Inşaat Işinde C Sınıfı Uzman

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında ömer alt. tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. ömer alt.

  ömer alt. TÜİSAG Üyesi  merhabalar. c sınıfı uzmanım. bir inşaat şirketi kurmayı planlıyoruz. mütahitlik işleri yapacağız. kendim şirketin isg işlerine bakabilir miyim? hani işveren risk analizi yapar ve ya yaptırır maddesine istinaden?

  bunun örnekleri var mıdır? böyle bişeye girişip de olumlu ya da olumsuz cevap alan vs?


   
 2. İGUcumhur

  İGUcumhur TÜİSAG Üyesi

  öncelikle hayırlıs olsun şirket...

  inşaat çok tehlikeli sınıfa girdiği için A sınıfı uzmandan hizmet alman lazım , risk analizini yapabilirsin birtek diye biliyorum..

   
 3. ömer alt.

  ömer alt. TÜİSAG Üyesi

  İGUcumhur çok teşekkür ederim.

  bunu kime sorsam kesin bir bilgi verirler acaba*

     

   
 4. inangokhan

  inangokhan TÜİSAG Üyesi

  Yukarıda da belirtildiği gibi yapı işlerinde A sınıfı uzman belgesine ihtiyaç var ya da 2017 yılına kadar B sınıfı da kullanılabilir. Yani C sınıfı belge ile kendi firmanızda uzmanlık yapamazsınız.
  1 Ocak 2014 den önce 50 den az çalışanı bulunan firmaların iş güvenliği uzmanı bulundurma zorunluluğu olmadığı için eğer firmanızdaki çalışan sayısı 50 den az ise kendi risk analizinizi yapabilirdiniz ama yarından itibaren 50 den az çalışanı bulunan tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta yer alan firmalar için igu bulundurma zorunluluğu başladığından risk analizi firmanız bünyesinde çalışan bir uzaman tarafından ya da hizmet alacağınızı OSGB tarafından yapılmalıdır.

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica