Soru : Iş Ekipmanlarinin Periyodik Kontrolleri Hakkinda

sevgay

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Merhabalar,
İş Ekipmanlarının Periyodik kontrolleri ile ilgili elinde kitap, talimat, prosedür, bilgi, görüntü....kaydı olan var mı acaba? Basınçlı kaplar ile ilgili MMO bir kitabına ulaştım bu sitede de mevcut. Ama Kaldırma makinaları, tezgahlar ve tesisatlar kısmı muamma...Herhangi bir yerde herhangi bir eğitim kaydına da rastlamadım...bilgisi olan paylaşırsa çok memnun olurum...

Teşekkürler...

R

Recep GÜLER

Guest
Merhabalar,
İş Ekipmanlarının Periyodik kontrolleri ile ilgili elinde kitap, talimat, prosedür, bilgi, görüntü....kaydı olan var mı acaba? Basınçlı kaplar ile ilgili MMO bir kitabına ulaştım bu sitede de mevcut. Ama Kaldırma makinaları, tezgahlar ve tesisatlar kısmı muamma...Herhangi bir yerde herhangi bir eğitim kaydına da rastlamadım...bilgisi olan paylaşırsa çok memnun olurum...

Teşekkürler...

Kaldirma araclarin kontrolu standartlara atif yapiliyor tesisat kontrolleride zaten topraklama, elektrik tesisati, paratoner elektrik muh. Tarafindan elektrik ic tesiaat yon. Son kisminda be elektrik tesislerinde topraklama yon. Mevcut. Tezgahlarin kontrolu ise uretici firmanin talimatlari seklinde bir atif mevcut

İbrahim

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Arkadaşlar, periyodik teknik kontrollerin nasıl yapıldığı ile ilgili uygulamalı olarak yardımcı olabilecek var mı :)

smhgzl

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
iyi günler arkadaşlar,talaşlı imalat ve kaynaklı imalat atölyesinde çalışmaktayım.tavan vinci,mobil vinç, kompresör bunların test raporları ve periyodik kontrolleri.üniversal tezgahların bulunması gereken belgeleri.periyodik bakımları bunlarla ilgili yapmamız gerekenler nelerdir.detaylı bilgilendirirseniz çok sevinirim...kaynak bölümünde bulunması gereken belgeler.yani bu atölye de yapmamız gerekenler nedir herşeyiyle.acil şekilde lazım.

Onur17

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Öncelikle atelyede çalışan herkesin mesleki eğitimleri olmalıdır. Periyodik kontroller için yetkilendirilmiş firma/kişilerden destek alıp yapmanız gerekmektedir. Örneğin; vinç, kompresör ile ilgili makine mühendisleri odasından... Kaynak bölümünde havalandırma yapılmalı, kullanılan her alet, makine için kullanma talimatları olmalı, oksijen ve asetilen tüplerinin giriş ve çıkışlarında alev geri tepme ventili olmalı, makinelerin döneni hareket eden kısımlarında makine koruyucuları olmalıdır. Şimdilik aklıma gelenler bunlar, iyi çalışmalar

K.Onur

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (A)
Ek Bilgi:
Tehlikeli ve Çok Tehlikeli Sınıfta Çalışanların Mesleki Eğitimlerine Dair Yönetmelik içerisindeki Eklerdeki işleri yapanlar için Mesleki Eğitim Zorunluluğu bulunmaktadır.Bilginize.Saygılarımla.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.