İş Ayakkabıları | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

İş Ayakkabıları

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında Musa Kıransoy tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Musa Kıransoy

  Musa Kıransoy TÜİSAG Üyesi  Arkadaşlar; kimyasal kullanan çalışanlar için dayanıklı iş ayakkabısı tavsiye edebilirmisiniz.? Normal kullanılan iş ayakkabıları dayanıklılığı yok.
  Ayrıca; Kızgın buhar ile ilgili çalışmalarda uygun eldiven tavsiyenizi bekliyorum. Kullanılan kazancı eldivenleri kullanılamıyor.


   
 2. Selma

  Selma TÜİSAG Üyesi

  Kevlar eldivenler 250/350 derecelere dayanıklı olan eldivenlerdir, bunları araştırabilirsiniz.

   
  Musa Kıransoy bu yazıya teşekkür etti.
 3. okko

  okko TÜİSAG Üyesi

  YDS nin ayakkabılarına bakabilirsiniz Musa Bey

     

   
  Musa Kıransoy bu yazıya teşekkür etti.
 4. Ersin

  Ersin TÜİSAG Üyesi

  kimyasallarla çalışanlar için özel çizmeler var.Eldivenler için Ansell firmasından araştırın.

   
  Musa Kıransoy bu yazıya teşekkür etti.
 5. ekinkıran

  ekinkıran TÜİSAG Üyesi

  PVC veya nitril malzemeli çizmelerin çeşitli kimyasallara karşı dayanıklılığı vardır. Ancak bu noktada kimyasal maddenin cinsi önemlidir. Mesela asitle çalışmalarda demir burun gibi metal aksamlar olmamalıdır diye biliyorum. Buna göre araştırma yapabilirsiniz.

     

   
  Musa Kıransoy bu yazıya teşekkür etti.
 6. SuİSG

  SuİSG TÜİSAG Üyesi

  Boya üretimi yapan bir firmada ne tür koruyucu ekipman kullanılmalıdır? Özellikle eldiven ve yüz koruyucu (maske) hangi marka ve hangi özelliklere sahip olmalılar?

   
 7. Selma

  Selma TÜİSAG Üyesi

  Solvent bazlı boya üretimi ise kullanılan solvent içeriğine uygun ekipman kullanmanız gerekir.Su bazlı üretiminiz var ise işiniz daha kolay.
   
  SuİSG bu yazıya teşekkür etti.
 8. okko

  okko TÜİSAG Üyesi

  Yds gibi markalar yardimci oluyorlar telefonla danisabilirsiniz   
  SuİSG bu yazıya teşekkür etti.
 9. Musa Kıransoy

  Musa Kıransoy TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar önerilerini için herkese ayrı ayrı teşekkür ederim. Yds veya ansell in ulaşabileceğim aktif tel yada mail adresi olan varsa paylaşabilir mi?

     

   
 10. Selma

  Selma TÜİSAG Üyesi

  Firma üreticilerine direkt ulaşamazsınız, ulaşsanız bile distribitörlerine yönlendirirler, İş güvenliği malzemesi satan firmaları araştırın onlar size ürün temin ederler. Firma ismi verirsem etik olmayabilir, isterseniz mail adresinizi bırakın ben size temin edecek birkaç firma isim adres gönderirim.   
 11. Ulaş Devrim YURDABAL

  Ulaş Devrim YURDABAL TÜİSAG Üyesi

  Kimya sektöründeyim.Aşağıda personele tahsis ettiğimiz KKD'lerin standart özellikleri dikkatinize sunulmuştur.

  A. Baret: CE sertifikasına sahip ve EN 397 standardında plastik dar kenarlı olacak, çatlak, kırık olmayacak, kafaya oturan kısım bağlantı yuvalarına sağlam şekilde oturmalıdır.
  B. Koruyucu Gözlük: CE sertifikasına sahip ve EN 166:2001 standardında goggle plastik, ve tam kapalı tipte olacaktır, sert cisimlerle çizilmemiş olmalıdır.
  C. Eldiven: CE sertifikasına sahip ve EN 388 / EN 374 standardında akaryakıt ve kimyasal elleçlemelere, vana aç/kapa gibi mekanik işlere dayanıklı üzerinde delik ve yırtık bulunmayan tipte olmalıdır.
  D. Emniyet Ayakkabısı: CE sertifikasına sahip ve EN 20345 / EN 20346 standartlarından birine haiz burkulma ve ezilmelere karşı korumaya elverişli, antistatik, kimyasal maddelere karşı dayanıklı, kaymaz ve kompozit burunlu olmalıdır.
  E. Nitril Tulum: CE sertifikasına sahip ve EN 464 / EN 465 / EN 467 standartlarından birine haiz tulumlar tek parçalı dikişsiz olarak imal edilmiş olmalı, geçirgen olmamalıdır. Elbise üzerine giyilerek kullanıcıyı tehlikeli kimyasal maddelerin akma, sıçramalarına karşı korumalıdır.
  F. Kanisterli Gaz Maskesi: CE sertifikasına sahip, EN 136 / EN 140 standartlarında yüz maskeleri ve EN 141 / EN 143 standartlarında filtreler olmalı, bu tür maskeler kanister içindeki kimyevi maddenin kirli hava içinde bulunan tehlikeli gazları absorbe etmeli ve temiz havayı serbest hale getirmelidir. Maskeyi takan kullanıcı gazlardan arınmış temiz havayı teneffüs eder. Son kullanma tarihi, kullanım süresi bitmiş olan kanisterler kullanılmamalıdır.
  Saygılarımla,   
  Musa Kıransoy bu yazıya teşekkür etti.
 12. Musa Kıransoy

  Musa Kıransoy TÜİSAG Üyesi

  musa.kiransoy@isguvenligiuzmani.com Teşekkürler Selma Hanım bekliyorum

   
 13. Ersin

  Ersin TÜİSAG Üyesi

 14. Burak HEKİM

  Burak HEKİM TÜİSAG Üyesi

  eldiven seçerken aşağıdaki dayanım sınıflamalarını dikkate alınız diğerleri için ise bölgenizi belirtirseniz size gerekli çalışmalar konusunda yardımcı olacak arkadaşları yönlendirmeye çalışırım.

   

  Ekli Dosyalar:

  Musa Kıransoy ve SuİSG bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica