Haber - '' Iş Güvenliği '' Konulu Seminer - Afyon | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Haber '' Iş Güvenliği '' Konulu Seminer - Afyon

Konu, 'Diğer İş Sağlığı Ve Güvenliği Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi  '' İş Güvenliği '' Konulu Seminer

  İş güvenliği konulu seminer 2013-2014 akademik yılı başında kayıt yaptıran 60 öğrencisi ile eğitim öğretime başlayan Afyon Kocatepe Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü İş Güvenliği Anabilim Dalı, öğrencilerinin ilk seminer sunumlarını yapabilmeleri için bir seminer programı hazırladı.

  Program kapsamında düzenlenen "İş Güvenliği' paneline ise konuşmacı olarak AKÜ İş Güvenliği Anabilim Dalı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Mehmet Özkan. Afyon Ortak Sağlık ve Güvenlik Biriminden (OSGB) B sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Emre Argadal, AKÜ Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Fahri Gülerci ve AKÜ Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi ve A sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Erkan Özkan konuşmacı olarak katıldılar.

  İŞ GÜVENLİĞİNİN ÖNEMİNİ ANLATTI

  İş Güvenliği Anabilim Dalı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Mehmet Özkan geçtiğimiz günlerde meydana gelen Soma faciasının ardından iş güvenliğinin öneminin sık sık gündeme geldiğinden bahsetti ve son dönemde sayılarında artış görülen iş güvenliği yüksek lisans programlarının ne kadar önemli olduğunu dile getirdi. Özkan ayrıca üniversitelerin iş güvenliği konusunda akademik olarak desteklerinin artırılması konularına değindi.

  ÖĞRENCİLERE DETAYLI BİLGİLER AKTARDI


  Afyon OSGB den konuşmacı olarak katılan B Sınıfı İş güvenliği uzmanı Emre Argadal, OSGB'lerin çalışmaları hakkında bilgiler vererek, panele katılan öğrencilerin sorularını yanıtladı. Yrd. Doç. Dr. Altan Fahri (Kilerci ise iş güvenliği uzmanlarının sorumlulukları konusunda öğrencileri bilgilendirirken yüksek lisans programını bitirdikten sonra B sınıfı iş güvenliği sertifika programına girecek olan öğrencilere detaylı bilgiler aktardı. İş güvenliğinin önemi ve iş güvenliği uzmanlarının görev ve sorumlulukları hakkında konuşan A sınıf İş güvenliği uzmanı Yrd. Doç. Dr. Erkan Özkan da son günlerde meydana gelen iş kazalarına dikkat çekerek, iş güvenliği uzmanlarının görevlerini yaparken bu görevin ciddiyeti içerisinde olmalarının önemine vurgu yaptı.

  Kaynakhttp://www.gazetea24.com/yerel-basin-haber/is-guvenligi-konulu-seminer_12336724.html


   
  Behice KÜÇÜK bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica