Haber Iş Asansöründe 7 Metre Yükseklikten Düştü Ayağı Kırıldı - Kayseri

Konu, 'İş Kazası Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi  İş Asansöründe 7 Metre Yükseklikten Düştü Ayağı Kırıldı

  1.jpg


  BABABASINA ait halı yıkama fabrkikasında iş asansörüyle balkonda asılı halıları indiren 18 yaşındaki Ahmet Sarıkaya, halatın kopmasıyla beton zemine düştü. Hastaneye götürülen Sarıkaya’nın iki bacağının kaval kemiğinden kırıldığı belirlendi.

  2.jpg

  Olay, merkez Kocasinan İlçesi Barbaros Mahallesi’nde dün saat 17.30 sıralarında meydana geldi. 18 yaşındaki Ahmet Sarıkaya, babasına ait halı yıkanan işyerine yardım etmek için gitti. Sarıkaya, işyerinin üstünde yaklaşık 7 metre yüksekte bulunan balkondan kuruyan halıları toplamak için iş asansörüne bindi. Asansörün arızalı olduğunu bilen Ahmet Karıkaya, fazla ağırlık olmaması için kardeşi Ömer’i aşağıda bıraktı. Ahmet Sarıkaya, halıları toplarken kardeşi Ömer asanaörün halatının kopmak üzere olduğunu fark etti. Küçük Ömer ağabeyine atlamasını söyledi. Ancak bu sırada asansörün halatı koptu ve Ahmet Sarıkaya beton zemine düştü.

  3.jpg

  Yaralanan Ahmet Sarıkaya, çağırılan 122 Acil Servis ekipleri tarafından Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesine götürüldü. İki bacağının da kaval kemiğinden kırıldığı belirlenen ve tedavi altına alınan Sarıkaya’nın kaza geçirdiği günün doğum günü olduğu ifade edildi. Arkadaşları tarafından hastanede ziyaret ettikleri Ahmet Sarıkaya için doğum günü kutlaması yapmayı planladıklarını ancak kaza olunca hastaneye geldiklerini anlattı.

  Kaynak: DHA


   
 2. Gamze

  Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı

Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica