Soru Ilk Yardim Yönetmeliği

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında' kısmında FUNDADR tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. FUNDADR

  FUNDADR TÜİSAG Üyesi  Merhaba,

  İlk yardım yönetmeliğinde bahsedilen;
  Madde 16 -( Değ: 18.03.2004 -25406 R G )Tüm kurum ve kuruluşlarda istihdam edilen her yirmi personel için bir, ilgili mevzuata göre ağır ve tehlikeli işler kapsamında bulunan iş yerlerinde, her on personel için bir olmak üzere, bu yönetmeliğe göre yetkilendirilmiş merkezden en az “Temel İlk yardım Eğitimi” sertifikası almış "İlk yardımcının bulundurulması zorunludur.

  Sürücü Kursları ve ilk yardım eğitiminin zorunlu olarak verildiği kurslarda verilecek ilk yardım eğitimleri, bu yönetmeliğe göre sertifika almış eğitimciler tarafından verilmesi zorunlu olup, denetimleri müdürlük adına Acil Sağlık Hizmetleri Şubesi tarafından yapılır.

  koyu işaretli alanda benim anladığım, sürücü kursu ilk yardım dersleri ehil kişiler tarafından verilmektedir. Bu durumda ehliyet sınavını geçen kişiler Temel İlk yardım Eğitimi almıştır ve ehliyette sertifika sayılmalıdır. Gerekiyor ise hangi mercilere onaylatıla bilir? Konu hakkında yardımcı olabilir misiniz?


   
 2. trapezuslu

  trapezuslu TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

  Eğer size ehliyet kursu sağlık bakanlığından onaylı sertifika veriyorsa dediğiniz olurdu. Ancak size verilen Emniyet Genel Müdürlüğünden bir ehliyet.

   
 3. FUNDADR

  FUNDADR TÜİSAG Üyesi

  Merhaba,

  Ehliyet ile verilen ilk yardım eğitim programını sağlık bakanlığına onaylatmak mümkün olabilir diye düşünüyorum. Nereden araştırabiliriz?

     

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica