Haber Inşaatlardaki Kazaların Önlenebilir Olması Bizleri Daha Çok Üzüyor

Konu, 'Sektörel Haberler' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi  "İnşaatlardaki Kazaların Önlenebilir Olması Bizleri Daha Çok Üzüyor"

  1.jpg


  Kayseri İnşaat İşçileri ve Taşeronları Derneği Başkanı Ali Kavaklıoğlu, inşaatlarda meydana gelen kazaların alınacak tedbirlerle önlenebileceğini belirterek "Şahit olduğumuz 4 ayrı iş kazasının önlenebilir olması bizleri daha çok üzüyor." dedi.

  "Gün geçmiyor ki; inşaatlarda iş kazaları yaşanmasın, canlar yanmasın." diyen Dernek Başkanı Kavaklıoğlu, şunları söyledi: "İnşaat sektörü riskli ve tehlikeli bir iş alanıdır. Meydana gelen kazalarda ortaya çıkan sonuçlar takdiri ilahidir. Ama bu demek değildir ki; tedbir almadan çalışma hayatına devam edeceğiz. Her geçen gün artarak kazaların devam etmesi, evinde bekleyenlerin bir sızı, üzüntü, ağıt ve feryat etmesine sebep oluyor. Önlemleri alarak belki tamamen durduramayız ama kazaları en aza indirmemiz bile evde bekleyenlerin daha huzurlu olmasını sağlayacaktır. Bununla birlikte ağlayanların azalacağına inanıyoruz."

  Hastane acil servisi önünde beklerken iş kazasından gelen 4 kişiyi gördüklerini aktaran Kavaklıoğlu, "Şahit olduğumuz bu olay sonrasında üzüldük. Çünkü bu kazaların sebepleri önlenebilir kazalardı. Riskli alanlarda çalışan arkadaşlarımızın ve işverenlerimizin daha duyarlı olması gerekiyor. Zarar ateşten gömlektir ama her harcadığımız kuruş bir kazayı önleyecekse evde bekleyenleri ağlatmayacaksa daha fazlasına değer. Bu anlamda yetkililerin ve ilgililerin daha duyarlı olmasını bekliyoruz." diye konuştu.

  Kaynak: CHA


   
 2. Gamze

  Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı  HABER_38_20141030_4.jpg
  HABER_38_20141030_4.jpg

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica