'iptal' Soru Bekleyen Bir Kitle Yaratmak

EmekChe

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Hakikaten 'garip' bir durumla karşı karşıyayız..Bir Bakanlık düşünün ki bir sınavda '22 soru' iptal edebiliyor.Bir sınav düşünün ki,sınavdan sonra 'Acaba kaç soru iptal olacak' diye düşünen bir kitle yaratıldı.Tamamen bu durum,bu sınava giren insanlarda 'Bağışıklık' oluşturdu.Zaten,mevzuatı,yönetmeliği,'Uzman' tabiri,seçilen bireyler,bunlar bu kadar 'karmaşık' iken,bunların yanına bu sınavıda yapmayı becerememek...Ve kimsede çıkıp,'Bakanım,müdürüm siz neyin peşindesiniz' diye sormuyor..Siz 'Çalışma Bakanlığı' olarak bizi 'Salak' yerine sokuyorsanız,orda durun ! Benim belgem var,işim var,şuyum var,buyum var ama bu olanlara 'tahammül' edemiyorum.Aklım almıyor..Üniversite'yi bitirmiş,kendi mesleğini yapmak yerine,ekonomik şartlar,işsizlikten dolayı bu mesleğe kendini atan insanlara YAZIK değil mi.? Hadi bir 'Umut' verdiniz,vermiş olduğunuz umududa bu şekilde yok etmenin manası nedir ? Öyle,bir ülke düşünün ki,sınavdan çıktığı zaman yaptığı netlerden,doğrulardan ziyade 'İPTAL' olacak sorulara 'Umut' bağlasın..100 soru oluşturacak 'Kabiliyet' iniz yoksa,kimden 'Uzmanlık' talep ediyorsunuz..! Kusura bakmayın ama 'İş Güvenliği Uzmanı' da,bunu seçmek için yaptığınız 'SINAV'da bu değil..!

Beka Kavgaoglu

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Evet, 100 sorunun 100 ü doğru sür hazirlayamayan bakanlık var karşımızda.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.