Anket Imkanınız Olsa Osgb Açmak Ister Misiniz?

Konu, 'Ortak Sağlık Güvenlik Birimleri (OSGB) Hakkında' kısmında memocan tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

İmkanınız Olsa Osgb Açmak İster Misiniz?

 1. İsterim

  oy sayısı 37
  63,8%
 2. Bilmiyorum

  oy sayısı 7
  12,1%
 3. İstemem

  oy sayısı 14
  24,1%
 1. memocan

  memocan TÜİSAG Üyesi  Her ne kadar OSGB lere lanet okusak da, ki ben bunların başında geliyorum, osgblerde işi yürütebilmenin de kolay ve sadece paraya baktığını düşünmüyorum. OSGB işi sanıldığı gibi garanti ve gelir getiren bir kapı olsaydı batan osgblerle karşılaşmazdık. Nasıl ki uzmanlar ile OSGB arasında fiyat rekabeti varsa, OSGB ler de kendi aralarında rekabet halinde. Hatta sırf başka OSGB işi almasın diye zararına hizmet veren yerler de mevcut. Eskişehir'de organize sanayi bölgesinin büyük bölümüne hizmet veren köklü bir OSGB bile kapanmış. Şöyle bir foruma baktığımda A sınıfı uzman ve OSGB işletme yetisine sahip insanların OSGB açma fikrine sıcak baktığını görmüyorum. Yani o kadar bunlar para kazanıyor desek de pek az kişide OSGB açma fikri mevcut. Yanılıyor muyum?


   
  emreg1983 bu yazıya teşekkür etti.
 2. misg

  misg TÜİSAG Üyesi

  Benim imkanım var ancak bireysel çalışmanın daha verimli ve kaliteli hizmet vermek anlamına geldiğine inandığım için açmak istemedim. Son dönemlerde fiyat rekabeti yanında bireysel çalışanlarda prim, vergi ve tazminat farkıyla işveren OSGBleri tercih etmeye başladı.
  Bakanlığın bireysel çalışanlara serbest meslek makbuzu veya fatura kesmesine izin vermemesi, haksız rekabet getiriyor. Bu durumun da en kısa zamanda düzenlenmesi gerekiyor. Dernekler bu konuda yardımcı olabilir.
  Son konu da uzman ve hekimlerin OSGB bünyesinde çalışması . Uzman ve hekim arkadaşlar verilen vaadlere kanmadan herşeyi kanuni olarak yapmalı, sağlam OSGB ile sağlam sözleşmeler yaparak işe başlamalı. OSBG piyasada düşük fiyat verebilmek için sürekli uzman ve hekiminin maaşlarını düşürmeye çalışıyor. Piyasada uzman çok olduğundan dolayı bu çok da zor olmuyor onlar için.

   
 3. ATURAN

  ATURAN TÜİSAG Üyesi

  Maliyeden alacağımız makbus ile kişisel çalışabileceğimizi duydum...
  Ayrıca kısmi süreli çalışanların brüt maaşının işverenin OSGB ye vereceği ücretten az olacağını düşünüyorum ( Örneğin ayda bir gün gidilen bir işyeri için hesap yaparak brüt ne olduğu OSGB ye verilen ücret + KDV ile ne olduğu karşılaştırılmalı ) Bu hesabı yapabilecek arkadaşlardan yardım lütfen...

     

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica