Haber - İptal Edilen Soruların Puanlama Dışı Bırakılması Kdk'ya Taşındı | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Haber İptal Edilen Soruların Puanlama Dışı Bırakılması Kdk'ya Taşındı

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı İle İlgili Haberler' kısmında Gamze tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Gamze

  Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı  Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı 2. Dönem Sınavına giren adaylar, sınavda iptal edilen soruların doğru kabul edilerek puanlamaya dahil edilmesi için Kamu Denetçiliği Kurumuna (KDK) başvuruda bulundu.

  ÖSYM tarafından 3 Aralık'ta düzenlenen İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı 2. Dönem Sınavındaki iki soru, itirazlar üzerine iptal edildi.

  Söz konusu sorular, 9 Aralık'ta resmi gazete'de yayımlanan 6764 sayılı Milli Eğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun'da yer alan "Sınavlardan sonra Başkanlık veya yargı mercileri tarafından iptaline karar verilen sorular değerlendirme dışı bırakılarak geçerli soruların puan değerinin yeniden saptanması suretiyle puanlama yapılır" hükmü gereğince, değerlendirme dışı bırakıldı.

  Kanunla getirilen düzenlemeden önce, iptal edilen soruların doğru kabul edilerek puanlamaya dahil edildiğini ifade eden bazı adaylar, iptal edilen soruların puanlamaya dahil edilmemesi nedeniyle mağdur olduklarını ileri sürerek KDK'ya başvurdu.

  AA muhabirine açıklamalarda bulunan KDK yetkilileri, başvuruların kabul edildiğini, şikayetlerin adalet ve hakkaniyet çerçevesinde mevzuat da dikkate alınarak değerlendirilmeye başlandığını bildirdi.

  Kaynak: Haberler.com
  Kaynak: HaberTürk
  Kaynak: AA


   
 2. Aziz AKHAVUZ

  Aziz AKHAVUZ TÜİSAG Üyesi

  kdk ya yapılan başvurular ne kadar sürede sonuçlanır teşekkür ederim.

   
 3. dibace

  dibace TÜİSAG Üyesi

  başvuru tarihinden itibaren en geç 6 ay

     

   
 4. Binnur Gümüş

  Binnur Gümüş TÜİSAG Üyesi

  İnşallah en kısa sürede sonuçlanır ve Hakkımız olana kavuşuruz!

   
 5. Enver Demırcı301524

  Enver Demırcı301524 TÜİSAG Üyesi

  C sınıfın da iptal edilen soru sayısı iki mi bilgisi olan var mı

     

   
 6. Gamze

  Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı

  C sınıfı sınavında iptal edilen soru olmadı bildiğim kadarıyla.
  B sınıfı sınavında 1 soru iptal edildi.

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica