Haber Inşaat Işçilerin Kullandığı Yatakhane Yandı - Çanakkale

Konu, 'Yangın Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi  İnşaat İşçilerin Kullandığı Yatakhane Yandı

  1.jpg

  Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Terzioğlu Yerleşkesi'nde devam eden hastane binası inşaatında çalışan işçilerin yatakhanesinde yangın çıktı.

  2.jpg

  ÇOMÜ Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi binası inşaatında çalışan işçiler öğle yemeğinde olduğu sırada, eski meslek yüksekokulunun yatakhane olarak kullandıkları bölümünden dumanlar çıkmaya başladı. Bunu gören işçiler, hemen itfaiye ve polis ekiplerine haber verdi. Bu sırada birkaç işçi, yatakhane bölümüne girerek içeride bulunan elektrik kablolarını, bir facia yaşanmaması için dışarıya çıkardı. Yatakhane bölümündeki sünger yatakların tamamen alev almasının ardından içeride bulunan işçiler, dumandan daha fazla etkilenmemek için kendileri dışarıya attı. İçeride mahsur kalan iki işçi ise pencereden yardım istedi. Oksijen tüpü ve gaz maskelerini takan itfaiye ekipleri, bu işçileri dumandan etkilenmeden çıkardı.

  3.jpg

  Korku dolu gözlerle dışarıda bekleyen inşaat işçileri, yangının nasıl çıktığı konusunda bilgileri olmadığını söyledi. Öğle saatinde yemek molasında olduklarını belirten işçiler, "Öğle yemeğindeydik. Yatakhanede çıktığını gördük. Ondan sonra hemen arkadaşlarla içeriye baktık. Sünger yataklar tutuşmuş. Elektrik kablolarını arkadaşlar dışarıya çekti. Sonra da fazla dumanda duramadık, dışarıya çıktık. Yangın, ısıtıcıdan çıkmış olabilir." şeklinde konuştu.

  4.jpg

  Kaynak: CHA


   
  nigarcinar bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica