Haber Iş Güvenliği Ikinci Planda - Konya

Konu, 'Diğer İş Sağlığı Ve Güvenliği Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi  İş Güvenliği İkinci Planda

  1.jpg


  KONYA'nın Karapınar İlçesi'nde 7 katlı binanın dış cephesindeki ısı yalıtım için kurulan iskelede çalışan işçilerin, emniyet kemeri, baret ve diğer önlemleri almadan adeta canları hiçe sayarak çalışmaları dikkat çekti. İskelede iş güvenliği önlemi alınmadığı gibi çevresinde önlem alınmaması faciaya davetiye çıkartıyor.

  2.jpg

  Binanın giriş katında işyerlerinin bulunması nedeniyle halkın yoğun olduğu cadde ancak, kaldırımda yürüyenlerin başına bir demir parçası veya başka bir cismin düşmesi ise an meselesi.

  4.jpg

  İsmeti İnönü Caddesi'nde Devlet Hastanesi karşısındaki 7 katlı binanın dış cephesinin ısı yatılım işlemleri yapılıyor. İşçiler dış cepheye kurulan iskelede çalışıyor. İşçilerin emniyet kemeri, baret ve diğer iş güvenliği önlemlerini almadan canları hiçe sayarak çalışmaları dikkat çekti. İşçilerin, iskelede kullanılan demir parçaları ve inşaat malzemelerini halat yardımıyla üst katlara çıkarttığı ancak, burada da kaldırımda yürüyenler içinde güvenlik önlemi alınmadığı gözlendi.

  5.jpg

  Sadece giris katta işyeri bulunan esnafların brandayla önlem almaya çalıştığı bununda yetersiz kaldığı belirtildi. Kaldırımda yürüyenlerin dikkatsiz olarak iskelenin alt ve yanından geçmesi dikkat çekti. Çalışan işçilerin birinin de yaşının küçük olduğu gözlendi.

  3.jpg

  Kaynak: DHA


   
  trapezuslu bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica