Haber - Iplik Fabrikasındaki Yangın Korkuttu - Kahramanmaraş | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Haber Iplik Fabrikasındaki Yangın Korkuttu - Kahramanmaraş

Konu, 'Yangın Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi  İplik Fabrikasındaki Yangın Korkuttu

  3.jpg


  Kahramanmaraş’ta iplik fabrikasında çıkan yangın kısa süreli paniğe neden oldu. Yangına anında müdahale eden fabrika personeli, olası bir felaketin önüne geçti.

  1.jpg

  Alınan bilgiye göre, Kahramanmaraş-Adana yolu üzerinde bulunan iplik fabrikasında nedeni bilinmeyen bir sebepten dolayı yangın çıktı. Alevleri farketmeleriyle harekete geçen fabrika personelinin anında müdahalesi yangının büyümesinin önüne geçti. Yangında herhangi bir yaralanma olmaz iken, küçük çaplı maddi hasar oluştu.

  İhbar üzerine kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri, soğutma çalışması yaparak fabrika personeline destek verdi.

  2.jpg

  Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Cahit Küçüköner, yangın tatbikatlarının ve eğitimlerin olası bir felaketin önüne geçtiğine dikkat çekerek, “Bugün burada yangın tatbikatları ve eğitimlerinin önemini gördük. Bu nedenle yangın güvenliği ve tedbirleri eğitimini talep eden kamu ve ya özel tüm kuruluşlara profesyonel itfaiye eğitmenleri tarafından ücretsiz olarak eğitim veriyoruz” dedi.

  Kaynak: IHA   
  Haldun bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica