Soru Inşaat Sektöründe Iş Kazası Yüzünden Hapse Giren Arkadaşlar Var Mı?

Konu, 'İş Kazaları Hakkında' kısmında Akınoz tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Akınoz

  Akınoz TÜİSAG Üyesi  Arkadaşlar inşaat sektöründe yeniyim ve gözüm korktu bu yüzden hapse giren arkadaşlar var mı? Ne hata yaptılarda içerideler? Hakim neye göre hapis cezası veriyor?


   
 2. AKIN ÇOBN

  AKIN ÇOBN TÜİSAG Üyesi  hazırlıklı olmak lazım...
  hazırlıklı olmak lazım...

   
 3. Ş.ERIŞIK

  Ş.ERIŞIK TÜİSAG Üyesi

  İnşaat sektöründe iş güvenliği yapmak şu hali ile cesaret ister.Arkadaşlar çok dikkatli ve uyanık olmalı.Yoksa içeri girmek an meselesi.

     

   
 4. fatih karamercimek

  fatih karamercimek TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar ne demek içeri girmek an meselesi? Ayda 3 veya 4 saat hizmet verdiğin bir yerde nasıl oluyorda iş kazasından veya ölümlerden sorumlu tutulabilirsin ayrıca İSG uzmanı için yaptırımlarda iş kusuru bulunan uzmanların sertifikaları 6 ay süreyle askıya alınır deniyor. mevzuat mı yalan söylüyor yoksa sizin resmi olarak bir bildiğinizmi var ? doğrusu öğrenmek isterim.

   
 5. aygunercan

  aygunercan TÜİSAG Üyesi

  Çok tehlikeli sınıfta 8 çalışanı olan bir taş duvar şirketinin ayda 1 saat süresi çıkıyor. Allah korusun ölümlü kaza olursa Öneri Tespit defteri çok önemli. Genelde İşveren zor durumda kalır. ancak toplu ölümlerde uzmanı da tedbir amaçlı içeri alabilirler. Geçen izmirde elektrik çarpma olayından dolayı hapis cezası verilmiş (ilgili bölüm müdürü ve işverene) daha sonra paraya çevrilmiştir. Bir kısım uzmanlar mesleki sorumluluk sigortası yaptırıyorlar. muhtamel para cezasına karşı.

     

   
  FEİ bu yazıya teşekkür etti.
 6. Ahmet Orhan ÖZDURAL

  Ahmet Orhan ÖZDURAL TÜİSAG Üyesi

  iş kazası yüzünden içeri giren varmı bilmiyorum ama iş kazası sebebi ile tazminat ödemeye mahkum olan iş güvenliği uzmanı sayısı hiç te azımsanmayacak kadar.

   
 7. MNalbant

  MNalbant TÜİSAG Üyesi

  O sizin dediğiniz 6 ay askıya alma durumu hukuki sorumluluğumuzun neticesidir, aynı şekilde maddi tazminatta hukuki sorumluluk ile alakalı. Bir de cezai sorumluluğumuz var, işverene bildirmediğimiz risklerden ötürü bir çalışan ölür veya yaralanır ise taksirle adam öldürme/yaralama suçlaması ile karşı karşıya kalabiliriz.
   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica