Soru : Iş Güvenliği Eğitim Sertifikasını Çalışana Teslim Etmek.

typhoon216

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar,Çalışanlara verdiğim iş güvenliği eğitimlerinden sonra hazırlanan sertifikaların fotokopilerini alıp,asıllarını kişilere dağıtsam denetlemelerde sorun olabilir mi sizce?

turanmst

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
2 nüsha çıkar birini işverene birini çalışana ver sonucta sana parayı işveren ödüyor ve yasal sorumluluk ona ait fotokopiyi işverene vermen bence çok doğru olmaz

typhoon216

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
2 nüsha çıkar birini işverene birini çalışana ver sonucta sana parayı işveren ödüyor ve yasal sorumluluk ona ait fotokopiyi işverene vermen bence çok doğru olmaz
Bu uygulamayı işveren talep ediyor benden. 1000 çalışan var sayı oldukça fazla.100 kadarını bu şekilde yapıp dağıttım ve çalışanlar motive olmuş görünüyor,İş güvenliği konusunda.Sertifikaları çalışma alanlarına asmışlar hatta.
Aldığım fotokopileri İSGB de saklayacağız zaten.
denetimlerde müfettişlerin sorun etmeyeceğini bilsem içim rahat edecek.

gulkubra

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Bildiğim kadarıyla aslını teslim ettiğin durumda müfettiş fotokopinin arkasına "Aslını elden aldım" tarih ve imza talep ediyor. Bencede 2 nüsha çıkartmak 1000 kişiden imza almaktan daha kolay

efe64

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Bildiğim kadarıyla aslını teslim ettiğin durumda müfettiş fotokopinin arkasına "Aslını elden aldım" tarih ve imza talep ediyor. Bencede 2 nüsha çıkartmak 1000 kişiden imza almaktan daha kolay
eğitim sonrası verdiğiniz belge sertifika değildir eğitim katılım belgesidir.o konuda yanlışlık yapmayın. motive olması açısından çalışanlara dağıtabilirsiniz ama denetleme açısından bakarsanız personel dosyasında bulunması yeterli bu belgelerin

typhoon216

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
eğitim sonrası verdiğiniz belge sertifika değildir eğitim katılım belgesidir.o konuda yanlışlık yapmayın. motive olması açısından çalışanlara dağıtabilirsiniz ama denetleme açısından bakarsanız personel dosyasında bulunması yeterli bu belgelerin
Haklısınız,dil alışkanlığı olmuş sertifika demek.teşekkürler.

gizem kuruefe

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar, bu sertifikalarda eğitim tarihleri yazmasak olur mu? İşyeri hekimi ve ben ayrı ayrı tarihlerde eğitim veriyoruz. Sertifika basarken zor oluyor.
Ayrıca bu sertifikayı çalışanlara vermeyip, sadece özlük dosyalarına koysak sıkıntı olur mu?

Ediz U.

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
özlük dosyalarında durmalıdır.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.