Soru İnşaatta Çalışan Taşeronlar

Konu, 'İnşaat ve Yapı Sektöründe İSG Uygulamaları' kısmında ceren123 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. ceren123

  ceren123 TÜİSAG Üyesi  İnşaatlarda taşeron olarak çalışan ancak elemanları sürekli değişen bir iş yeri için nasıl bir risk analizi yapılmalı? inşaattaki tüm riskler yazılmalı mı?


   
 2. fatihkrty

  fatihkrty TÜİSAG Üyesi

  Bende taşeron firmada çalıştım ancak 2 ay dayanabildim çok kötü nalet bir yerdi,sana tavsiyem ne var ne yok en ufak riski bile yaz analizin ilk sayfasına revizyon tablosu oluştur ilk yaptığında kaç sayfa ise aralığı yaz sonra güncelledikçe tarihi ve risklerin sayfasını yazarak ilerle böylelikle sürekli analiz yapmaktan kurtulursun ve risklerin her sayfasına imza attır, bizim inşaat firmaları çoğu İSG önemsemiyor ve uzmanında çalışmasını engelliyor ve bi kaza veya ölüm olduğunda hemen uzmanın üzerine atılıyor suçu , firma'' İSG UZMANI bize bildirmediki diyor'' o yüzden tüm bildirimlerini firmanın mailine at müdürden şantiye şefine kadar hepsine yolla onlar yapmaz ise en azından sen görevini yapıp uyarını bildirmiş olursun yoksa kendini hukuk karşısında kanıtlaman imkansız zaten firmanın avukatıda tazminat ve cezayı birilerinin üzerine yıkacaktır oda uzmandan başkası olamaz.
  İnşaatta sürekli işci sürkülasyonu oluyor ve bunların muhasebeciden SSK giriş bildirgesini kendin görmeden kesinlikle şantiyeye sokma ay sonundada muhsebeciden döküm iste çünkü giriş cıkış yapılıyor sürekli örneğin adam 2 aydan beri çalışıyor ama 3-4 günlük sigortası var.
  İnşaatta eğitim işi zor oluyor aslında değilde patron izin vermiyor ama sen imkanları zorla eğitimini ver bilgilendirmeni yap ve muhakka imzalarını al.
  Kolay gelsin

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica