Internet Sitelerindeki Reklamlarını Engellemek

Konu, 'Konu Dışı' kısmında Fatih ÖZCAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Fatih ÖZCAN

  Fatih ÖZCAN TÜİSAG Üyesi  Bu yazımda sizlere internet sitelerindeki reklamlarını nasıl engelleyeceğinizi anlatacağım. işlemler gözünüzü korkutmasın adım adım anlatacağım için biraz uzun gözükecektir.

  Öncelikle internet sitesini ziyaret etmek için google chrome kullanmanız gerekmektedir. Google chrome tarayıcısına adblocker adlı eklentiyi kurarak reklamları engelleyeceğiz.

  Eklentiyi kurmak için aşağıdaki linke tıklayın ve ilk 2 resimdeki adımları takip ediniz.
  https://chrome.google.com/webstore/detail/adblock/gighmmpiobklfepjocnamgkkbiglidom

  1.png2.png

  Kurulum işlemi tamamlandığında aşağıdaki resimde ki gibi tarayıcınızın sağ üst köşesinde adblock butonu göreceksiniz.
  3.png

  Daha sonra internet sitesine adresine chrome ile bağlanarak kullanıcı girişi yapınız. Giriş yaptıktan sonra sağ üstte bulunan adblock düğmesine tıklayınız. Aşağıda resimde göründüğü gibi bir menü açılacaktır.
  4.png
  Açılan menüde "Bu sayfada bir reklamı engelleyin" yazan yazıya tıklayınız. Yazıya tıkladıktan sonra mouse imlecini internet sitesinde gezdirdiğiniz zaman bazı yerlerin renklerinin değiştiğini fark edeceksiniz. Aşağıda resimde gördüğünüz gibi reklamların olduğu kısımda başlığın olduğu yere geldiğim için o kısım mavimsi bir renk almıştır. Başlığın olduğu kısım mavi renk aldıktan sonra renk değişen yere tıklıyoruz.6.png

  Aşağıdaki resimde engelleme işleminden sonra nerenin kaybolacağı gözükmektedir. Bu aşama da "iyi görünüyor" yazısına tıklamanız gerekmektedir.
  7.png

  "iyi görünüyor" yazısına tıkladıktan sonra yeni bir menü açılacaktır. Bu menüde "Engelle" yazan butona tıklamanız gerekmektedir. Düğmeye bastıktan sonra aşağıda resimde gördüğünüz üzere reklam alanı kaybolacaktır.
  8.png9.png

  Bu işlemi sitede görmek istemediğiniz diğer bölümler içinde yapabilirsiniz. Örneğin sağ altta çıkan gri bilgilendirme alanları gibi.

  Sorularınız olursa buradan yardımcı olmaya çalışacağım. Benim önerim böyle bir sitenin devam edebilmesi için reklamları görünür şekilde korumanızdır.


   

  Ekli Dosyalar:

  • 5.png
   5.png
   Boyut:
   1 MB
   Okunma:
   18
  Last edited by a moderator: 8 Ekim 2013
  Kaan SAKA bu yazıya teşekkür etti.
 2. Fatih ÖZCAN

  Fatih ÖZCAN TÜİSAG Üyesi

 3. Kaan SAKA

  Kaan SAKA TÜİSAG Kurucusu Admin

  Fatih bey merhaba,
  Öncelikle zaman ayırıp yaptığınız bu çalışma için teşekkür ederim.
  Bizimde üyelerimizle bu konuda bazı sıkıntılarımız olmuştu. Bunun üzerine TÜİSAG ailesinin yola nasıl devam etmesi gerektiğinin kararını vermek için site içinde anket oluşturduk. (http://www.isgfrm.com/threads/isgfrm-reklam-alanları-hakkında-Üyelerimize-bilgilendirme.5433/)
  Bu anketlerden elde ettiğimiz sonuç neticesinde üyelerimiz TÜİSAG ailesinin reklamlarla yola devam etmemizi istemişlerdir.
  Aynı zamanda sponsorlarımız bize reklam verebilmek için kendileriyle yaptığımız özel anlaşmalarda TÜİSAG üyelerine özel indirim sağlamaktalar. Bundan dolayı aslında burası reklam tabelası değil aslında TÜİSAG üyelerine indirim sağlayan firma listesidir.
  Buna rağmen bu firmaların reklamlarını görmek istemeyen üyelerimiz için reklam alanına gizle/göster butonu yapılmıştır.
  isgfrm-reklam.jpg

  Buraya tıkladıktan sonra üyelerimiz 24 saat boyunca bu reklamları görmeden sitemizi gezebilirler.

  Yaptığımız bir çok Organizasyonun finansmanını, katıldığımız fuarların stand ücretlerini (buralara ulaşım, konaklama , afiş, el ilanları vb. ekstra giderleri) ve sitemizin server giderlerini reklamlarımızdan sağlamaktayız. http://www.isgfrm.com/forums/sosyal-etkinliklerimiz.233/ adresinden şu zaman kadar yaptığımız etkinliklere ulaşabilirsiniz.
  Bunun dışında iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili bir çok projemiz bulunmaktadır. Bunları tek tek hayata geçirmeye başladık. Nitekim bu projelerimizden en büyüğü olan İSAG derneğimizi sonunda kurmuş bulunmaktayız.
  İlerleyen zamanlarda diğer projelerimizle üyelerimize daha fazla hizmet sağlamayı umut ediyoruz.

  İyi çalışmalar.

     

   
 4. Fatih ÖZCAN

  Fatih ÖZCAN TÜİSAG Üyesi

  Açıklama için teşekkür ederim Kaan bey,
  Bende mesajımın sonunda reklamların korunmasını yazmıştım aslında.. Yinede görmek istemeyen üyeler olursa diyede bu konuyu açtım..   
 5. Kaan SAKA

  Kaan SAKA TÜİSAG Kurucusu Admin

  Anlayışınız için ve üyelerimize yaptığınız açıklama için teşekkür ederiz.

  İyi çalışmalar.

     

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica