Soru - İş Güvenliği Lisans Mezunu Neden Çevre Görevlisi Olamaz? | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Soru İş Güvenliği Lisans Mezunu Neden Çevre Görevlisi Olamaz?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Hakkında' kısmında ekrem şuğle tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. ekrem şuğle

  ekrem şuğle TÜİSAG Üyesi  İyi günler,

  Forumu uzun süredir takip ediyorum Çevre Mühendislerinin Çevre Görevlilerine olan sitemleri ortada anlamadığım şey ise Mühendislik bölümü mezunları hem Çevre Görevlisi hemde İş Güvenliği Uzmanı olabiliyorlar, Çevre Mühendisleride İş Güvenliği Uzmanı olabiliyor ama İş Güvenliği Mezunları sadece İş Güvenliği Uzmanı... bu konuda bi eksiklik olduğunu düşünüyorum.

  Aşağıdaki Çevre görevlisi olabilecek lisans mezunlarının ders içeriğinin ne kadar Çevre Mühendisliği ders içeriyle uyuşuyorsa İş güvenliği Linsans mezunununda ders içeriği o kadar uyuşuyor hatta daha fazlasını ders olarak gördüğünü ders içeriklerinden görebilirsiniz.

  Çevre görevlilerinde aranılacak nitelikler şunlardır:

  a)En az dört yıllık üniversitelerin çevre mühendisliği bölümünden mezun olmak.
  b)En az dört yıllık üniversitelerin balıkçılık teknolojisi mühendisliği, endüstri mühendisliği, fizik mühendisliği, gıda mühendisliği, hidrojeoloji mühendisliği, inşaat mühendisliği, jeoloji mühendisliği, jeofizik mühendisliği, kimya mühendisliği, makine mühendisliği, metalurji ve malzeme mühendisliği, maden mühendisliği, orman mühendisliği, orman endüstri mühendisliği, su ürünleri mühendisliği, tekstil mühendisliği ve ziraat mühendisliği, fizik, kimya veya biyoloji bölümlerinden mezun olmak ve Bakanlıkça yapılacak veya yaptırılacak sınavda başarılı olmak.
   
 2. 6666

  6666 TÜİSAG Üyesi

  Mühendislik ve fen bilimleri fakültesinde alınan eğitimlerin temeli ve bakış açılarında ortak noktalar vardır. Bilgi birikimi ve kültürü diyelim. Ders içeriklerine bakarsanız, anlarsanız.

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica