Haber Inşaat Işçisinin Metrelerce Yükseklikte Ölüme Meydan Okudu - Erzurum

Konu, 'Yaşamdan Haberler' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi  İnşaat İşçisinin Metrelerce Yükseklikte Ölüme Meydan Okudu

  1.jpg

  Erzurum’da bir apartmanın dış cephe mantolamasını yapmak için hiçbir önlem almadan metrelerce yükseklikte çalışan işçisi, görenlerin yüreğini ağzına getirdi.

  2.jpg

  Türkiye genelinde son günlerde yaşanan iş kazalarının ardından gözler iş güvenliği konusunda daha duyarlı olmasını beklerken bazı inşaat işçileri hiçbir güvenlik önlemi almadan metrelerce yükseklikte çalışmalarını sürdürüyor.

  3.jpg

  Erzurum’un Yakutiye İlçesine bağlı Erzincankapı semtinde bir apartmanın dış cephesinin mantolamasını yapan inşaat işçisi, iş güvenliğine uygun hiçbir önlem almadan metrelerce yüksekte çalışması, görenlerin yüreklerini ağzına getirdi. Tedbir almadan metrelerce yüksekliğe ekmek parası kazanmak için çıkan ve can güvenliklerini hiçe sayan inşaat işçilerinin, baret takmadıkları, yelek giymedikleri ve emniyet kemeri kullanmadıkları görüldü.

  4.jpg

  Binanın dış cephe mantolamasını yapmak için iskeleye çıkan işçiler, saatler boyunca tedbir almadan çalışmaya devam ederken son günlerdeki iş kazalarıyla gündeme gelen iş güvenliği konusunun yeterince önemsenmediği gözlerden kaçmadı.

  5.jpg

  6.jpg

  7.jpg


  Kaynak: IHA


   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica