Soru : İş Güvenliği Uzmanlığı Hakkında İş Bilgisi Ve Mesleki Bilgileri Geliştirmek

Arda ÖZMEN

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
Merhabalar işe daha başlamamış üniversitelerin İş Sağlığı Ve Güvenliği bölümünde okumakta veya mezun olmuş bir uzman adayının kendini geliştirmek adına ve meslekte artı sağlayacak alması gereken sertifikalar nelerdir ? Ve İGU Osgb ve firmalarda çalışmak dışında hangi dallarda çalışabilirler İş Güvenliği hakkında eğitimler ve seminer verme hakkı var mıdır. Benim şuan almak için başvuracağım sertifikalar: Yüksekte Çalışma Eğitici Eğitmeni, Yangın Eğitici Eğitmeni, Kapalı Kısıtlı alanlarda, Çalışma Eğitici Eğitmeni, OHSAS 18001 sertifikası, Nebosh Sertifikası Bu sertifikalar bana mesleğe başlarken artısı ve kendimi geliştirmem konusunda artısı olur mu ?

H.Ece SÜRMEN

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
Bence gayet güzel tespitleriniz var. Eğitici eğitimleri olmadan birçok arkadaş eğitim verse de aslında hangi meslek dalından sonra uzman olursak olalım örneğin "yüksekte çalışma" gibi bir eğitim almıyoruz tam olarak üniversitede. Bu yüzden ben eğitici eğitimi olmadan yapılan çalışmaların biraz daha yüzeysel olduğunu düşünüyorum. Nebosh ise farklı bir dünya... Yurtdışı düşünüyorsanız güzel bir seçim olacaktır.

kmtugba87

TÜİSAG Çalışma Birimi
Moderatör
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
OHSAS 18001 artık geçerli değil. 2021 eylül itibari ile ISO 45001 standardı geçerli. eğitim araştırması yaparken standart geçerliliklerini kontrol edin.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.