Iş Görüşmesi Yardım..

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında' kısmında dregoth tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Armağan Kocabaş

  Armağan Kocabaş TÜİSAG Üyesi
  istanbulda. full time olarak konuştuk..istanbulda 32 mağaza, türkiyede 100 e yakın mağazası var. işleyişi nasıl olacak bilmiyorum


   
 2. Armağan Kocabaş

  Armağan Kocabaş TÜİSAG Üyesi

  Açıkçası görüşme biraz amatorlugune geldi. Yine birçok seyi öğrendim ancak güven konusunda sıkıntilarim var. Zamanla bu görüşmelerde oturur belki

   
 3. isg1

  isg1 TÜİSAG Üyesi

  Ben de iş görüşmesine 2-3 kez gittim çok tecrübeli değilim ama başta " görev tanımı" olarak tanımladıkları şeylerden çok daha farklı şeyler de yapabiliyorsunuz beklentiler farklı olabiliyor, ya da göreviniz kısa bi süre içinde değişebiliyor. Bu nedenle yapılacak işi sormak lazım tabii ki ama işe başlamadan da tam ne yapacağınızı ya da sizden ne beklendiğini bilemiyorsunuz

     

   
 4. Armağan Kocabaş

  Armağan Kocabaş TÜİSAG Üyesi

  Yok o konuda sıkıntım yok işi anlattilar. Risk analizleri yapılacak. Egitimler verilecek. Arasıra sehir dışındaki mağazalara eğitim verilecek. Benim stres yaptığım konu turkiyede ki tum mağazalardan sorumlu oluo olmayacagim

   
 5. chemistanbul

  chemistanbul Banned

  sen firmanın sorumllu uzmanı isen diğer mağazalardan da sorumlu oalcaksın demektr.o dedikleri paraya bu olmaz.ben ok demezdim.istanbul olsa tamam belki ama devamlı dışarıda olacaksın demektir.32 istanbul mağazası varsa 68 şehirdışı demektir.bence çok mantıklı değil.OSGB de çalışırım daha iyi.tacrübe kazanırsın hiç olmazsa.

     

   
 6. Armağan Kocabaş

  Armağan Kocabaş TÜİSAG Üyesi

  onu sorucam..eğer öyleyse bu iş olmucak :) tamam iş önemli kurumsal firma süper ama sürekli şehir dışıda olmaz :)

   
 7. redkingleon

  redkingleon TÜİSAG Üyesi

  1500 TL çok komik rakam bunu özel sektör en alt çalışanlara 1200 TL civarında para veriyor. Bu işin riskini böyle basit paralarla almayın arkadaşlar. Şuanda 72 civarında isg uzmanı hapiste, bugün size 1500 TL teklif eden firma yarın bütün topu size atar kalırsınız. Kendinizi sağlama alın ve ezdirmeyin o kadar komik rakamları da hiç konuşmayın. KPSS den temizlik görevlisi olarak atanan insanlar 2000 TL alıyor, risk yok sorumluluk yok. Özel sektörde mühendisler en az 2000 TL ile başlıyor (devlet daha aşağısına izin vermiyor). Eğer İSG uzmanlığına iş yok buradan dalalım bakalım iş buluruz diye girdiyseniz ve 1500 TL yi de işin sorumluluğunu bilmeden düşünüyorsanız, Allah yardımcınız olsun.
  Allah'a Emanet Olun...
   
  Asmodian ve chemistanbul bu yazıya teşekkür etti.
 8. isg1

  isg1 TÜİSAG Üyesi

  Bu işte çalışan kişiler tecrübelerini paylaşırlarsa çok memnun olurum. mesela iş güvenliği uzmanı hangi koşullarda dava edilir? hangi koşullarda suçlu bulunur? OSGB'lerde çalışma koşulları nelerdir? Forumda en fazla 6 ay OSGB de çalışılır denilmiş sonrası ne olacak? Bireysel de tabii ki çalışılır ancak planlar varsayımlar üzerine yapmak ne kadar doğru?
  Evet bu belgeyi iyi niyetlerle aldım ancak bu işe tabiri caizse balıklama atlamak istemiyorum. Hele de forumdaki yorumları okuduktan sonra :)
  Çalışanlar biraz daha bilgi paylaşımında bulunabilir mi acaba?   
 9. chemistanbul

  chemistanbul Banned

  isg uzmanını;
  çalıştığı yerde olan bir iş kazasında tehlikeyi görmemişse(tabi öngörülemeyen kazalar hariç)
  tehlikeyi görüp bildirmemişse,
  tehlikeyi görüp bildirip takibini yapmamışsa sorumlu tutulur.ve ceza da alır, ölümlü veya ağır yaralanmalı bir durum olursa hapsede girer.
  OSGB de 6 ay da çalışılır 1 senede.peki neden OSGB de çalışılmaz.? çünkü OSGB de halyle para kazanmayı düşündüğü için, uzmanı en düşük ücretle çalıştırıp kar etmeyi düşünür.yani uzmanı maksimum derecede sömürür.bunu anlayan uzman hemen kaçar.bu ortalama 6 ayı bulur.

  bu işin en güzel yapılma şekli -şahsi fikrim- sabit bir firmada -kurumsal veya aile şirketinde- çalışmaktır. Bunun dışında bireysel çalışıp birkaç firmaya danışmanlık yapmakta tercih edilebilir.ben OSGB çalışmak bu işin en güzel şekli diyeni görmedim.

  OSGB bu sömürü mantığından uzaklaşmadıkça hep basamak olarak kullanılacaktır.kullanılmakradırda.

     

   
 10. isg1

  isg1 TÜİSAG Üyesi

  Teşekkür ederim chemistanbul. Sizden başka yanıt veren yok. :)
  Belirttiğim gibi görüşmede pek olumlu izlenimler edinmedim.
  Sanırım bundan sonra kurumsal bir firmanın tam zamanlı olarak isg uzmanı olarak iş arayacağım.
  Dediğiniz gibi bu iş diğer işlere ek olarak ciddi dikkat vakit istiyor ve yaptırımları (şu an pek bilgim yok araştıracağım) çok fazla.
  Şu anki işimden farklı olacak bir ekstra olumlu yanı da yok. Olumsuz yanı dertsiz başıma dert alacağım sanırım :) Gerçekten bu işi yapmak istiyorum ama hakkıyla yapacağım bir işyeri bulurum umarım.   
 11. chemistanbul

  chemistanbul Banned

  bunun için biraz sabır diyorum.
  Allah gönlümüze göre versin.kriterlerimizin belli olması önemli.en azından kafa karışıklığı ortadan kalkar.
  ben müsait olduğu için cevap verdim hemen.eminim diğer arkadaşlar yoğundurlar, o nedenle ilgilenememişlerdir.
  hem ne demişler birimiz hepimiz, hepimiz bririmiz için :)   
  isg1 bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica