İlginç iş görüşmelerimiz

Mustafa ESEN

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Anlaşılan herkesin iş görüşmeleri olumlu geçmiş................:düşünceli:

volkans

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
en kötüsü med line diye bir firmaydı. allahım ne biçim biryer. 2 doktorunmuş konuşuyoruz.
adam yeni yer kuracakmış gebzede kısaca anlatıyorum: oradaki işleri sen yapacaksın dedi. pazarlamayı sen yapacaksın dedi ve risk analizlerini sen yapcaksın dedi. şimdi bişey yazacamda uygun degil. sonra biz bu işlere önem veririz risk analizi dedinmi böyle olur(elinde 60 sayfalık risk analizi var) büyük firmalarla çalışırız falan. en sonunda bizim ücretimiz 1300-1500 tl diyince orada iş bitti tabi.

buketdemir

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
işveren iş yerinin tehlike sınıfı bilmiyordu.tehlike sınıfları tebliğinden bahsettim ve kendisine verdim,yapacağım işler hakkında bilgi verdim.tavrından falan bahsetmiyorum bile hiç ! kendisi tebliği incelemiş ve kanunda boşluk bulmuş :D çünkü kazan imalatı tebliğde yazmıyormuş :D burası Havalandırma, Isı Pompaları ve Hava Temizleyicileri üretimi yapan bir yer :) kanunda boşluk bulan sevgili işvereni tebrik ediyorum.büyük başarı :hey:

Seylan Aygün

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
işveren iş yerinin tehlike sınıfı bilmiyordu.tehlike sınıfları tebliğinden bahsettim ve kendisine verdim,yapacağım işler hakkında bilgi verdim.tavrından falan bahsetmiyorum bile hiç ! kendisi tebliği incelemiş ve kanunda boşluk bulmuş :D çünkü kazan imalatı tebliğde yazmıyormuş :D burası Havalandırma, Isı Pompaları ve Hava Temizleyicileri üretimi yapan bir yer :) kanunda boşluk bulan sevgili işvereni tebrik ediyorum.büyük başarı :hey:
alkışlıyorum bu işvereni:alkış::alkış:bu başarısından dolayı saygı duydum kendisine:p

H

hakkoca84

Guest
İSG dışında antalyada 500 araçlık bir firmaya araç takip sorunlusu olarak başvurdum temmuz ayında.
Görüşmeye davet edildim, gayet normal bir şekilde Prs. sor. Eğitim uz. ve şirket müdüründen oluşan 3 lü ile bir toplantı yapıldı, son çalışabileceğim rakam filan soruldu 1750 dedim. bir hafta sonra bir görüşmeye daha çağrıldım. 3 lü ekibe 2 tanede şirket sahibi eklenmiş
5 kişinin ince eleyip sık dokuyan sorularından sonra patron sordu 1000 tl ye bizle çalışırmısın tek bir cevap istiyorum evetmi hayırmı diye...
Benim cevabım hayır doğal olarak görüşme sonlandı. Tabii çıktıktan sonra içime oturdu, Cv de istediğim rakam 2000 ve üstü olarak gözükür ken neden hem de ramazan günü saat 17 de 2. görüşmeye davet ediliyorum ve komik bir rakamla...
Ertesi gün personel müd. aradım bir yanlışlıkmı oldu filan diye sordum, Hasan bey bizim görüşmemiz henüz bitmemişti, size başka bir rakam teklifimiz olucaktı onun için bi yere bağladı ve 2 yıllık sözleşme ve 1250 kabulmü dedi...İşim olmaz sizin gibi bir firmayla isterse 2500 olsun bu saatten sonra tabii patladım ben...
Personel ücretinin bile hamdinin telefonu gibi pazarlığını yapan bir firmadan daha ne beklenir:(

FİLİZ FİYCİ

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
arkadaşlar aynen öle piyasa bunları yapanda biz uzmanlar. çünkü nereye gitsek bunun piyasası 1000 ile 1500 arası diyolar lütfen kendimizi küçültmeyelim.

volkans

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar gerçeknten kabul etmeyin bu rakamları. Ben hiçbir görüşmemde kabul etmiyorum. Düşünün bir kere bu rakamları basit firmalarda çalışarak bile zaten kazanabiliyorsunuz. Yeni bir uzmanın maaşı 2000-2500 tl nin altında olmamalı. Sadece uzman değil bütün işlerde bu böyle bence mühendis 2000 tl altında başlaması hoş değil. Zaten bunun altında başlatanın yanından kaçın sizi hiç düşünmüyordur ve en ufak sıkıntıda yollarını ayıracaktır

kimyagelf

Üye
TÜİSAG Üyesi
Kapitalizmde patronun üstünlüğü gerçektir. Kırılamaz sadece esnetilir. Kapitalin tek çözümü diğer kapitaldir. Yani Patronlar cebinden daha fazla para çıkacağı zaman işe koyulular.Bu gerçektir. yoksa aç kalırsınız. Delikanlılık para etmez. 70 yılların ezilen geçleri gibi kalırsınız.

İş sağlığı güvenliği uzmanı yapacak arakdaşlar patron gibi düşünüp bazı noktalarda esnetip işi idare etmesini bilmedir.
kasım

kimyagelf

Üye
TÜİSAG Üyesi
kasım özerle bir akrabalığın varmı (yalnız kasım özer kim diye sorma darılırım valla ) benim eşim 2 büyük fabrikada biri iplik diğeri kot devi olan 2 büyük fabrikada iş yeri hekimliği yapmış bir insandır.eşim diyor ki o dediğin şahsiyerleri çok iyi bilirim dik duramayıp sizin gibi gidene ağam gelene paşam diyenler olduğu sürece semer vuran çok olur diyor. ve ayrıca diyor ki sizbu sınav için pek ter dökmediniz maddi ve manevi olarak sınav sorularını da rüyanda görüp cevaplayıpta bu sertifikayı aldın diyor saygılar

Ufuk SAĞLAM

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Bende geçen hafta bir iş yeri ile görüşdüm. İşyeri türkiyenin önde gelen iş gruplarından biri diyebilirim.iş yerinde imalat adına herşey var pres,talaşlı imalat,kalıp,sıcak dövme,kaynak vb.... şirketin bi özelliği var hertürlü şeylerini kendileri yapıyo dışarıya para kaptırmıyolar neyse uzatmayayım çağırdılar görüşmeye gittim form doldurdum sonra personel sorumlusu ve fabrika müdürü ile mülakata başladık adam başvuru formunu incelerken bi bakdı maaş kısmına 2500TL yazıyo alay edercesine eline hazır kalem geçmişken 4000-5000TL yazsaymışın dedi orda karar verdim isg adına hiç bişey bilmiyolar bu firma bi yerden danışmanlık hizmeti bile alıyomuş düşünün artık.Tehlike sınıfı olarak B ye giriyolar ve 200 kişi çalışıyo .isg ye bakış açıları işçilerin eğitimi ve iş kazalarını önlemek diyolar ama bence bu işin sorumluluğundan bi haberler...

Seylan Aygün

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Bende geçen hafta bir iş yeri ile görüşdüm. İşyeri türkiyenin önde gelen iş gruplarından biri diyebilirim.iş yerinde imalat adına herşey var pres,talaşlı imalat,kalıp,sıcak dövme,kaynak vb.... şirketin bi özelliği var hertürlü şeylerini kendileri yapıyo dışarıya para kaptırmıyolar neyse uzatmayayım çağırdılar görüşmeye gittim form doldurdum sonra personel sorumlusu ve fabrika müdürü ile mülakata başladık adam başvuru formunu incelerken bi bakdı maaş kısmına 2500TL yazıyo alay edercesine eline hazır kalem geçmişken 4000-5000TL yazsaymışın dedi orda karar verdim isg adına hiç bişey bilmiyolar bu firma bi yerden danışmanlık hizmeti bile alıyomuş düşünün artık.Tehlike sınıfı olarak B ye giriyolar ve 200 kişi çalışıyo .isg ye bakış açıları işçilerin eğitimi ve iş kazalarını önlemek diyolar ama bence bu işin sorumluluğundan bi haberler...
sen de onlarla hiç bişey bilmediklerine dair alay edip, "eline hazır kalem geçmişken 4000-5000TL yazsaymışın" :şaşırma:kko: dedikleri an kalkıp gitseydin keşke..

Ufuk SAĞLAM

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
sen de onlarla hiç bişey bilmediklerine dair alay edip, "eline hazır kalem geçmişken 4000-5000TL yazsaymışın" :şaşırma:kko: dedikleri an kalkıp gitseydin keşke..
bi bakıma öyle oldu fiyattan sonra pek bişey konuşmadık zaten ...sonradan öğrendim ki uzun zamandır arıyolarmış c sınıfı uzman... amaç belli en ucuza en çok sorumluluk vermek

Seylan Aygün

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
bi bakıma öyle oldu fiyattan sonra pek bişey konuşmadık zaten ...sonradan öğrendim ki uzun zamandır arıyolarmış c sınıfı uzman... amaç belli en ucuza en çok sorumluluk vermek
daha çok uzun zaman ararlar bunlar bu kafayla..:şaşırma:kko:

alpbey

Üye
TÜİSAG Üyesi
Yari zamanli calisan veye is gorusmesi yapan varmi arkadaslar..

GT-N7000 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

lalemutlu

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
bir iş görüşmesi de benden :) kimyagerim bi firma proje müdürü olarak iş ilanı vermişti.başvurdum ve görüşmeye gittim.bi gittim yemek şirketinin girişinde beni ilkel bir asansör karşıladı orda dedim nese dur bakalım:) görüşmeyi yaptık en sonunda bak dedi kadın eğer girceksen yeri geldiğinde bizle dolma da sararsın börek için yufkayıda dizersin haberin olsun dedi.hemen ordan topukladım:)

alix

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (A)
:) yemek yapmasını bilmeyenler için ideal bir iş :)

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.