Tartışma Inşaat Firması Daha Tesbit Öneri Defteri Almadı Ne Yapayım?

Konu, 'Güncel Duyurular, Tartışmalar, Forum Hakkında' kısmında Akınoz tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Akınoz

  Akınoz TÜİSAG Üyesi  arkadaşlar atandığım firmanın şantiye şefine ve firma sahibinin oğlu aynı kişi yapılmasını istediğim şeyleri mail attım çünkü tesbit öneri defterini almakla ilgilenmiyorlar Allah korusun bir kaza olursa bununla kendimi koruyabilirmiyim?


   
 2. ATURAN

  ATURAN TÜİSAG Üyesi

  Atandığım firma diye yazdığınız için OSGB tarafından o şirkete atandığınızı anlıyorum. Bu durumda OSGB tarafından işyerine resmi bir yazı yazılmasını istemelisiniz. Olmadı siz kendinizi korumak adına bir onaylı defter hazırlayıp içine gördüklerinizi yazın ve nüshanızı alarak saklayın. Buda olmadı sizin oradan ayrılmanız sizin için daha hayırlı olur çünkü sizin tespitlerinizi gidermek niyetlerinin olmadığı aşikar.

  Attığınız e-mailler kanıt niteliğinde olsada resmi prosedüre uygun olmadığı için daha sonra denetlemelerde ceza alırsınız ve kendinizi koruyabildiğinizden emin olamazsınız...

   
  Akınoz bu yazıya teşekkür etti.
 3. alilevent

  alilevent TÜİSAG Üyesi

  Bence yazılı olarak bildirin. mail belki ilerde sıkıntı yaratabilir..

     

   
  Akınoz bu yazıya teşekkür etti.
 4. niluferkamisli

  niluferkamisli TÜİSAG Üyesi

  Öncelikle benim de işlerini yürüttüğüm bir inşaat firması var ve size şunu söylemeliyim, gerekli olan evrakları isterken (örneğin tespit ve öneri defteri) mutlaka bunları bulundurmanın yasal bir zorunluluk olduğunu ve bulundurmama durumunda yapılan denetimlerde iş yerine ceza kesileceğini ve ceza miktarının yüklü olduğunu söyleyin. Yapılmasını gerekli gördüğünüz şeyleri üstelemekten çekinmeyin. Aman ne derler diye düşünmeyin çünkü her göz yumduğunuz durum size kötü sonuçlar getirebilir.Sonrasında da saha denetimlerinde her gördüğünüz nokta konusunda işçiyi, işvereni uyarın. Tespit ve öneri defterine de mutlaka gördüğünüz her tehlikeyi yazın. Başka türlü kendimizi korumamız pek de mümkün değil. Saha denetimlerinde eksik gördüğünüz her şeyi fotoğraflayın ve o şirkete ait dosyada saklayın. Tespit öneri gerçekten etkili oluyor benim çalıştığım firmada. Kesinlikle mail yolunu tercih etmeyin. Bir şey olursa maili kaale almazlar.

   
 5. mücahit kablan

  mücahit kablan TÜİSAG Üyesi

  Mailde resmi belge olarak kabul ediliyor.Fakat dediğiniz gibi defterin her ziyarette yazılması önerilir.

     

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica