İş Güvenliği Uzmanları İşten Ayrılırken Nelere Dikkat Etmeli?

Gülistan Üçer

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Merhaba;
Özellikle de çok tehlikeli sınıfta hizmet veren iş güvenliği uzmanları işten ayrılırken hangi belgeleri almalı, kendini nasıl koruma altına almalı, deftere ayrıldığını yazmalı mı? Tavsiye ve önerilerinizi iletir misiniz?

Osman Özkan84

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
Tespit ve Öneri defterine sözleşme sonlanma tarihi ile mutlaka belirtin özellikle can kayıplı iş kazalarında ayrılmış olsanız dahi İSG klasöründeki evraklar savcılık makamına teslim edildiğinden dolayı kolluk kuvvetleri atama sözleşmelerine bakmadan özellikle risk değerlendirmesi üzerindeki ismi ifadeye çağırıyor. Benim atamamın düştüğü ve aradan 8 ay geçtiği çok tehlikeli bir işyerinde olan ölümlü iş kazasından dolayı risk analizi üzerinden adım olduğundan beni ifadeye çağırdılar hatta bilirkişiler İSG katip atamalarına bakmadan risk analizi üzerindeki benim adımı ve soyadımı rapora eklediler. Kısaca atamanız düştüğünde İSG katip sözleşmelerini ve acil durum planı ile risk analizini dosyadan çıkarmanız gerekiyor çünkü saçma olsa da ileride çok uğraştırıyor ayrıldığınızı ispatlamanız...

sevgi köksal

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
DSP
Merhaba;
Özellikle de çok tehlikeli sınıfta hizmet veren iş güvenliği uzmanları işten ayrılırken hangi belgeleri almalı, kendini nasıl koruma altına almalı, deftere ayrıldığını yazmalı mı? Tavsiye ve önerilerinizi ile

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.