Haber Inşaat Alanındaki Vinç Devrildi - Istanbul

Konu, 'İş Kazası Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi  İnşaat Alanındaki Vinç Devrildi

  1.jpg


  Kadıköy’de, bir inşaat alanındaki vinç rüzgarın da etkisiyle devrildi. Vincin inşaat alanına düşmesi büyük bir facianın yaşanmasını önledi.

  2.jpg

  Olay 16.30 sıralarında, Feneryolu Kuyubaşı Sokak’taki inşaat alanında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, inşaat çalışmaları için kurulan vinç rüzgarın da etkisiyle devrildi. Vincin inşaat alanına devrilmesi nedeniyle can kaybı ve yaralanma olmadı. Olayın hemen ardından söz konusu adrese polis ve zabıta ekipleri sevk edildi. Zabıta ekipleri inşaat alanında inceleme yaptı. Polis de konuyla ilgili yetkililerden bilgi aldı.

  3.jpg

  Bir görgü tanığı, vincin daha önce de sallandığını, yetkililerini devrilme ihtimaline karşı uyardığını söyledi. Görgü tanığı, “Bugün de yanında geçtim. Birkaç dakika sonra devrildi. Söylediklerimi dikkate almadılar.” dedi.

  4.jpg

  5.jpg

  Kaynak: CHA


   
 2. Hakan ERDOĞAN

  Hakan ERDOĞAN TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

  rüzgarın hızını hesap etmezsen vincin ayaklarının altına plate koyup sabitlemezsen dengesiz veya kapasitesinden fazla yük kaldırırsan etrafını çevirip gözcü ve işaretçi koymazsan olacağı bu zaten. birilerine bir şey olmaması sevindirici

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica