapıldığı esnada, bir grup taş aşağı düştü. Filelerin yetersiz geldiği olayda, taşlar o esnada yoldan geçmekte olan vatandaşların üzerine düştü. Kazada şans eseri yaralanan olmazken, vatandaşlar inşaat işçisine tepki gösterdi.

BÖLGE ESNAFINDAN TEPKİ
    Bölge esnafı Hasan Aydın (30), “Yaklaşık sekiz aydır burada bina inşaatı devam ediyor. İnşaat alanında bu tür şeylerin olması normal ancak bunların önüne geçilmek için önlem alınması gerekiyor. Yarım yamalak önlem aldığından insanlar ölümle burun buruna geliyor. Bu binanın inşaatı için gerilen perde yetersiz geliyor, asılması pek bir şey değiştirmedi. Perdenin yırtık yerlerinden insanların üzerine resmen taş yağdı. Birinin başına gelip hayatını kaybetseydi, çok mu iyi olacaktı? Alınan güvenlik önlemlerinin artırılması gerektiğini düşünüyorum” diye konuştu.

2.jpg

Tolga BİRGÜCÜ

Kaynak

MUSA KAMİL EKİN ve Genco bu yazıya teşekkür etti.
  2. Burak Bilen

Burak Bilen TÜİSAG Üyesi

Ülkede iş güvenliği adına yapılması gerekeni yapan dilim çok düşüktür. Ayrıca bu düşük dilimin de büyük çoğunluğu sadece yasalara uyabilmek için yapıyor. Kültür hala oluşmuş değil.

Seda Tınaz, İsmail UYGUR ve Gamze bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica